Vilniaus knygų mugėje apdovanoti patriotiškiausių knygų autoriai (1)

 „Balys Vaičėnas. Partizano sąsiuviniai. Lokio rinktinės vado dienoraštis, laiškai, manifestaciniai tekstai“

„Balys Vaičėnas. Partizano sąsiuviniai. Lokio rinktinės vado dienoraštis, laiškai, manifestaciniai tekstai“

Agnė Žagrakalytė, Andrius Tapinas ir grupė istorikų – 2013 metų patriotų premijų laimėtojai.  Jiems krašto apsaugos viceministras Antanas Valys ir Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentas Remigijus Jokubauskas vasario 20 d. Vilniaus knygų mugėje įteikė nugalėtojų  apdovanojimus.

„Gera knyga yra tas mokytojas, kuris pasiekia kiekvieno širdį. O krašto apsaugai labai svarbu, kad knyga žadintų mūsų patriotizmą – tiek vidinį žmogaus nusiteikimą, tiek viešą dialogą visuomenėje,“ – nugalėtojų apdovanojimo iškilmėse sakė krašto apsaugos viceministras. „Redaguodama nuobodų ir, rodos, grafomanišką seniai mirusio giminaičio rankraštį, prisikasiau nuo  Retų knygų ir rankraščių skyriaus archyvo Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje iki KGB tardymo dokumentų. Bet už smulkmenišką archyvų paviešinimą man buvo svarbesni klausimai „kas atsitiko“ ir „kaip kam baigėsi“, – teigė Agnė Žagrakalytė, nugalėjusi geriausio 2013 m. patriotinio romano suaugusiems kategorijoje. Jaunajai poetei, eseistei ir literatūros kritikei apdovanojimas įteiktas  už pirmąjį prozos kūrinį, spalvingą giminės sagą „Eigulio duktė: byla F117“ (leidykla „Tyto Alba“).

Vaikų  ir jaunimo knygos kategorijoje Patriotų premiją laimėjęs A. Tapinas su knyga „Vilko valanda“ (leidykla „Alma littera“) įsitikinęs, kad knyga jungia skirtingas kartas. Autorius džiaugėsi Krašto apsaugos ministerijos įsteigta Patrioto premija ir pabrėžė, jog rašydamas knygą jos veikėjus modeliavo  pagal Lietuvos kariuomenės karius. „Aš pats didžiuojuosi Lietuvos kariuomene ir kad gyvenu Lietuvoje, – atsiimdamas premiją sakė A. Tapinas.

Krašto apsaugos ministerija ir  Lietuvos leidėjų asociacija premiją už patriotinę mokslinę knygą „Balys Vaičėnas. Partizano sąsiuviniai. Lokio rinktinės vado dienoraštis, laiškai, manifestaciniai tekstai“ (išleido Tautos paveldo tyrimai) skyrė grupei istorikų – Klaudijui Druskiui, Rūtai Mozūraitei,  Pauliui  V. Subačiui  ir idėjos autoriui Andriui Dručkui.  Laimėtą 2,5 tūkst. litų premiją istorikai skirs dokumentams, kurie sudėti į knygą, restauruoti ir išlaikyti.

Šiemet konkurso dalyviai vertinimui buvo pateikę 41 įvairių žanrų knygą, kurios buvo išleistos 2013 metais. Premijai už patriotinę knygą vaikams buvo pateikta 12 knygų.

Anot ketvirtus metus knygų vertinimo komisijai vadovavusio literatūros eksperto Antano  Gailiaus,  dažnai komisijai būna itin sunku nuspręsti, ką išrinkti geriausiais autoriais, dėl to kyla karšti ginčai. „Tačiau šiemet mums buvo daug lengviau, nes visi komisijos nariai po vertinimų susirinko su tomis pačiomis antraštėmis galvose,“ – šmaikštavo  A. Gailius.

Patriotinės knygos konkursą nuo 2011 m. organizuoja Krašto apsaugos ministerija kartu su Lietuvos leidėjų asociacija. Šiuo konkursu siekiama skatinti Lietuvos ir užsienio autorius rašyti pilietiškumo ir patriotizmo tematika, per knygą skiepyti meilę ir ištikimybę savo šaliai.

Konkursui kviečiama pateikti grožinės, memuarinio pobūdžio, edukacinės, mokslo populiarinimo srities knygas, išleistas per paskutiniuosius vienerius kalendorinius metus Lietuvoje ir kitose šalyse.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė