Ukrainą pasiekė pirmoji finansinės paramos iš Lietuvos dalis (9)

ukrainai parama Jau ne kartą įvairiose akcijose ir renginiuose išreikštas lietuvių solidarumas už laisvą ir demokratišką valstybę kovojantiems ukrainiečiams nebėra vien tik moralinis. Šią savaitę Ukrainą pasiekė pirmoji neabejingų Lietuvos piliečių paaukotų pinigų dalis – beveik 10 tūkst. litų. Kaip ir buvo žadėta, visos lėšos bus panaudotos tik taikiems tikslams. Informaciją apie sėkmingą pinigų perlaidą šiandien patvirtino Šarūnas Matulevičius, piniginių aukų Lietuvoje rinkimą inicijavusio ir jį vykdančio pilietinio judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ iniciatorius ir vadovas.

Tai – didžioji dalis iki šiol surinktų pinigų. Pinigai buvo surinkti vasario 2 d. vykusio koncerto „Kartu su Ukraina!“ metu bei pilietinio judėjimo pastangomis iš privačių ir juridinių asmenų Lietuvoje. Pinigai nebuvo pervedami iš karto, kadangi daugiau nei savaitę truko patikimų asmenų, kuriems būtų galima pervesti lėšas, Ukrainoje paieška, o vėliau jų patikrinimas panaudojant vietinius kontaktus – kitus Maidano aktyvistus bei žurnalistus.

Deja, tačiau bent jau artimiausiu metu negalės būti atskleistos žmonių, gavusių piniginę perlaidą, tapatybės bei kiti duomenys apie juos. Vardai, pavardės bei sąskaitos duomenys yra slepiami pačių perlaidą gavusių asmenų prašymu. Taip yra dėl to, kad Ukrainoje banko sąskaitos, o ypač tarptautiniai pavedimai, yra akylai stebimi, iš užsienio finansavimą gaunantys subjektai Rusijos pavydžiu turi registruotis „užsienio agentais“. Jei jų tapatybės išaiškėtų Ukrainoje, jiems galimai grėstų teisinė atsakomybė, susidorojimas ar, mažų mažiausiai, sąskaitų įšaldymas ar kitokie nemalonumai.

„Iš tiesų, jaučiamės atlikę pavojingą operaciją. Perleisdami pinigus negalėjome būti tikri ar perlaida nebus sustabdyta, ar nebus įšaldytos sąskaitos. Todėl iki vėlyvos pirmadienio popietės gyvenome kiek nerimaudami. Dabar jau galime patvirtinti, kad viskas pavyko. Šių žmonių patikimumą mums patvirtino autoritetingi žmonės iš Maidano vidaus, į patikrą buvo įtraukti netgi Ukrainos žurnalistai. Dar kartą norime patikinti visus aukojusius ir Lietuvos visuomenę, kad pinigai bus naudojami išskirtinai taikioms priemonėms įsigyti“, – tvirtina Šarūnas Matulevičius.

Pinigus gavę žmonės – privatūs asmenys, Maidano aktyvistai, būtent ir besirūpinantys lėšų medicininėms ir su jomis susijusioms priemonėms įsigyti rinkimu. Gydymą Maidane organizuojantys asmenys patvirtino, kad šie žmonės pastoviai tiekia medikamentus, medicininius reikmenis, o jų parūpinamos  priemonės dažniausiai būna kokybiškiausios. Kartu su sužeistųjų gydymą organizuojančiais Maidano aktyvistais buvo nutarta, kad lėšos gali būti naudojamos medikamentams, medicininėms priemonėms, sužeistųjų reabilitacijai privačiose klinikose bei apsaugos priemonėms (šalmams, respiratoriams, akiniams ir t.t.) medicinos personalui pirkti.

Informaciją apie lėšų panaudojimą bus galima sekti pilietinio judėjimo tinklalapyje. Dalis surinktų lėšų nebuvo pervesta į Ukrainą, siekiant finansinį rezervą suformuoti ir Lietuvoje. „Už demokratiją. Ukraina“ nariai lėšas ketina rinkti ir toliau, o surinkus panašią reikšmingesnę sumą pinigus vėl perduoti į Ukrainą.

„Lėšų rinkimo proceso nestabdome. Lietuvoje surinkta suma yra tikrai reikšmingas mūsų tautos indėlis, bet ji tikrai negali patenkinti visų poreikių, todėl neketiname pasiduoti ir lėšas rinkti toliau. Noriu pabrėžti, kad pinigai gali būti reikalingi ir čia, Lietuvoje. Pagalba gali būti reikalinga ir čia gydomiems bei pasilikti ketinantiems ukrainiečiams. Šiuo metu jau galime patvirtinti apie bent vieno tokio asmens egzistavimą“, – situaciją komentuoja ir toliau aukoti ragina Šarūnas Matulevičius.

Pilietinio judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ nariai nori padėkoti partneriams, be kurių lėšų rinkimas būtų buvęs daug sunkesnis: muzikos agentūrai „M.P.3“, „Demokratijos ir vystymo paramos fondui“, VšĮ „Geros valios projektai“, administruojančiai aukojimo sistemą aukok.lt bei „Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai“.

Apie pilietinį judėjimą „Už demokratiją. Ukraina“

„Už demokratiją. Ukraina“ yra pilietinis judėjimas, vienijantis aktyvius, pilietiškus ir ukrainiečių kovai už demokratiją prijaučiančius Lietuvos žmones. Pagrindinis judėjimo tikslas – visomis įmanomomis priemonėmis remti pilietinės visuomenės ir demokratijos plėtrą Ukrainoje. Daugiau informacijos rasite čia.

Aukos

Pilietinis judėjimas „Už demokratiją. Ukraina“ kartu su „Demokratijos ir vystymo paramos fondu“ ragina neabejingus ukrainiečių likimui Lietuvos piliečius prisidėti prie lėšų rinkimo akcijos. Už jos metu surinktas lėšas bus perkami reikalingiausi medikamentai, reabilitacijos paslaugos bei, esant poreikiui, paremiami ir Lietuvoje gydyti ar reabilituoti atvežti sužeisti Ukrainos protestuotojai.

Paaukoti galite naudodamiesi sistema ar norimą pinigų sumą pervesdami į Demokratijos ir vystymo paramos fondo sąskaitą.

Rekvizitai:
Sąsk. nr.: LT297300010109811391 (Swedbank)
Demokratijos ir vystymo paramos fondas
Įmonės kodas: 300604085
Mokėjimo paskirties laukelyje nurodyti: „Parama Ukrainos pilietinei visuomenei“

Asmuo kontaktams:

Šarūnas Matulevičius
Pilietinio judėjimo „Už demokartiją. Ukraina“ iniciatorius
El. p.: sarunas.matulevicius@gmail.com
Mob. tel.: +370 626 14862
+370 626 14862

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė