Vilniuje ir kituose miestuose rinkosi ukrainiečius palaikantys žmonės (nuotraukos) (5)

Alkas.lt. A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt. A.Rasakevičiaus nuotr.

Šiandien, vasario 19 dieną, 18 val. visuomeninės organizacijos prie Seimo surengė ukrainiečius palaikantį mitingą „Solidarumo laužai už Ukrainą“.

Iniciatyva siekiama palaikyti Ukrainos tautą ir paremti Maidano didvyrius. Laužais buvo priminti Sausio 13-osios įvykiai, laužais šiandien ginasi ir Maidano žmonės.

Palaikymo akcija prasidėjo tylos minute ir Ukrainos himnu, dideliame  buvo rodoma tiesioginė transliacija iš Kijeve.

Tarp susirinkusios tūkstantinės minios, kai kuries rankose laikė plakatus anglų kalba „We support Ukraine“ (Mes remiame Ukrainą), „Europe, where are you?“ (Europa, kur tu?).

Ant pakylos kalbėjo Seimo nariai, Lietuvoje besigydantys Automaidano dalyviai, Sausio 13-osios atstovas ir kiti.

Kaune, Laisvės alėjoje, ties paminklu Romui Kalantai, susirinko pora šimtų žmonių. Neabejingi kauniečiai degė žvakeles žuvusiems Kijeve atminti.

Panevėžiečiai, palaikantieji ukrainiečius, nepabijojo lietaus ir susibūrė prie miesto įkūrėjo LDK didžiojo kunigaikščio Aleksandro paminklo Laisvės aikštėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

5 komentarai

 1. Leonas M.:

  Jaudinančiu ir gražiu mitingu kauniečiai palaikė ukrainiečių kovotojus už teisę gyventi oriai, laisvai pasirinkti savo ateitį. Ir susirinko ne kelios dešimtys, bet gal keli šimtai žmonių. Galėčiau atsiųsti ir nuotraukų. Prie Romo Kalantos paminklo buvo uždegtos šimtai lempelių. Kiek aš pažinau dalyvavo Kauno Sąjūdžio, Tautininkų ir Tautinio jaunimo sąjungų atstovai bei daugelis kitų. Atrodė, kad tai buvo jaunimo mitingas, kurio metu buvo prisiminti dramatiški pastarųjų dienų ir valandų įvykiai, pagerbti didvyriškai žuvusieji. Perskaičiau ir aš šios dienos savo eilėraštį “Dega Maidanas”.

 2. bartas:

  būtų labai didelis jaudulys , jeigu visi jauduliai už Ukraina paremtų Lietuvos Tautos norą savo gyvenimą spręsti per visuotinę apklausą ( referendumą.
  Man tai baisu. Dabar , mano vaikai ,britų salose plauna šikpuodžius. Visi išsišiepe, laimingi, o kai ateis dar kelios dešimtys milijonų ” chacholų” , mano vaikams “kapūt”. Na jau ne . Tegu jie su ruskeliais ir toliau kočiojasi. Amen.

 3. Ženklas:

  Mitinguotojai Vilniuje plakatų spausdinimui, savivarčiams smėlio ir medienos atvežimui išleido nemažai pinigų. Kas apmokėjo? Kada Lietuvos mitinguotojų remiami ,,Ukrainos žmonės“ į Maidaną atsitempia artileriją -prieštankinius pabūklus, jie tikrai ,,labai taikūs“. Mano paramos Maidano artileristai nesulauks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė