Vyks konferencija „Vasario 16-osios ir Kovo 11-sios aktai – ar patinka jie valdančiajai koalicijai?“ (11)

Vasario 20 d. 17 val. Vilniuje, Mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39). vyks „Vilnijos“ draugijos konferencija „Vasario 16-osios ir Kovo 11-sios aktai – ar patinka jie valdančiajai koalicijai?“

Pranešimus konferencijoje  skaitys Nepriklausomybės Akto signataras Romualdas Ozolas, profesorius  Vytautas Radžvilas, Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas Vidmantas Žilius, Seimo narys Valentinas Stundys, kultūrologė Nijolė Balčiūnienė ir kiti.

Konferencijos metu bus aptarti šie klausimai:

1. Kodėl valdančioji dauguma nenori laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir Seimui pateikė prieškonstitucinį „Tautinių mažumų įstatymo“ projektą?
2. Kodėl pietryčių Lietuvoje nėra galimybės laisvai pasirinkti darželį ir mokyklą valstybine
kalba?
3. Kodėl Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose, nevykdant teismų sprendimų dėl dvikalbių gatvių užrašų, neoficialiai pripažįstama teritorinė autonomija?
4. Kodėl Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose, tarsi kokiame užsienyje, autobusai kursuoja ir su iškraipytais vietovių pavadinimais, parašytais lenkiška abėcėle?
5. Kodėl Seimo Lenkų rinkimų akcijos frakcija gali nesilaikyti priesaikos, įstatymų ir įžeisti Sausio 13-osios aukų atminimą?
6. Kodėl už priešvalstybinę veiklą Energetikos viceministrei Renatai Cytackai ir Kultūros viceministrui Edvardui Trusevičiui mokesčių mokėtojai turi mokėti algas?
7. Ar teisingai pasielgė valdžia, paskirdama Vilniuje tomaševskininkams 200 sklypų žemės?
8. Ar visuomeninės organizacijos, besilaikančios įstatymų, gali būti persekiojamos?
9. Kodėl Respublikos vyriausybė nekreipia dėmesio į 50-ties tūkstančių piliečių, 100 kultūros ir mokslo atstovų, 2 mitingų ir 5 piketų reikalavimus laikytis LR Konstitucijos, Valstybinės kalbos, Švietimo ir kitų įstatymų?
10. Kodėl, turėdama geriausias pasaulyje sąlygas švietimui ir kultūrai palaikyti, LLRA kelia triukšmą dėl lenkų bendruomenės teisių pažeidimo, o etninių lietuvių žemių lietuviai Lenkijoje, turėdami žymiai blogesnes sąlygas, priversti tylėti?

Alkas.lt redakcija planuoja paskelbti konferencijos vaizdo įrašą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė