Tolminkiemyje ir Karaliaučiuje paminėta K.Donelaičio mirties diena (0)

K.Donelaičio paminėjimas Tolminkiemyje | organiz. nuotr.

K.Donelaičio paminėjimas Tolminkiemyje | organiz. nuotr.

Vasario 18 d. Lietuvos generalinio konsulato Karaliaučiuje (Kaliningrade) diplomatai, Karaliaučiaus srities rašytojai bei muziejininkai Tolminkiemyje pagerbė lietuvių grožinės literatūros pradininko, klasiko Kristijono Donelaičio atminimą. Poetas mirė 1780 m. vasario 18 d., būdamas 66-erių, palikęs nebaigtų darbų. Garsioji jo poema „Metai“, pasakėčios ir eilėraščiai skaitytojus pasiekė tik daugiau kaip po ketvirčio amžiaus.

Renginio dalyviai padėjo gėlių, uždegė žvakutes ant poeto kapo ir surengė literatūrinę popietę Tolminkiemyje, o vėliau renginį tęsė  Karaliaučiaus miesto 4-ojoje bibliotekoje.

Generalinis konsulas Vaclovas Stankevičius  pristatė K. Donelaičio 300 metų jubiliejui skirtus darbus ir renginius, vykstančius tiek Lietuvoje, tiek Karaliaučiaus online casinos srityje.

Boriso Adamovo knyga ,,Kristijonas Donelaitis. Laikas. Žmonės. Atmintis“

Boriso Adamovo knyga ,,Kristijonas Donelaitis. Laikas. Žmonės. Atmintis“

 

 

 

 

 

 

 

 

Vakaro bibliotekoje metu visuomenei taip pat buvo pristatyta kraštotyrininko Boriso Adamovo knyga „Kristijonas Donelaitis. Laikas. Žmonės. Atmintis“. Rusų kalba 500 egz. tiražu išleista knyga yra  ilgai laukta ir labai reikalinga Kaliningrado srities gyventojams.

Knygoje pristatomas K. Donelaičio gyvenimo ir kūrybos kelias, jo atminimo įamžinimas, šio krašto bei Karaliaučiaus „Albertinos“ universiteto istorijos fragmentai, iškilių poeto amžininkų portretai. Knygos leidyba buvo numatyta bendrame Lietuvos Respublikos ir Karaliaučiaus srities kultūros ministerijų pasirengimo K. Donelaičio jubiliejui priemonių plane. Autorius planuoja knygą pristatyti ir Lietuvoje.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė