Premjeras: Tautinių mažumų įstatymas turėtų atitikti visų tautinių bendrijų lūkesčius (5)

A.Butkevičius, lrs.lt nuotr.

A.Butkevičius, lrs.lt nuotr.

Šiandien, vasario 18 dieną, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius į pasitarimą dėl Tautinių mažumų įstatymo ir kitų aktualių klausimų sukvietė tautinių bendrijų, Tautinių bendrijų tarybos bei akademinės visuomenės atstovus.

Pasitarime sutarta dėl institucijos, koordinuojančios tautinių bendrijų veiklą, stiprinimo ir nuspręsta kaip įmanoma greičiau baigti Tautinių mažumų įstatymo projekto rengimą. „Sutarta, kad Tautinių mažumų įstatymo projektas artimiausiu metu turėtų būti baigtas rengti, jis turėtų atitikti visų tautinių bendrijų lūkesčius. Tam būtinas bendradarbiavimas ir geranoriškumas“, – sakė premjeras, pažymėjęs, jog Vyriausybė siekia kuo geresnių visų Lietuvos piliečių gyvenimo sąlygų bei integracijos.

Susitikime nuspręsta, jog Tautinių mažumų įstatymas bus rengiamas koreguojant kultūros viceministro Edvardo Trusevičiaus vadovaujamos darbo grupės pateiktą šio teisės akto projektą. Įstatymo projekto koregavimą koordinuos Vyriausybės kanceliarija, į svarstymus bus kviečiami įsitraukti ir akademinės visuomenės atstovai bei politologai.

„Tobulinsime projektą taip, kad būtų suteikta kuo daugiau laisvių tautinėms bendrijoms, tačiau pateiksime Seimui tokį variantą, kuris neprieštarautų Konstitucijai ir galiojantiems tiesės aktams“, – sakė Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Remigijus Motuzas.

Pasak vicekanclerio, visas tautinių mažumų teises mūsų šalyje užtikrina Lietuvos Respublikos Konstitucija, Valstybinės kalbos ir kiti įvairūs teisės aktai. Teisę mokytis gimtosios kalbos garantuoja Konstitucija, Švietimo įstatymas ir tarptautinės teisės aktai.

„Turbūt nedaugelio šalių Valstybinės kalbos įstatymas numato teises ir laisves tautinėms bendrijoms. Pirmasis įstatymo straipsnis sako, kad jis nereglamentuoja Lietuvos gyventojų neoficialaus bendravimo ir religinių bendruomenių bei asmenų, priklausančių tautinėms bendrijoms, renginių kalbos“, – pažymėjo Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas. Be to, pasak R. Motuzo, Valstybinės kalbos įstatyme taip pat numatyta, kad tautinių bendrijų organizacijų pavadinimai ir informaciniai užrašai greta valstybinės gali būti rašomi ir tautinės bendrijos kalba.

Šiuo metu už tautinių bendrijų politikos įgyvendinimą atsakinga Kultūros ministerija.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė