Mokslui populiarinti sukurtos virtualios ekskursijos su komiksais (0)

mokslasMaždaug po mėnesio visi norintys galės apsilankyti virtualiose ekskursijose po šiuolaikines laboratorijas, mokslinių tyrimų centrus ir daugiau sužinoti apie saulės elementų gamybą, genų „karpymą“, istorinių pokyčių pėdsakus ir gamtinės įvairovės problemas.

Kiekvieną ekskursiją sudarys vaizdo pasakojimas ir trys komiksai, kurie leis  žaismingai pristatyti informaciją. Visas ekskursijas, kurių bus keturios, apjungs bendras interaktyvus komiksas.

„Daugelis naudojamės šiuolaikinėmis technologijomis, tačiau retai nesusimąstome, kad už jas turėtume būti dėkingi mokslininkams, – sako Simas Janulis, VšĮ Mokslas ir menas projektų vadovas. – Sieksime parodyti, kad mokslas – tai žmoniją į priekį vedantis procesas. Virtualiose ekskursijose ne tik pristatysime mokslo įdomybes, bet ir padėsime suprasti, kaip iš tikrųjų dirba mokslininkai ir kas mūsų laukia ateityje“.

Anot S. Janulio, virtualių ekskursijų dalyviai susipažins su itin skirtingomis, tačiau daugeliui aktualiomis temomis. Jie galės pasidairyti po laboratorijas, kuriose fizikai tiria ir kuria saulės elementus iš organinių medžiagų. Užsukusieji į Vilniaus universiteto Biotechnologijos institutą sužinos apie jame atliekamus genų „karpymo“ tyrimus ir kaip jų rezultatai gali būti panaudoti genetinėms ligoms gydyti. Ne mažiau įdomi ekskursija laukia po Gamtos tyrimų centro Ekologijos institutą. Jos dalyviai ne tik susipažins invazine žuvų rūšimi – grundulais, bet ir aiškinsis, kokiais būdais mokslininkai bando pažaboti itin spartų jos plitimą Lietuvos vandenyse. O štai susitikime su istorikais paaiškės, kaip žinios apie Lietuvos praeitį padeda geriau pažinti dabartį ir nuspėti ateitį.

„Virtualiose ekskursijose ne tik dairysimės po laboratorijas, bendrausime su mokslininkais, bet ir pažvelgsime, kaip pasikeis mūsų gyvenimas, praktiškai pritaikius atliekamų tyrimų rezultatus. Bus modeliuojamos įvairios hipotetinės situacijos, pavyzdžiui, kad ateityje vilkėsime naujos kartos drabužiais, nuo kurių pasikraus šalia esantis telefonas,“ – pasakoja S. Janulis.

Anot jo, vaizdo pasakojimuose panaudoti komiksai itin tinka ateities vizijoms ir mokslo pažangai iliustruoti. Jie leidžia glaustai, aiškiai ir kiekvienam suprantamai pateikti svarbiausią informaciją. Interaktyvusis komiksas veiks tarsi ekskursijų gidas: žiūrovai, spustelėję pele ant pasirinktų piešinių, bus nukreipti į juos paaiškinantį vaizdo pasakojimą.

Virtualios ekskursijos bus paskelbtos populiariuose interneto svetainėse. Jose panaudoti komiksai bus atspausdinti kaip atvirukai ir platinami jaunimo pamėgtose kavinėse Vilniuje. Mokslininkų ir visuomenės dialogą taip pat planuojama stiprinti viename socialinių tinklų.

VšĮ Mokslas ir menas ir VšĮ „Istorinės žinutės“ projektas „Mokslas ir Tu“ yra viena iš mokslo populiarinimo iniciatyvų, kurias konkurso būdu atrinko ir remia Lietuvos mokslų akademija projekto „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“ lėšomis. Minėtas projektas įgyvendinamas  pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 3 prioriteto „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“ priemonę „Žinių apie mokslą ir technologi­jas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle ska­tinimas“. Jį finansuoja Europos socialinis fondas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė