Dujų terminalas – Lietuvos energetinės nepriklausomybės įtvirtinimas (4)

R.Dačkaus nuotr.

R.Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Pietų Korėjos mieste Ulsanoje vasario 19 dieną dalyvavo Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivo įtvirtinimo iškilmėse. Laivą – SGD saugyklą Lietuvai Pietų Korėjoje pastatė norvegų įmonė „Hoegh LNG“ bendradarbiaudama su šios šalies įmone „Hyundai Heavy Industries“, rašoma prezidentūros spaudos pranešime.

Šalies vadovė pabrėžė, jog šis laivas simbolizuoja savotišką geopolitinį trikampį, kurį sudaro mūsų šiaurinė partnerė Norvegija, Lietuva ir Pietų Korėja.

Pagal laivų inauguracijos tradicijas, Prezidentė SGD laivui suteikė moterišką vardą „Independence” (lietuviškai „Nepriklausomybė”) ir į jo bortą sudaužė specialiai šiai progai paruošto putojančio vyno butelį. Nuleistas į vandenį „Independence” Lietuvą pasieks šių metų pabaigoje. Valstybės vadovė pabrėžė, jog Lietuva, pirmoji iš Baltijos valstybių pasistačiusi SGD terminalą užsitikrina realią nepriklausomybę nuo šiandien monopolines kainas diktuojančio dujų tiekėjo Gazprom.

Šalies vadovė pabrėžė, jog šis laivas simbolizuoja savotišką geopolitinį trikampį, kurį sudaro mūsų šiaurinė partnerė Norvegija, Lietuva ir Pietų Korėja.

„Ši diena yra istorinė Lietuvai. Laivas gražiu simboliniu vardu „Nepriklausomybė” yra realus žingsnis į energetinę mūsų nepriklausomybę ir saugumą. Tai reiškia, kad mes turime alternatyvą ir daugiau niekas negalės mūsų šantažuoti aukštomis dujų kainomis, per energetiką daryti įtakos mūsų politiniam ir ekonominiam gyvenimui. Tai ne tik teisingos kainos mūsų žmonėms, tai ekonomiškai stipresnė ir konkurencingesnė Lietuva “, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, pradėjus veikti Klaipėdos terminalui, galėsime dujas importuoti iš viso pasaulio už konkurencingą rinkos kainą. Vien todėl, kad terminalas yra, Prezidentės teigimu, Lietuva turės galimybę derėtis dėl pigesnių dujų su visais, kurie tiekia ne tik per terminalus, bet ir per vamzdynus. Šiuo metu neturint dujų tiekimo alternatyvos Lietuva už gamtines dujas moka „Gazpromo“ primestą politinę kainą – apie 30 proc. daugiau nei kitos ES šalys.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė