„Stintapūkio“ šventė Neringoje – su pavasariškomis naujovėmis (dienotvarkė) (1)

Neringos sav. nuotr.

Neringos sav. nuotr.

Apie sparčiai artėjantį pavasarį primenantys orai skatina koreguoti vasario 22 – ąją Neringoje vyksiančios „Stintapūkio“ šventės dienotvarkę.

„Kuršių nerijos kultūrinis kraštovaizdis yra žmogaus ir gamtos sambūvio pavyzdys, todėl natūralu, kad daugelis gyvenimo aplinkybių čia smarkiai įtakotos aplinkos sąlygų. Tai atsispindės ir „Stintapūkio“ šventės metu. Džiugu, kad šiais metais šventinę programą lydės pavasariškos nuotaikos“, – kalba bumbinimo garsų įkvėptos šventės rengėjai.

Dėl savo formą ir tvirtumą prarandančio Kuršių marių ledo, su kelis šimtus metų menančiu poledinės žūklės būdu – bumbinimu bus galima susipažinti bendraujant su žvejais pavojų nekeliančioje pakrantėje. Čia bus rodomi ir baidomosios žvejybos įrankiai. Atšaukti tenka ir tradicines poledines žūklės varžybas „Preilos blizgė“.

Kaip žada šventės rengėjai, nepaisant nedidelių pakeitimų programoje, linksmybių ir šviežios stintos šventės metu netrūks.

Šventė pirmiausia džiugins jau vasario 21-ąją nusidrieksiančiu „Stintapūkio keliu“. Juo sekdami ir po Neringą pakeliaus ir išskirtinių, Kuršių nerijos virėjų siūlomų skanėstų paragaus. Nepasiklysti kelyje padės specialus šventinis žemėlapis, kurį jau galima rasti Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ svetainėje.

Garsiausiai bumbinimo garsai skambės vasario 22-ąją, pamaryje ties Nidos etnografine dalimi.  Šeštadienio rytą pirmieji šurmuliuos Stintapūkio gardumynų alėjos dalyviai (nuo 10. 00 val.). Čia kvapiniu dūmu vilios rūkytos, keptos stintos, karšta žuvienė ir kiti skanumynai.

„Stintapūkio“ šventės atidarymas bus paskelbtas šventinio laužo įžiebimu ir aukomis dievams (nuo 13. 00 val.).

Įsiliepsnojus laužui pramogaujantys galės siautėti Žiemos linksmybių parke, kur vyks sportinės komandinės rungtys (nuo 13.20 val.). Skambančiame žuvininkų kiemelyje vyks smagūs šokiai kartu su Neringos meno kolektyvais bei kurorto svečiais (nuo 13.20 val.). Ypatingo kurorto gyventojų ir svečių dėmesio sulaukti turėtų Nidos gyvenvietę nušviesiantis ugnies reginys. Fakyrų pasirodymą planuojama demonstruoti Neringos savivaldybės aikštėje (18.30 val.). Kiek vėliau šventė persikels į Nidos kultūros ir turizmo informacijos centrą „Agila“, kur bus pristatomas Lietuvos liaudies kultūros centro atkurtas Jotvingių archeologinis kostiumas (19.00 val.) ir vyks šventinis jaunimo grupės „Nervas“ koncertas (nuo 20.00 val.).

Pažintine renginiu ir filmo apie poledinę bumbinamąją žvejybą rodymu šventinę programą paįvairins ir Neringos istorijos  muziejus (nuo 10.00 iki 17.00 val.).

„Stintapūkio“ šventės dienotvarkė

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė