Birštonas – Lietuvos džiazo Meka – kviečia į 18-tą kokybiškos muzikos maratoną (nuotraukos) (0)

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Kovo 28–30 d. Birštono kurorte vyks tradicinis, seniausias Lietuvoje tarptautinis džiazo renginys „Birštonas 2014“. Lietuvos ir kitų pasaulio šalių džiazo patirtis jungiantys atlikėjai publiką pakerės virtuoziškumu, šiuolaikine harmonija, spinduliuojančiu gyvybingumu, užburiančiomis muzikinėmis kompozicijomis ir savitu muzikavimo stiliumi. Daugiau nei 30 metų paskutinį kovo mėnesio savaitgalį skambantis džiazas jau senokai Birštono kurortui pelnė Lietuvos džiazo Mekos vardą. Kartą per dvejus metus į Birštoną kokybiškos muzikos paklausyti atvyksta tikrieji džiazo „piligrimai“ iš Lietuvos ir užsienio valstybių.

Šių metų renginyje pasirodys 20 kolektyvų ir atlikėjų iš Italijos, Brazilijos, Mozambiko, Norvegijos, Danijos, JAV, Turkijos, Estijos, Šveicarijos, Švedijos. Viena iš Birštono džiazo renginio tradicijų – Lietuvos atlikėjų bendri pasirodymai, projektai su kitų valstybių džiazo muzikantais. Šiemet tarptautines džiazo ištakas, tradicijas bei džiazo miesto – Niujorko – muzikinius pasakojimus pristatys jaunesniosios kartos džiazo meistro, saksofonininko, kompozitoriaus Kęstučio Vaiginio kvintetas kartu su trimitininku A. Sipiaginu (Alex Sipiagin). Šio kolektyvo koncerte bus galima išgirsti pianistą Davidą Berkmaną – vieną ryškiausių džiazo žvaigždžių iš Niujorko, trimitininką Aleksą Sipiaginą, Edą Hovardą (kontrabosas) ir žymiausią šių dienų muziką iš Stambulo Feritą Odmaną (mušamieji).

Renginyje pasirodys Lietuvos džiazo profesionalai: Dainiaus Pulausko grupė ir Kauno bigbendas, Vilniaus džiazo orkestras, Stepas Januška ir kvintetas „Jazzway“. Bus pristatytas ir kitas įdomus lietuvių profesionalų bendro darbo rezultatas – „Leobard Grey“ – improvizacinės muzikos projektas, kurį subūrė saksofono virtuozas Leonardas Pilkauskas. Ansamblio muzikavime svarbus kiekvienas elementas: Vytautės Pupšytės tekstai ir balso spalva, Pauliaus Volkovo harmoninis muzikinių idėjų palaikymas, Leonardo Pilkausko melodinės linijos ir Tomo Dobrovolskio muzikalus priėjimas prie ritminių ansamblio spalvų.

Birštono džiazo renginio scena atvira ne tik brandiems, garsiems džiazmenams, bet ir jauniems debiutuojantiems muzikantams. Šiemet pirmą kartą renginio istorijoje su grupe „CinAmono 5“ (Lietuva–Estija–Šveicarija), suburta specialiai Birštono džiazo renigniui, koncertuos jauna, talentinga vokalistė iš Birštono Laura Budreckytė. Džiazo gerbėjai galės mėgautis ir naujosios kartos pianisto Dmitrij Golovanov, Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokyklos džiazo ansamblio, Vilniaus kolegijos ansamblio atliekamais muzikos kūriniais.

Birštono džiazo renginys išsiskiria savuoju Grand Prix, savotišku Lietuvos džiazo „Oskaru“, kuris suteikiamas už svariausią indėlį į Lietuvos džiazą. Jau 17 atlikėjų turi Grand Prix, o 2014 m. labiausiai Lietuvos džiazui nusipelniusiam džiazmenui bus įteiktas 18-asis.

Nuo 1980-ųjų, kas dvejus metus vykstantis Birštono džiazo renginys yra ne tik seniausias, bet ir demokratiškiausias Lietuvos džiazo forumas, pristatantis pačius įvairiausius Lietuvos džiazo aspektus, žanrų krypčių ir stilių įvairovę: nuo diksilendų iki šiandieninio džiazo eksperimentinių, novatoriškų ieškojimų. Talpi ir jo programa – tikras džiazo maratonas, paprastai per 3 savaitgalio dienas pristato apie 20 kolektyvų. Didžiausią festivalio programos dalį sudaro Lietuvos džiazo muzikantai, tad Birštono džiazo festivalis tarsi veidrodis atspindi Lietuvos džiazo veidą – čia groja ir džiazo scenoje debiutuojantys, ir jau tarptautinio pripažinimo pasiekę muzikantai, kuriems kadaise Birštono scena tapo tramplinu į didžiąsias, tarptautines džiazo scenas. Birštono festivalis turi ir tarptautinį rezonansą – jis žinomas Europoje, į jį suvažiuoja kitų festivalių rengėjai, prodiuseriai, vadybininkai, kitų šalių džiazo kritikai ir žurnalistai.

Šiemet Birštono kurortas džiazo gerbėjus iš Lietuvos ir užsienio pasitinka atsinaujinęs – koncertai bus rengiami naujoje kultūrinėje erdvėje – autentiškame Birštono kurhauze, o kurorto svečiai, atlikėjai, džiazo gerbėjai galės apsistoti ne tik Birštono viešbučiuose, svečių namuose, bet ir naujojoje sanatorijoje „Eglė“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė