Penktadienio popietę įvyks mitingas Ukrainai palaikyti (2)

Alkas.lt. A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt. A.Rasakevičiaus nuotr.

Šio penktadienio, vasario 21 dienos, popietę, 13 val., Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje įvyks dar vienas mitingas, skirtas kovojantiems ukrainiečiams paremti, žuvusiems pagerbti bei pasmerkti pasitikėjimą praradusios Ukrainos valdžios veiksmus. Mitingo rengėjai čia taip pat kreipsis į Vyriausybę bei Europos Komisijos atstovybę.

Mitinge bus sakomos kalbos, skirtos Ukrainai palaikyti bei dar kartą primenami reikalavimai, numatyti trečiadienį Vilniuje vykusio mitingo metu perskaitytoje ir priimtoje piliečių rezoliucijoje. Pilietinio judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ atstovai Lietuvos Respublikos Vyriausybei bei Europos Komisijos atstovybei Lietuvoje įteiks sąrašą susitepusių Ukrainos valdininkų, teisėjų, oligarchų, kuriems turi būti pradėtos taikyti sankcijos. Vyriausybė taip pat bus raginama į Ukrainą pasiųsti humanitarinę misiją, paskiriant Lietuvos KOP lėktuvą, kuriuo būtų galima gabenti reikalingus medikamentus ir medicinos priemones bei iš Ukrainos į Lietuvą gydyti atgabenti daugiau sužeistųjų.

„Sulaukėme, kad Europos Sąjunga pagaliau ketina pradėti taikyti sankcijas tam tikriems asmenims. Visgi negalime pamiršti, kad delsiama buvo per ilgai. Pilietinis judėjimas jau pats turi sąrašus, kuriems protestuojantys ukrainiečiai reikalauja įvesti sankcijas. Todėl tiek Lietuvos Respublikos Vyriausybei, tiek Europos Komisijos atstovybei norime priminti, kad net mes turime šiuos sąrašus ir Europos piliečiai aktyviai stebės, kaip efektyviai yra taikomi apribojimai šiems asmenims“, – teigė pilietinio judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ iniciatorius Šarūnas Matulevičius.

Prie mitingo turėtų prisidėti ir daugiau visuomenininkų, čia dalyvaus ir Užupio Respublikos, nuo pat pradžių Ukrainos tragedijai neabejingos išskirtinės Vilniaus bendruomenės, atstovai.

„Nuo politinių kalbų apie sankcijas asmenims, atsakingiems už tragediją Ukrainoje, turi būti ateinama prie mažų, bet konkrečių darbų priimant drąsesnius ir savalaikius sprendimus dėl kelionių draudimo šiems asmenims. Jei Lietuva yra pilnavertė Šengeno erdvės valstybė, ji pati gali ir privalo vykdyti savo migracijos politiką. Tai savo pavyzdžiu stengiasi parodyti Užupio Respublikos piliečiai ne vien pranešdami apie sprendimą šiems asmenis uždrausti naudotis mūsų gyvenimo ir kūrybos erdve, bet ir sudarydami bei pildydami konkrečių persona non grata asmenų sąrašą“, – teigia Užupio bendruomenės seniūnaitis Sakalas Gorodeckis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė