93-oji Maidano diena. Artėja V.Janukovyčiaus politinis galas? (video, tiesioginė transliacija) (34)

Fesibuko nuotr.

Fesibuko nuotr.

Šiandien, vasario 22 dieną, Kijeve politinė situacija sparčiai keičiasi. Ukrainos parlamento pirmininkas Vladimiras Rybakas, kuris yra prezidento V.Janukovyčiaus sąjungininkas, šeštadienį pareiškė atsistatydinantis dėl pašlijusios sveikatos.

Aukščiausia Rada šiandien išsirinko naują vadovą. Juo išrinktas Aleksandras Turčinovas. Už jį balsavo 288 deputatai iš 326 dalyvavusių.

Šiandien valdžios įstaigų kontrolę Kijeve perėmė protestuotojai. Naujieji tvarkdariai užėmė Aukščiausios rados, prezidento administracijos, ministro pirmininko ir kitus administracinius pastatus.

Nėra žinoma kur yra dabartinis Ukrainos prezidentas V.Janukovyčius. Ateina prieštaringos žinios, kad jis išvykęs į Rusiją, Saudo Arabiją ar vis dar esantis Ukrainoje.

Liga.net, A.Perkino nuotr. nuotr.

Liga.net, A.Perkino nuotr. nuotr.

Aukščiausioji rada šiandien pagaliau patvirtino sugrąžintą 2004 metų Ukrainos konstituciją. Už tai balsavo 325 deputatai.

Vasario 22 diena

04:30 val. Pranešama, kad V. Janukovyčius pabėgo. Jo lėktuvas nusileido Fudžeiros oro uoste Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Anksčiau buvo skelbiama, kad jis išskrido į Charkovą, bet Charkovo oro uostas paneigė šį pranešimą.

7:45 val. Paskelbta, kad Rusija yra pasirengusi įvesti kariuomenę į Krymą, esą tam, kad apgintų ten gyvenančiu rusus ir savo karines bazes.

8:20 val. Maidano komendantas, savigynos vadas, Aukščiausiosios Rados deputatas Andrejus Parubij nuo Maidano scenos pranešė, kad sukilėliai visiškai kontroliuoja Kijevą. Savigynos pajėgos saugo prezidentūrą, Aukščiausiąj Radą, vyriausybę ir kitus valdžios pastatus.

09:35 val. Nors anksčiau buvo skelbta, kad V. Janukovyčius pabėgo į Jungtinius Arabų Emyratue, tačiau „Интерфакс-Украинa” pranešė, kad Ukrainos prezidentas atskrido į Charkovą ir ketina dalyvauti čia rengiamame Regionų partijos suvažiavime.

10:20 val. Skelbiama, kad Aukščiausioje Radoje, prasidejusiame posėdyje, nėra daugumos Regionų partijos narių, taip pat parlamento pirmininko Vladimiro Rybako ir jo pavaduotojo Igorio Kaletniko. V. Rybakas parašė atsistatydinimo pareiškimą.

10:50 val. V. Janukovyčiaus rezidencija Mežigorje nebesaugoma, ten įleidžiami žurnalistai. „Teritorija visiškai tuščia, apsaugininkai sako, kad atėję anksti ryte nerado nė vieno žmogaus. Mes paklausėme, ar jie matė prezidentą, kur jis išvyko ir ar ketina grįžti. Jie atsakė, kad nenori kištis į politiką, bet nieko nematė ir mano, kad prezidentas nebegrįš, nes kažkas paėmė jo asmeninius daiktus” – pranešė televizijos „5 kanalo” žurnalistė, transliavusi reportažą iš anksčiau tik išrinktiesiems žurnalistams prieinamos rezidencij

11:20 val. Nežinia kur dingo buvęs vidaus reikalų ministras Vitalijus Zacharčenka, kurį Aukščiausioji rada vakar nušalino nuo pareigų.

11:50 val. Pranešama, kad V. Janukovyčius neketina dalyvauti Charkove vyksiančiame Regionų partijos suvažiavime, esą jis planuoja susitikti su rinkėjais ir padaryti pareiškimą per televiziją. Taip pat skelbiama, kad Charkove yra ir prezidento administracijos vadovas Andrejus Kliujevas.

12:08 val. Į sukilėlių perimtą prezidento rezidenciją renkasi žmonės pažiūrėti, kaip gyveno V. janukovyčius…

12:12 val. Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis, per spaudos konferenciją Varšuvoje pasakė, kad su Ukrainos prezidentu Viktoru Janukovyčiumi pasiektas susitarimas dėl politinės krizės jo šalyje sprendimo asmeninio susikompromitavusio vadovo saugumo neužtikrina irpatikino, kad tokio punkto susitarime nėra. Tad aiškėja kodėl V.Janukovyčius paspruko.

12:35 val. Aukščiausia Rada išrinko naują vadovą. Juo tapo Aleksandras Turčinovas. Už jį balsavo 288 deputatai iš 326 dalyvavusių. A.Turčinavo kandidatūrą Radai pateikė A. Jaceniukas, O. Tiahnibokas ir I.Eremejevas. Prieš išrenkant naują Aukščiausiosios Rados (AR) pirmininką buvo nubalsuota už buvusio AR pirmininko Volodymiyro Rybako ir pirmojo vicepirmininko Igario Kaletniko atšaukimą iš pareigų.

Išrinktasis AR pirmininkas A.Turčinovas pareiškė, kad pirmiausia sieks, kad būtų atkurtas pilnavertis 2004-ųjų metų konstitucijos galiojimas. Jis taip pat pažadėjo atsistatydinti jeigu to prireiktu kuriant koalicinę vyriausybę.

Aukščiausioje Radoje be kita ko buvo įregistruoti nutarimų projektai dėl politinės atsakomybės už padėtį Ukrainoje ir pirmalaikių prezidento rinkimų 2014 04 27 d.

13:10 val. Ukrainos VRM pareiškė, tarnaujanti „išimtinai Ukrainos liaudžiai ir visiškai pritaria piliečių siekiui greitų permainų“.

13:20 val. Apie pora šimtų maidaniečių pradėjo Marinsko parko valymo darbus. Šiame parke buvo įsikūrę antimaidaniečiai ir milicijos pajėgos.

13:40 val. Aukščiausioji rada nušalino nuo pareigų generalinį prokurorą Viktorą Pšonką.

13:50 val. Rados deputatas Arsenas Avakovas paskirtas laikinuoju vidaus reikalų ministru.

Aukščiausioji rada priėmė sprendimą, kuriuo buvusioji premjerė Julija Timošenko išleidžiama į laisvę.

13:50 val. Aukščiausiosios rados pirmininkas A.Turčinovas kreipėsi į deputatus, prašydamas surasti prezidento buvimo vietą. Šis klausimas iškilo, nes būtina, kad V.Janukovyčius pasirašytų rados priimtus įstatymus.

14:00 val. Aukščiausia Rada iki 16 val. paskelbė pertrauką. Jos metu deptutatai turės laiko susipažinti su įstatymų projektais, kurie bus vėliau priimami.

14:20 val. Pranešama, kad Julija Tymošenko išėjo į laisvę.

14:30 val. Tęsiasi V.Janukovyčiaus paieškos. Žiniasklaida praneša, kad lėktuvas, kuriuo skrido Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovičius, iš tiesų nusileido Charkove, tačiau ne pagrindiniame oro uoste, o Charkovo aviacijos gamyklos teritorijoje.

15:00 val. Ukrainoje sklinda gandai, kad šalies prezidentas Viktoras Janukovyčius atsistatydino.

15:50 val. Ukrainos visuomeninė žmogaus teisių pažeidimus tirianti ir jų prevencija užsiimanti komisija pradėjo sudarinėti sąrašą aukštas pareigas užimančių šalies valdžios pareigūnų, susijusių su jėgos panaudojimu prieš taikius Maidano protestuotojus.
Šiame sąraše jau yra 25 asmenys.

16:20 val. V.Janukovyčius per televiziją pasakė, kad yra Charkove ir davė suprasti, kad nesitrauks. Dabartinius įvykius Ukrainoje prilygino fašizmui Vokietijoje.

httpv://youtu.be/060fQvMGun0

16:40 val. Charkove į Maidano mitingą susirinko 40 tūkst. žmonių.

Stroyobzor.ua nuotr.

Stroyobzor.ua nuotr.

16:50 val. Ukrainos ginkluotosios pajėgos lieka ištikimos tautai. Ukrainos gynybos ministerija pabrėžia, kad šalies ginkluotosios pajėgos jokiais būdais negali ir nebus įpainiotos į politinį konfliktą.

17:10 val. Aukščiausioji rada atstatydino V.Janukovyčiu, nes šis paliko prezidentūrą ir neatlieka jam pavestų pareigų. Nutarta prezidento rinkimus Ukrainoje surengti gegužės 25 dieną.

17:30 val. Sekmadienį 16 val. Vilniaus knygų mugėje skelbiamas naujas renginys, skirtas Ukrainos palaikymui. Renginio metu bus pristatyta literatūrinė Ukraina – susipažįstama su poezijos, prozos vertimais į lietuvių kalbą, klausomasi ištraukų iš tekstų. Renginyje dalyvaus poetas, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas A.A.Jonynas, Nacionalinės premijos laureatas V. Braziūnas ir kiti. Vertėjas iš ukrainiečių kalbos Vasil Kapkan skaitys ištraukas iš Marijos Matiós knygos „Saldžioji Darusia“, kurios autorė šiuo metu kovoja Maidane.

„Sveika, Ukraina!“ – literatūros renginys Vilniaus knygų mugėje, vasario 23 d., sekmadienį, 16 val., konferencijų salėje 5.1.

18:00 val. Julija Tymošenko jau laisvėje, tai pratvirtino „TSN“ žuralistai. Vakare ji turėtų pasirodyti Kijevo Laisvės aikštėje.

18:20 val. J,Tymošenko jau laisvėje pasakė, kad šiandien režimas krito ir krito ne diplomatų, o žmonių valia.

httpv://youtu.be/4EzDnQV2YDc

18:40 val. J.Tymošenko sieks prezidento pareigų Ukrainoje, tai ji pranešė žurnalistams, prieš išskrendant į Kijevą, kur ji žada pasirodyti laisvės aikštėje.

19:25 val. Ukrainos Chmelnickio mieste vasario 19 dieną per Saugumo tarnybos pastato šturmą sužeista moteris mirė. Chmelnickio miesto ligoninės gydytojai tris dienas kovojo dėl 73 metų Liudmilos Šeremet gyvybės. Kulka jai buvo pažeidusi galvos smegenis ir ji, taip ir neatgavusi sąmonės, mirė.

19:40 val. Laisvės aikštė, kur susirinkę tūkstančiai ukrainiečių, sužibo tūkstančiais žvakučių, pagerbiant žuvusius už laisvę.

V.Kondratovos nuotr.

V.Kondratovos nuotr.

21:15 val. Pasirodė naujas įrašas apie Maidano kovotojų mirtiną apšaudymą, galima sakyti, jų pačių akimis (perspėjame, kad vaizdai gali šokiruoti).

httpv://youtu.be/kg9fjOfPZyE

21:30 val. Maidane pasirodė J.Tymošenko. Susirinkusieji skanduoja „Julia, Julia“.

J.Tymošenko

23:06 val. Ukrainos valstybinės sienos apsaugos tarnyba pranešė, kad ginkluoti žmonės bandė papirkti pasieniečius, kad leistų išskristi iš Donecko oro uosto lėktuvui su V. Janukovyčiumi. Pasieniečiams atsisakius tai padaryti prie lėktuvo privažiavo du šarvuoti automobiliai ir išsivežė iš lėktuvo išėjusį V.Janukovyčių

Tiesioginės transliacijos iš Maidano

Hromadske.tv vasario 19 d. transliacija:

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė