Išleista knyga „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po saugomas teritorijas“ (0)

Ypatinga LietuvaVilniaus knygų mugėje bus pristatoma Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM  ir leidyklos „Terra publika“ išleista nauja knyga „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po saugomas teritorijas“ . Tai informatyvus, puikiai apipavidalintas leidinys, kuriame skaitytojui ir keliautojui pristatomos gražiausios Lietuvos vietovės, turinčios saugomų teritorijų statusą: nacionaliniai ir regioniniai parkai, draustiniai ir rezervatai.

Knygoje pateikiamas 41 nuotaikingas maršrutas po saugomas teritorijas. Lietuvos žmones kviečiami keliauti naujais pėsčiųjų ir dviračių takais, vandens maršrutais, pasidairyti iš apžvalgos bokštų, susipažinti su gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis.  

Leidinyje pristatomi 5 nacionaliniai ir 30 regioninių parkų,  rezervatai ir draustiniai. Keliaujant gamtoje, daugiau dėmesio rekomenduojama sutelkti į aplinką. Unikali gamta, kraštovaizdžio įvairovė, retos augalų ir gyvūnų rūšys, kultūros paveldas – mūsų krašto turtai, kuriuos galima išvysti Lietuvos saugomose teritorijose.

Lankytojui siūlomi maršrutai po saugomas teritorijas, pažintinių takų schemos ir žemėlapiai, lankomų objektų aprašymai, išryškinami kiekvienos saugomos teritorijos gamtos ypatumai.

Leidinį papuošė apie 500 aukštos kokybės spalvotų nuotraukų, kuriose – ypatingas Lietuvos kraštovaizdis, gamtos paminklai, retos gyvūnų ir augalų rūšys.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM direktorės Rūtos Baškytės, nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, rezervatuose saugomos, puoselėjamos vertingiausios, vaizdingiausios šalies teritorijos, gamtos ir kultūros vertybės. Ir kiekvienas jų vis kitoks, išskirtinis. Gamta standartų nepripažįsta, vis kitaip išraito upės vingius, salas užaugina, vis kitokiais miškais kalvas, gūbrius ar lygumas aprėdo.

Per pastaruosius penketą metų Lietuvos nacionaliniai ir regioniniai parkai, kitos saugomos teritorijos neatpažįstamai pasikeitė, pagražėjo. Keliautojų laukia saugomų teritorijų lankytojų centrai su savo darbą mylinčiais darbuotojais, pasiruošusiais atverti gamtos ir kultūros paveldo pažinimo vartus.

Knyga „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po saugomas teritorijas“  bus pristatoma Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje vasario 23 dieną  renginio „Likau nesuprastas, bet atostogausiu Lietuvoje“ metu. Leidinys bus platinamas ne tik knygynuose, bet ir miestų dienų renginiuose, internetinėje prekyboje, taip pat saugomų teritorijų lankytojų centruose.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė