Maidanas sukilo į lemiamą kruviną mūšį. Aukščiausioji rada turi naują daugumą (tiesioginė transliacija, video) (53)

Liga.net nuotr.

Liga.net nuotr.

Vasario 19 d. įtempta padėtis Ukrainos sostinėje pasiekė kulminaciją. Vyriausybinėms pajėgoms naktį iš vasario 18-os į 19-tą nepavykus užimti Maidano, vasario 20-osios naktį Kijeve laukiama naujo puolimo. Ukrainos saugumo tarnyba oficialiai patvirtino šalies mastu pradedanti vadinamą „antiteroristinę operaciją“. Tai reiškia, kad kariuomenė dabar galės naudoti ginklus ir kitas karines priemones, sulaikyti asmenis.

Maidano gynėjai ruošiasi dar vienam naktiniam šturmui: iš grindinio lupami akmenys, į butelius pilstomas benzinas – gaminami dideli kiekiai vadinamųjų Molotovo kokteilių.  Maidano scenoje skamba uždegančios kalbos, aidi maldų žodžiai.

Vasario 18-ąją išsiplieskusieji milicijos ir Ukrainos protestuotojų susirėmimams Kijeve žuvo mažiausiai 26 žmonės, o sužeistieji skaičiuojami tūkstančiais.

Papildoma

Vasario 20 d.

18:00 val. Kijevo Maidane susirinkę protestuotojai laukia šturmo, kuris, anot opozicijos, gali prasidėti bet kada. Kaip praneša naujienų agentūra „Unian“, į butelius pilstomas benzinas. rotestuotojai Kijeve ginkluojasi visais įmanomais būdais, grindinio akmenys, apgriuvusių pastatų plytos – viskas tampa dalimi arsenalo.

Vilniuje, prie Seimo vyksta 2 valandas truksiantis ukrainiečių tautą palaikantis mitingas prie trijų laužų. Kalbėjo Seimo nariai, renginio sumanytojai, Automaidano nukentėję asmenys, besigydantys Lietuvoje.

19:00 val. Prancūzijos, Vokietijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį vyks į Kijevą įvertinti situaciją prieš susitikimą Briuselyje, kada bus nuspręsta dėl sankcijų Ukrainai, teigė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurentas Fabiusas, kuriuo remiasi „Reuters“. „Su Lenkijos ir Vokietijos kolegomis nusprendėme rytoj ryte vykti į Kijevą (…), kad surinktume naujausią informaciją prieš susitikimą Briuselyje“, – sakė L. Fabiusas per spaudos konferenciją su JAV valstybės sekretoriumi Džonu Kery.

Europos Komisijos pirmininkas Žozė Manuelis Barosas trečiadienį paskambino Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiumi ir pasmerkė jėgos panaudojimą prieš protestuotojus bei paragino nedelsiant nutraukti smurtą.

19:50 val. Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius atleido Ukrainos ginkluotųjų pajėgų stabo vadovą Z.V.Maichailovičių. Tai pat atleistas I.J.Ivanovičius, Karinių jūrų pajėgų vadas.

22:06 val. Prezidentas V.Janukovyčius susitiko su opozicija. Pranešama, kad prezidentūroje įvyko dar vienas susitikimas su opozicijos atstovais. Kas jo metu buvo kalbėta ir kokie jo rezultatai, kol kas nėra skelbiama.

22:20 val. Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Barakas Obama, viešėdamas Meksikoje, Ukrainos valdžią perspėjo, kad šioji neleistų į konfliktą įsikišti šalies karinėms pajėgoms. B.Obama pabrėžė, kad šiuo metu yra didesnė tikimybė, kad JAV palaikys Europos Sąjungos siūlomas sankcijas.

23:00 val. Po neseniai įvykusio opozicijos ir V.Janukovyčiaus pokalbio paaiškėjo, kad yra skelbiamos paliaubos ir sėdama prie derybų stalo. Taip pat pažadėta atšauti planuotą Maidano šturmą ir jo valymą.

23:15 val. Ukrainos prezidento tinklapyje patvirtinta, kad tarp abiejų pusių pasiektos paliaubos. Pranešama, kad sutarta:

1. Paliaubos; 2. Pradedamos derybos su tikslu nutraukti kraujo praliejimą ir stabilizuoti padėtį šalyje, kad nenukentėtų taikūs šalies piliečiai.

00:00 val. Po susitikimo su Ukrainos prezidentu vienas iš opozicijos lyderių A. Jaceniukas pareiškė, jog Maidano šturmo valdžia atsisakė:  „Yra pozityvių naujienų – šturmas, kuris buvo suplanuotas, atšauktas,“ – sakė A. Jaceniukas.

02:00 val. pasiekus susitarimą dėl paliaubų tarp sukilėlių ir valdžios Maidane ši naktis turėtų būti rami. Šiuo metu Kijeve lyja, barikadose toliau deginamos padangos, kartais nuaidi petardų ir saliutų sprogimai, kartas nuo karto į milicijos užkardą metami Molotovo kokteiliai…

Profsąjungų rūmų pastatas tebedega. Ugnis veržiasi per pastato langus.

02:30 val. Laikinai savo darbą Kijeve sustabdė Didžiosios Britanijos ir Kanados pasiuntinybės.

02:37 val. Pranešama, kad nepaisant paliaubų nežinomi asmenys  Kijeve šturmavo Desniansko rajoninės valstybinės administracijos pastatą. Apie 01:30 val.maždaug 100 žmonių pabandė įsilaužti į minėtą administracijos pastatą. Užpuolikai mėtydami Molotovo kokteilius padegė du milicijos automobilius atvykusius į įvykio vietą.

04:30 val. JAV prezidentas Barakas Obama pareiškė, kad Ukrainos valdžia kiek galima greičiau turėtų sudaryti jungtinę vyriausybę ir paskelbti laisvus rinkimus.

06:50 val. Į Maidaną palaikyti sukilėlių atvyko autobusai su naujais aktyvistais iš  Lvovo, Ternopolio ir Ivano Franskovsko.

07:15 val. SNO generalinis sekretorius Pan Gi Munas kreipėsi į Ukrainos valdžią ragindamas imtis rįžtingų pastangų, kad būtų užtikrintas taikus krizės sureguliavimas.

07:30 val. Ukrainios kalnų slidininkė Bogdana Maciocka protestuodama prieš Ukrainos valdžios veiksmus atsisakė startuoti žiemos olimimiadoje Sočyje.

07:32 val. Maidano sukilėliai paskelbė, kad šiandien 10 val. bus surengtas piketas prie Kijevo Metropoliteno greta Politechnikos instituto stotyje reikalaujant atnaujinti metro darbą.

07:56 val. Provokatoriai pradėjo mėtyti Molotovo kokteilius į istorinį Konservatorijos pastatą Maidane. Pastatas užsidegė.  Teigiama, kad tai daro milicijos pajėgų žmonės mažomis grupelėmis prasiveržę pro barikadas. Nuo Maidano tribūnos šaukiama sustabdyti provokatorių prasiveržimą ir stiprinti barikadas. Kova atsinaujina.

07:58 val. Pranešta, kad 6-tos valandos ryto duomenimis, per susidūrimus  vasario 18-20 dienomis Ukrainoje, žuvusiųjų skaičius išaugo iki 28 žmonių. Apie tai pranešė Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

08:20 val. Kovos Maidano barikadose tęsiasi. Į užpuolikus lekia Molotovo kokteiliai ir akmenys.

9:00 val. Protestuotojų kovotojai peržengė pačių suręstas barikadas ir juda link vyriausybinių pastatų. Iš tiesioginės transliacijos vaizdų matyti, kad didėja sužeistųjų (žuvusiųjų) skaičius.

9:20 val. Maidano kovotojai toliau juda. Milicijos kontroliuotos vietos užimamos, deginami autobusai. Iš tiesioginės transliacijos matyti didėjantį sužeistųjų skaičių. Kovotojai kartu neša ir barikadas bei skydus. Sužeistieji labai greitai pristatomi prie Greitosios pagalbos automobilio.

09:40 val. Gruševskio gatvėje matyti sutelktas „Berkut“ milicijos telkinys, kurį dar saugo jų pačių suręsta apie 2 metrų aukščio siena.

09:50 val. Nešami sužeistieji ir mirusieji, pagal matomus vaizdus, jų yra ne vienas. Girdisi perspėjimas apie snaiperius.

09:55 val. Pavyko atsiimti Ukrainos namus ir jo apylinkes. Iš Maidano tribūnos yra organizuojamas visas veiksmas. Prašoma užimtas teritorijas įtvirtinti barikadomis ir kovotojais. Norima sukurti kuo platesnį perimetrą.

10:00 val. Iš Maidano tribūnos nurodoma sustoti ties milicijos postu Gruševskio gatvėje. To prašoma dėl to, kad puolimas gali pareikalauti labai daug aukų. Skelbiama, kad Ukrainos namų nebus šturmuojama. Norima tik užtvirtinti jau užimtas teritorijas barikadomis.

10:05 val. Protestuotojai neša smėlio maišus, skydus, medines, metalines barikadas, kad galėtų įtvirtinti naujai užimtas teritorijas.

10:15 val. Iš tribūnos skelbiama rusų ir ukrainiečių kalbomis, kad yra susitelkusi „tituškų“ gauja, kuri gali bandyti užpulti naujus įtvirtinimus. Taip pat prašoma visų esančių duoti kraujo. veiksmas vyksta labai tvarkingai ir koordinuotai.

10:30 val. Yra pranešimų, kad keletas milicininkų pasidavė, kuomet buvo užimami Ukrainos namai, su sąlyga, kad bus apsaugoti. Maidano kovotojai juos žiedu apjuosė, kad niekas negalėtų ant jų išlieti pykčio.

10:50 val. Maidane pranešama patvirtinata informacija, kad už barikadų išėję žmonės yra apšaudomi snaiperių. Prašoma neperžengti naujai suręstų užtvarų.

Liga.net nuotr.

Liga.net nuotr.

11:05 val. Naujausiais duomenimis per vasario 20 – ąją atsinaujinusius susirėmimus Kijevo gatvėse žuvo mažiausiai 5 žmonės.

Pranešama, jog ketvirtadienį Aukščiausioje Radoje posėdžiai nevyks – parlamentas skubiai evakuojamas. Kanados ir Didžiosios Britanijos ambasados uždaromos dėl netoliese vykstančių neramumų.

11:20 val. Liudininkai sako, kad žuvusiųjų yra žymiai daugiau, nei skelbiama – mažiausiai 16. Spėjama, kad Instituto gatvėje yra snaiperis, kuris ir atsakingas už daugybę aukų.

A.Perkino nuotr.

A.Perkino nuotr.

11:30 val. Teigiama, kad Lenkijos, Prancūzijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas su Ukrainos prezidentu V.Janukovyčiumi atšauktas, tačiau pasirodė paneigiančių žinių. Skelbiama, kad susitikimas įvyko.

Opozicija ir oficialioji Ukrainos valdžia kaltina viena kitą dėl paliaubų nutraukimo šį rytą. Abi pusės trumpas paliaubas laiko priešininkų taktinių manevru, kad galėtų pergrupuotį pajėgas.

Rusijos premjeras Dimitrijus Medvedevas pareiškė, jog Ukrainos valdžia privalo susitelkti, kad į ją „kaip į skudurą nesivalytų kojų“.

11:50 val. Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius susitiko su Prancūzijos, Lenkijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrais, pranešė prezidento patarėja, Regionų partijos parlamentarė Ana German.

„Prezidento administracijoje prasidėjo susitikimas su Vakarų valstybių užsienio reikalų ministrais“, – ketvirtadienį sakė ji.

Pasak patarėjos, susitikime taip pat dalyvauja prezidento administracijos vadovas Andrijus Kliujevas ir Ukrainos užsienio reikalų ministro pareigas einantis Leonidas Kožara.

12:00 val. Ukrainos Vidaus reikalų ministerija paskelbė apie 1 milicininko žūtį ir dar 29 sužeistuosius.  Iš protestuotojų pusės gali būti apie 30 aukų.

1922089_570542186375456_589035595_n

12:40 val. Hromadske.tv parodė šokiruojančius vaizdus – šiandien žūvusiejį buvo nukauti snaiperio tiesiai į galvą. Taip pat į internetą paskleistas vaizdo įrašas, kuriame matoma, kad medicinos seselei snaiperis peršovė kaklą. Daroma išvada, kad snaiperiai šaudo desperatiškai.

httpv://youtu.be/0DxkDiAcSF8

13:00 val. Pranešama, kad protestuotojai toliau stato barikadas išlaisvintame Maidane ir jo prieigose. Milicija atsitraukė į tolimesnes centro prieigas, palikdama ir vyriausybinį kvartalą. Lieka, nepatvirtintais duomenimis, 4 snaiperiai, kurie ir kelia didžiausią pavojų. Be Instituto gatvėje ir ant viešbučio „Ukraina“, pastebėti 2 snaiperiai ant vyriausybės pastato.

13:30 val. Kijevo miesto administracijos vadovas Volodimiras Makejenka ketvirtadienį pasitraukė iš prezidento Viktoro Janukovyčiaus partijos. Tokiu būdu Kijevo meras protestuoja dėl kraujo praliejimo gatvėse. Be kita ko, tai – ženklas, kad valstybės vadovas gali pradėti netekti savo aplinkos palaikymo.

13:40 val. Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Pertas Vaitkevičius perspėja Lietuvos piliečius, kad Kijevas ir kiti Vakarų Ukrainos miestai yra pavojingi. Kijevo centre snaiperiai nesiliauja šaudyti.

„Berkut“ milicija

„Berkut“ milicija

14:50 val. Per susirėmimus Kijeve žuvo dar trys milicininkai ir dar virš 50 buvo sužeisti. Ukrainos Vidaus reikalų ministerija (VRM) pranešė, kad nuo vasario 18 d. medicinos pagalbos prireikė daugiau nei 500 milicininkų, dalyvavusių susirėmimuose su demonstrantais. Iš jų 110 milicininkų buvo pašauti, o 63-jų būklė yra sunki, pranešė Ukrainos VMR.

15:50 val. Europos Sąjunga ketina įvesti ginklų tiekimo Ukrainai draudimą, papildydama sankcijas prieš „asmenis, atsakingus už smurtą“.

Net keli Ukrainos Užkarpatės srities jėgos struktūrų vadovai paskelbė „pereinantys į Ukrainos tautos pusę“. Tokį pareiškimą pateikė Ukrainos vidaus reikalų ministerijos Užkarpatės srities valdybos vadovas Vasilijus Varcaba ir vietos „Berkut“ vadovas Vasilijus Šalenikas, skelbia „Zakarpattja onlain“.

Nufilmuota kaip snaiperis šaudo į žmones:

httpv://youtu.be/T6IbEIBhb8o

16:00 val. CNN praneša, kad medikai protestuotojų pusėje praneša, jog žuvusiųjų per ketvirtadienį skaičius pasiekė mažiausiai 100.

18:00 val. Dnepropetovsko srityje žmonės sustabdė traukinių judėjimą, kad neleistų į Kijevą atvykti 25-ąjai desantinei karių grupei. Po valandos kariai išlipo iš vagonų ir patraukė pėsčiomis namo.

Dvepropetrovsko srityje sustabdytas traukinys su kariais

Dvepropetrovsko srityje sustabdytas traukinys su kariais

18:25 val. JAV  Baltieji rūmai pareiškė pasipiktinimą, kad Ukrainos vyriausybės pajėgos iš automatinių ginklų šaudo į protestuotojus ir paragino atitraukti kariškius, o protestuotojus elgtis taikiai.  Konfliktas pasak Baltųjų rūmų  turi būti sprendžiamas politinėmis priemonėmis. Vašingtonas ir jo sąjungininkės  sieks, kad atsakingi už smurtą atsakytų, – sakė Baltųjų rūmų atstovas Džejus Karnis (Jay Carney).

18:45 val. Oficialiai patvirtinta, kad iki iki vasario 20 d. 15 val. nuo vasario 18 d. į gydymo įstaigas kreipėsi 551 masinių susidūrimų Kijevo centre dalyvis. 332 sužeistieji paguldyti į ligonines.  Kijevo miesto valstybinės administracijos sveikatos apsaugos departamentas pranešė, kad  į šios dienos 15 va. įteismo medicinos ekspertizės biurus buvo pristatyti 67 žuvusieji. 9 iš jų mirė gydymo įstaigose.

19:05 val. Iš įvairių fotografijų ir vaizdo įrašų paaiškėjo, kas vienija vyriausybines saugumo pajėgas ir provokatorius „tituškas“. Pasirodo, kad į žmones šaudę saugumo pajėgų kariai ir vadinamieji „tituškos“ ant rankų nešioja geltonus raiščius arba kitokius skiriamuosius ženklus.

 

Čia galima pamatyti kaip „tituškos“ instruktuojami (Perspėjame, kad čia rodomas smurtas):

19:15 val. ES užsienio reikalų ministrai susitikę Briuselyje, nusprendė taikyti ribotas sankcijas už kraujo praliejimą atsakingiems Ukrainos valdžios pareigūnams.

19:30 val. JAV reikalauja, kad V.Janukovyčius įsakytų patraukti ginkluotas pajėgas iš Kijevo, o opozicijai grįžti prie taikaus protesto.

20:03 val. Snaiperiai tebešaudo. Į barikadose esančius žmones nešaudoma, tačiau šaudoma į tuos kas bando išeiti už barikadų. Prieš valandą atvežė dar vieną lavoną, o prieš tris valandas snaiperis sužeidė vieną už barikadų išėjusį protestuotoją, – pranešama EuroMaydan feisbuko paskyroje.  

20:05 val. Išnešami žuvusiųjų kūnai. Tūkstančiai žmonių Maidane vienu balsu skanduoja „Dydvyriai!“

20:50 val. Lenkijos Premjeras Donaldas Tuskas praneša, kad V.Janukovyčius yra pasirengęs jau šiais metais surengti naujus prezidento ir Aukščiausios rados rinkimus. Kaip jau anksčiau skelbėme, Lenkijos, Vokietijos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrai šiandien susitiko su Ukrainos prezidentu, o vėliau ir su opozicijos atstovais.

20:55 val. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, ketvirtadienį dalyvavęs Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje, teigia, kad šalys narės apsisprendė dėl tikslinių sankcijų už kraujo praliejimą atsakingiems Ukrainos pareigūnams bei dėl vizų režimo palengvinimo paprastiems Ukrainos piliečiams.

1. Už kraujo praliejimą atsakingiems Ukrainos pareigūnams nebus išduodamos Europos Sąjungos vizos.
2. Tokių pareigūnų ar verslo atstovų sąskaitos Europos Sąjungos bankuose bus įšaldomos.
3. Bus atšauktos licencijos įrangai, kuri galėtų būti naudojama represijoms prieš taikius gyventojus.
4. Bus lengvinamas vizų režimas paprastiems Ukrainos gyventojams, tai yra arba sumažės kaina, arba vizos taps visai nemokamos.

„Pagaliau priimtas politinis sprendimas įvesti tikslines sankcijas asmenims, kurie atsakingi už saugumo situaciją ir nuo kurių sprendimų kilo įtampa. Sankcijos dvejopos: tai vizų neišdavimas ir galimas sąskaitų šaldymas Europos Sąjungos bankuose. Kadangi tai politinis sprendimas, jį reikia techniškai įgyvendinti, bet nebus jokių pauzių – rytoj ryte Politikos ir saugumo komitetas imsis konkretaus sąrašo. Kai tas sąrašas gims, jis nebus baigtinis, jis galės plėstis, priklausomai nuo situacijos. Gali ir mažėti, jeigu situacija gerės“, – po susitikimo su kolegomis DELFI sakė L. Linkevičius.

22:10 val. Ukrainos aukščiausioji rada apsvarstė smurto naudojimą ir nutraukė „antiteroristinę operaciją“. Tuo pačiu įsakoma nutraukti smurtą, ginklų naudojimą ir specialias priemones. Nedelsiant įsakyta nutraukti miestų blokadą, sugrąžinti kariuomenės dalinius į savo postus. Taip pat užtikrinti protingą svarbiausių valstybės pastatų apsaugą.

Rados deputatai pavedė Generalinei prokuratūrai pradėti tyrimą dėl kilusio konflikto žmonių žūties ir sužeidimų.

httpv://youtu.be/VYgSHpFEIoM

22:30 val. Paskelbta, kad atnaujintas Kijevo pietvakarių geležinkelio eismas.

22:40 val. Ukrainos Sveikatos apsaugos ministerija oficialiai patvirtino apoe 75 žuvusius per vasario 18–20 dienos neramumus Kijeve.

23:00 val. Maidane vyksta tūkstantinės mišios už žuvusiųjų vėles. Aukščiausioji rada nusprendė dirbti kiekvieną dieną, kol šalis grįš į normalią padėtį. Šiandien ji darbą baigė ir rinksis rytoj 10 val. ryto. Rada šiandien galėjo priimti sprendimus dėl to, kad iš valdančiosios frakcijos pasitraukė dalis parlamentarų ir susidarė nauja opozicinė dauguma.

Tokiu būdu prezidentas kuo toliau, tuo labiau netenka savo aplinkos paramos. Tiesa, aukščiausias karinių pajėgų vadas Ukrainoje lieka V.Janukovyčius.

23:45 val. Aukščiausioje radoje surinkti reikalingi 150 parašų, kad būtų atstatydintas Generalinis prokuroras Viktoras Pšonkinas, tiesioginės transliacijos metu pranešė Sergėjus Sobaliovas, „Laisvės“ frakcijos narys. Dėl to Ukrainos rados nariai turės dar balsuoti.

23:48 val. V. Janukovyčius ES pasiuntiniams pareiškė, kad yra nusiteikęs surengti šiais metais surengti tiek prezidento, tiek parlamento pirmalaikius rinkimus. Taip pat pažadėjo suformuoti nacionalinės vienybės vyriausybę per artimiausias dešimt dienų ir priimti konstitucijos pataisas iki vasaros.

Vasario 21 d.

00:29 val. Naujausiais Ukrainos Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis susirėmimų metu Kijeve nuo vasario 18 iki 20 d. žuvos 75 žmonės.

Vien vasario 20 d. nuo 6 iki 18 val. dėl medicininės pagalbos kreipėsi 117 žmonių, 69 iš jų buvo sunkiai sužeisti tad buvo paguldyti į ligoninę, kitiems medicininė pagalba buvo suteikta įvykio vietoje.

Interneto svetainėje „Євромайдан SOS“ paskelbtos žuvusiųjų pavardės 22:30. valandai:

1. Аратунян Георгий, Ровно, около 50 лет
2. Байдовский Сергей Романович, Луцк, 22 года
3. Бондарчук Сергей Николаевич, Староконстантинов Хмельницкой обл., 09.09.1961
4. Братушко Алексей Сергеевич, Сумы, 1971
5. Брезденюк Валерий, Винница, 50 лет
6. Вайда Богдан Иванович с.Летня Львовская область 28.04.1965
7. Васильцов Виталий Валерьевич, Киевская обл., Белая Церковь, 1977
8. Варениця Роман Михайлович Яворивский район Львовская область 14.12.1978
9. Веремий Вячеслав, Киев, 32 года
10. Войтович Назар Юрьевич, 1996 (на момент гибели – несовершеннолетний)
11. Голоднюк Устим Владимирович, Збараж Тернопольская обл., 1994
12. Гриневич Эдуард Николаевич, Волынская обл., село Деребон 31.05.1985
13. Жаловага (Жалобача – ?) Анатолий Григорьевич, Львов, 13.03.1980
14. Захаров Владимир Константинович, 57 лет
15. Дворянец Антонина, Бровары, 62 года
16. Дигдалович Андрей Иванович, с.Сокольники, Львовская обл., 03.06.1973
17. Дидыч Сергей Васильевич, Городенка, Ивано-Франковская обл., 44 года
18. Дзявульский Николай Степанович, Шепетовка, 1958
19. Дмитрив Игорь Федорович, с.Копанки Ивано-Франковской обл., 1984 (другие данные – 09.10.1983)
20. Жеребный Владимир Николаевич, с.Вишня, Львовская обл., 06.10.1985
21. Капинос Александр, Тернопольская обл., Кременец, 10.03.1984
22. Кемский Сергей, Керчь, 1980
23. Кищук Владимир Юрьевич, Запорожская обл., 1956
24. Костенко Игорь Игоревич, Тернопольская область, село Зубрец, 31.12.1991
25. Корнеев Анатолий Петрович, с.Гавриловцы Каменец-Подольского района
26. Корчак Андрей, Львовская обл., Стрый, 32 года (другие данные – 17 лет или 49)
27. Коцюба Виталий Николаевич, Львов, 07.07.1982
28. Креман Иван, Кременчуг
29. Кульчицкий Владимир Станиславович, Киев, 1949
30. Мойсей Василий Михайлович, с.Киверцы Волынской обл., 23.03.1992
31. Мовчан Андрей Сергеевич, Киев, 1980
32. Наумов Владимир Григорьевич, село Шевченко Донецкой области, 9.03.1970
33. Опанасюк (Опонасюк – ?) Валерий Адамович, Ровно, 20.05.1971
34. Паращук Юрий, Харьков, 1966
35. Пасхалин Юрий Александрович, Черкасская обл., 1984
36. Плеханов Александр Викторович, 1991
37. Полянский Леонид Петрович, около 35 лет
38. Саенко Андрей Степанович, Фастов, Киевская обл., 1962
39. Сердюк Игорь, Кременчуг, Полтавская обл., 40 лет
40. Смолинский (Смолянский – ?) Виталий Витальевич, Уманский район, с. Фурмановка (Фурманы – ?)
41. Сольчаник Богдан Зиновьевич, Старый Самбор, Львовская обл., 25.07.1985
42. Ткачук Игорь Михайлович, с. Велика Камянка, Ивано-Франковская обл., 1975
43. Точин Роман, Львовская обл., Ходоров 1969
44. Тур Иван Иванович, Городок, Львовская обл., 21.07.1973
45. Ушневич Олег Михайлович, Дрогобыч, 1982
46. Храпаченко Александр Владимирович, Здолбунов (Ровно – ?), 18.09.1987
47. Хурция Зураб, 29.07.1960 48. Чаплинский Влад (Владимир – ?). Обухов
49. Черненко Андрей, 35 лет
50. Чмиленко Виктор Иванович, Кировоградская обл., с.Борисовка, 1961
51. Царек Александр Николаевич, с. Калиновка, Киевская обл.
52. Шаповал Сергей Борисович, Киев, 1969 (1968 – ?)
53. Шилинг Иосиф Михайлович, 14.02.1953 (или 1952)
54. Щербанюк Александр Николаевич, Черновцы, 02.01.1968 Погибшие милиционеры
55. Булитка Василий Витальевич, Киев, 1986
56. Власенко Дмитрий Александрович, Крым, 1982
57. Гончаров Виталий Иванович, Крым, 1989
58. Евтушок Владимир Владимирович, Киев, 1971
59. Иваненко Алексей Николаевич, Харьков, 1977
60. Савицкий Петр Анатольевич, Киев, 1972
61. Спичак Сергей, Бердянск
62. Теплюк Иван Иванович, Чернигов, 1993
63. Третяк Максим Леонидович, Чернигов, 1993
64. Федюкин Андрей Васильевич, Крым, 1972
65. Цвигун Сергей Витальевич, Запорожье, 1990

00:53 val. Padėtis Maidane stabilizavosi. Kariškiai daugiau nebešaudo. Paskutinis sukilėlis nuo kariškių kulkos žuvo 18 val. Sukilėliai stato prieštankinius ežius, kuriuos jie sakosi suvirinę pagal instrukcijas paskelbtas Vikipedijoje. Maidane ir Gruševskajos gatvėje įrengiamos naujos barikados. Drauge su vyrais darbuojasi jas statydamos ir moterys.

03:31 val.  Ukrainos vidaus tarnybos kariai pasidavę sukilėliams išleidžiami iš Kijevo centro pro sukilėlių saugomą  koridorių.

02:20 val. Karinės prokuratūros atstovai sulaikė  Kijevo Saugumo tarnybo vadovą Viktorą Kraitorą.

02:30 val. Atsistatidino Ukrainos ginkluotųjų pajėgų štabo generolas-leitenantas Jurijus Dumanskis.

02:50 val. Į Ukrainos prezidento administraciją atvyko Rusijos ambasadorius Ukrainoje Michailas Zurabovas ir Rusijos prezidento siųstas tarpininkas derybose su opozicija ombudsmenas Vladimiras Lukinas.

04:21 val. Nuo Ukrainos vyriausybės pastato stogo į sukilėlius šaudo snaiperis.

05:04 val. Valstybinė automobilių inspekcija pareiškė, kad buvo bandoma užgrobti inspekcijos pastatą, tačiau liūdininkai tvirtina, kad išties pastate slepiasi į automobilius šaudę provokatoriai – „tituškos“ .

06:10 val. Ukrainos prezidento administracijoje jau ilgiau nei šešios valandos vyksta derybos tarp opozicijos ir valdžios dalyvaujant Rusijos ir ES atstovams.

06:20 val. JAV valstybės sekretosius Džonas Keris paragino Ukrainos prezidentą V. Janukovyčių pradėti rimtas derybas  su opozicija ir nedelsiant atitraukti miliciją iš Kijevo centro.

7:30 val. Naktis Kijevo centre praėjo ramiai. Maidane ir jo prieigose negirdėti granatų sproginėjimoų ir šūvių. Greta barikadų nematyti milicijos ir kariškių kordonų. Sukilėliai šiąnakt sustiprino savo pozicijas. Maidane šiuo metu yra apie du tūkstančiai žmonių, tačiau nuolat atvyksta naujų. Nuo Maidano scenos nuolat perspėjama, kad niekas neitų už barikadų linijos.

Tarpininkaujant  ES atstovams jau aštuonias valandas vyksta Ukrainos opozicijos derybos dėl krizės sureguliavimo Ukrainos prezidento administracijoje.

08:10 val. Baigėsi derybos tarp Ukrainos prezidento V. Janukovyčiaus ir opozicijos dalyvaujant Vokietijos bei Lenkijos užsienio reikalų ministrams ir Rusijos  atstovams. Numatytas dar vienas derybinis susitikimas šiandien.

08:22 val. Vasario 21 d. 6 val. duomenimis nuo vasario 18 d. Kijeve žuvo 77 žmonės, pranešė Ukrainos Sveikatos apsaugos ministerija.

Tiesioginės transliacijos iš Maidano ir kitų įvykių vietų Kijeve:

Gromadske.tv vasario 19 d. transliacija:

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė