95-oji Maidano diena. V.Janukovyčiaus buvimo vieta nežinoma (0)

svaboda.org nuotr.

svaboda.org nuotr.

Buvusi valdančioji Ukrainos „Regionų partija“ atsižadėjo savo buvusio lyderio Viktoro  Janukovyčiaus.

Partijos išplatintame pranešime rašoma, kad „bet kokie bandymai paveikti situaciją, perkalbėti prezidentą, nebuvo išgirsti. Milijoninė partija faktiškai tapo vienos korumpuotos šeimos įkaitais“.

„Mes, Regionų partijos frakcija Ukrainos Aukščiausioje Radoje ir kiti partijos nariai, ryžtingai smerkiame nusikalstamus įsakymus, dėl kurių žuvo žmonės, tuščią iždą, didžiules skolas, visos ukrainiečių tautos gėdą prieš pasaulį, dėl kurių mūsų šalis atsidūrė ant bedugnės krašto, pavojaus subyrėti ir netekti suvereniteto“, – rašoma pranešime.

Pranešime taip pat pasmerkti buvusio prezidento nusikalstami įsakymai bei jo pabėgimas.

httpv://youtu.be/lG21Hsln5g4

Vasario 23 d. vakare pasirodė pranešimų, kad nušalintasis Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius buvo sulaikytas. Tačiau oficialiai ši informacija iki šiol nėra patvirtinta.

Ukrainos saugumo tarnyba (UST) pareiškė, kad „Šiuo metu V. Janukovyčius nėra sulaikytas ir jo buvimo vieta kol kas nenustatyta“.

Pasak kitų žiniasklaidoje pasirodžiusių pranešimų V. Janukovyčius buvo pastebėtas Kryme lydimas į Rusijos karinį laivą…

Pildoma:

10:27 val. laikinaieinantisUkrainos vidaus reikalų ministro pareigas Arsenas Avakovas savo Feisbuko puslapyje pranešė, kad paskelbta buvusio Ukrainos prezidento V. Janukovyčiaus ir lkai kurių kitų pareigūnų paieška. Pradėta baudžiamoji byla dėl masinių taikių gyventojų žudynių.

08:50 val. Pranešama, kad iki vasario 25 d. Aukščiausioje Radoje turėtų būti sudaryta nauja valdančioji koalicija ir išrinktas naujas premjeras.

07:20 val. Maidano aktyvistai kreipėsi į einantį vidaus reikalų ministro pareigas Arseną Avakovą, prašydami nedelsiant ištirti demonstrantų sušaudymo Kijevo Intitutskaja gatvėje aplinkybes.

06:40 val. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad asociacijos sutartis tarp Europos sąjungos ir Ukrainos turėtų būti pasirašyta artimiausiu laiku.

06:00 val. Einantis vidaus reikalų ministro pareigas Arsenas Avakovas nepatvirtino internete paskleistų pranešimų esą Kryme buvo sulaikytas Viktoras Janukovyčius.

05:55 val. Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis pareiškė, kad naujajai Ukrainos vadovybei būtina atnaujinti bendradarbiavimą su Rusija.

04:50 val. Internete pasirodė nauji vaizdo įrašai apie tai kaip kariškiai šaudo į Maidano sukilėlius.

httpv://youtu.be/B4OgynH-7Is

03:15 val. Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kalbėdamiesi telefonu sutarė, kad yra būtina išsaugoti Ukrainos teritorinį vientisumą ir, kad Kijevas turi skubiai sudaryti veiksnią Vyriausybę.
03:10 val.  Europos komisija pareiškė, kad yra psiruošusi pasirašyti Ukrainos ir ES asociacijos sutartį kai tik Ukrainoje bus suformuota nauja Vyriausybė.

02:34 val. Mežigorėje žurnalistams pavyko papulti į vieną iš buvusios Viktoro Janukovyčiaus rezidencijos namų. Ištaigingame mediniame svečių namelyje žurnalistai aptiko nežinia kam priklausančių vaikiškų žaislų ir moteriškos kosmetikos.

httpv://youtu.be/H2btleY1x30

httpv://youtu.be/A__sdyToziU

01:11 val. Paaiškėjo, kad EK vicepirmininkė, ES Vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai Ketrin Ešton vassario 24 d. atskris į Kijevą.

00:40 val. Žurnalistai pateko į brangias buvusio Ukrainos generalinio prokuroro Viktoro Pšonkos valdas. Didžiulėje ištaigingoje besaike prabanga ir beskonybe dvelkiančioje viloje prie ežero apstu paties V.Pšonkos portretų ir kitokių dydybės maniją atsiduodančių kūrinių.

httpv://youtu.be/5-fXZD7Nwjw

00:20 val. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, sekmadienį kalbėdamasis su JAV valstybės sekretoriumi Džonu Keriu (John Kerry) pareiškė, kad nuversto Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus priešininkai nesilaikė taikos sutarties, kurią jie pasirašė penktadienį, ir užgrobė valdžią.

Tiesioginės transliacijos iš Maidano

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė