Išleista nauja gamtininko E.Drobelio knyga „Vidur girių“ (0)

Knygos viršelis „VIdur girių“Išleista žinomo gamtininko dr. Eugenijaus Drobelio prisiminimų ir nuotykių gamtoje knygą „Vidur girių“. Autorius savo knygoje rašo – „Patikėkite – gamtininko darbas yra nuostabus nesibaigiantis nuotykis ir jam verta pašvęsti visą savo gyvenimą“.  Knygą bus galima įsigyti Vilniaus knygų mugės metu, vasario 20–23 d., „Lututės“ leidyklos stende. Šeštadienį, vasario 22 d., nuo 12 iki 14 val. autorius visiems norintiems dalys autografus.

Gamtos tyrinėtojas, Dzūkijos nacionalinio parko direktoriaus pavaduotojas Eugenijus Drobelis skaitytojams gerai pažįstamas iš daugiau nei dvidešimties knygų ir fotografijos albumų. Naujoji E. Drobelio knyga apie gamtą išsiskiria tradiciniu gamtininko dienoraščio stiliumi ir kvapą gniaužiančiomis istorijomis. Patyrusio gamtininko nuotykiai susiję su gamtos stebėjimu ir gamtos reiškinių pažinimu. Čepkelių raistą knygoje autorius vadina savų svajonių žeme ir nuolankiai ragina skaitytoją pažinti savo kraštą, jos gamtą. Emocinis žmogaus ryšys su gamta stipriai juntamas kiekviename savaip jaudinančiame gamtininko pasakojime.

Pažįstant E. Drobelio parašytas knygas ir išleistus fotoalbumus, naujas leidinys gali pasirodyti netikėtas – spalvingas ir meniškas fotografijas keičia dailininkės Jurgos Budrytės piešiniai. Originalūs piešiniai ne tik subtiliai puošia knygą, bet ir paryškina pasakojimų emocijas. Kiekviena istorija pradeda anglies technika piešta gamtos iliustracija, primenanti kruopštų eskizą gamtininko žurnalo paraštėje.

Tai knyga apie gamtą, primenanti dienoraštį. „Vartant gamtos dienoraštį atgimsta prisiminimai ir gula į knygos puslapius“ – apibendrina autorius apie tai kaip buvo parašyta knyga ir kviečia skaitytoją rašyti savąjį gamtos dienoraštį. Jautrus ir atviras autoriaus E. Drobelio rašymo stilius, užkrečia noru domėtis gamta.

Išskirtinis dėmesys ir kruopštumas lydėjo knygos leidybos procesą. Rezultatas – jauki knyga, su kuria norisi praleisti savaitgalį pasineriant į nuotykius gamtoje. Atspausdinta ant popieriaus, kurio gamyboje nebuvo teršiama gamta. Išvengta chloro bei optinių balinimo priemonių naudojimo.

„Knyga išleista gyventojų paramos (2 proc.) ir Baltijos aplinkos forumo lėšomis. Lėšos surinktos pardavus knygą bus skiriamos ne pelno tikslams, bet kitiems leidiniams apie gamtą. Todėl įsigiję šią knygą skaitytojai parems naujas knygas, puoselėjančias žmogaus santykį su gamta, skatinančias ją pažinti ir tausoti“ – sakė atsakingas redaktorius, VŠĮ Baltijos aplinkos forumas direktorius Žymantas Morkvėnas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė