„Drąsos kelias“ pasisakė, dėl šališko Vyriausiosios rinkimų komisijos elgesio referendumo procese (3)

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Vasario 19 d.  Seimo „Drąsos kelio“ frakcija  išplatino pareiškimą „Dėl šališko Vyriausios rinkimų komisijos elgesio referendumo procese“.

Skelbiame šio pranešimo tekstą:

Įvyko stebuklas – Lietuvoje daugiau nei 300 000 piliečių savo parašais patvirtino paramą referendumui, kuriame būtų sprendžiami keli esminiai šalies gyvenimo klausimai. Deja, procesas nevyko sklandžiai, nes, taip vadinamos sisteminės jėgos, įvairiais būdais jam trukdė.

Užvakar baigėsi dar viena referendumo epopėjos dalis – Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) po ilgo blaškymosi priėmė sprendimą – konstatavo, kad reikiamas skaičius parašų yra pateiktas ir kad Seimui beliko priimti sprendimą dėl referendumo datos.

Su nerimu tenka pripažinti, kad praktiškai viso proceso metu VRK demonstravo išankstinę neigiamą nuostatą referendumo organizatorių atžvilgiu, pažeisdama įstatymus ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos dvasią bei raidę. Vietoj to, kad elgtųsi neutraliai, VRK atvirai vilkino procesą, kėlė smulkmeniškus reikalavimus, taip nepagrįstai „brokuodama“ piliečių parašus referendumo lapuose. VRK „pamiršo“ Konstitucijos pirmuosius straipsnius, kuriuose sakoma, kad suverenas yra Tauta, kad svarbiausius valstybės gyvenimo klausimus Tauta sprendžia referendumu, kad niekas negali trukdyti Tautai išreikšti savo valią ir kad žmonės turi teisę ginti konstitucinę sąrangą.

Buvo aiškiai matyti, kad VRK įtaką daro įvairios partinės jėgos, interesų grupės ir kad jos vadovas Zenonas Vaigauskas bei dauguma VRK narių ne visada yra pajėgūs prieš tas įtakas atsilaikyti.

VRK ne pirmą kartą peržengia savo kompetencijos ribas. Ši institucija savo elgesiu menkina žmonių pasitikėjimą ja, kelia abejonių dėl savo kompetencijos ir nešališko veikimo ne tik šio referendumo, bet ir rinkimų procesų metu.

Stiprėja pagrindas manyti, jog rizikinga Z. Vaigausko vadovaujamai šios sudėties VRK patikėti balsų skaičiavimą ateinančiuose Prezidento bei Europos Parlamento rinkimuose. Balsų skaičiavimo skaidrumas ir neutralumas visuomenei neturi kelti abejonių. Tačiau abejonių yra. Ir jos rimtos. Todėl „Drąsos kelio“ frakcija planuoja šį VRK kompetencijos ir patikimumo klausimą kelti artimiausioje Seimo sesijoje.

Taip pat „Drąsos kelio“ frakcija Seime aiškiai ir nedviprasmiškai reiškia palaikymą referendumo iniciatoriams ir kviečia sistemines partijas nustoti klijuoti referendumo šalininkams Rusijos marionečių etiketes, gąsdinti žmones Europos Sąjungos griovimu.

LR Seimo frakcijos „Drąsos kelias“ Aurelija Stancikienė, seniūnės pavaduotoja

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė