Kviečia poledinės žūklės šventė „Un Sartų Dusetose 2014“ (1)

Outdoorcanada.ca nuotr.

Outdoorcanada.ca nuotr.

„Jei Rusnė – pamario žvejų sostinė, tai Sartų kraštas – bene ilgiausiai išlaikęs žvejų dinastijas, išsaugojęs aukštaičių archajiško verslo – žvejybos – papročius, tradicijas, įrankius, įnagius, kurie galėtų užimti garbingą vietą senovinės žūklės ekspozicijoje“, – rašė Leonardas Grudzinskas ir pateikdamas Sartų ežero žiemos žūklės laimikių pavyzdžius nustebino ne vieną skaitytoją. Štai tik keli: 1951 m. Kriaunų žvejai pagavo 38 kg šamą, 1952-aisiais be kitos žuvies, sužvejota 18 šamų, o 1954 m. ištraukta 13 šamų, iš kurių didžiausias galiūnas svėrė net 90 kg.

Tad daug nedvejokite ir susirinkę sėkmę nešančius žvejybos įrankius, kovo 2 d. atvažiuokite į Dusetose, Sartų ežero pakrantėje tarp senosios tribūnos ir Kazimiero Būgos gimnazijos, rengiamą Aukštaitijos bendruomenių poledinės žūklės žvejų šventę „Un Sartų Dusetose 2014“. Ką gali žinoti – gal pati didžiausia žvejybinė sėkmė laukia būtent šiose žvejų varžytuvėse!

Dienotvarkė

8.00 val. – žvejų šventės dalyvių registracija,

9.00 val. – poledinės žūklės varžybų pradžia,

11.00 val. – I turo žuvų laimikio svėrimas,

10.30–14.30 val. miestelėnams ir svečiams Žuvų turgelis ir projektų: Dusetų bendruomenės „Infrastruktūros sutvarkymas žvejybos vietų prieinamumui pagerinti Sartų ežero pakrantėje“, „Zarasų ir Visagino ŽRVVG bei Utenos ŽRVVG regioninis bendradarbiavimas“ ir „Žvejybos rojus“ pristatymas, saviveiklininkų pasirodymai ir karšta arbata.

12.00 val. – II turo varžybų pradžia,

14.00 val. – II turo žuvų laimikio svėrimas,

14.15 val. – eketės gręžimo konkursas,

14.30 val. – Žūklės varžybų nugalėtojų apdovanojimai.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė