Z.Vaigauskas sugalvojo kaip nepripažinti pripažinto tinkamu 300 061 parašo dėl žemės referendumo (tiesioginė transliacija, video) (65)

Mes Nu(e)galėsime! | Alkas.lt koliažas

Mes Nu(e)galėsime! | Alkas.lt koliažas

Vasario 17 d., 17 val. prasidėjusiame Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)  posėdyje, buvo oficialiai paskelbta, kad referendumo dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams iniciatyvinei grupei pavyko surinkti reikiamus 300 tūkstančių rinkėjų parašų. VRK išvadą pristatęs komisijos narys Rokas Stabingis paskelbė, kad po visų patikrinimų galutinis rezultatas yra – 300 061 parašas, tiek referendumo iniciatyvinės grupės surinktų parašų liko po visų VRK ir rašysenos ekspertų „išbrokavimų“.

Gerokai prieš prasidedant lemiamam posėdžiui prie VRK pastato su vėliavomis, būgnais ir transparantais susirinko apie 200 referendumo šalininkų. Po VRK langais skambėjo „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“. VRK pastatą saugojo policija, į pastato vidų referendumo šalininkai buvo neleidžiami.

Už galutinę VRK išvadą – pripažinti 300 061 parašą ir perduoti medžiagą Seimui balsavo 14 VRK narių: Už balsavo – 6 nariai, prieš – 1, susilaikė – 7. Tokiu būdu joks sprendimas priimtas nebuvo, nes VRK baigiamasis aktas nebuvo patvirtintas.

Nors referendumo iniciatyvinės grupės vardu signataras Zigmas Vaišvila pareikalavo priimti neigiamą arba teigiamą galutinį protokolinį sprendimą, tačiau VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas ilgą laiką vaidinęs, kad palaiko iniciatyvinę grupę ir piktinasi VRK narių elgesiu,  į konstruktyvų Z.Vaišvilos pasiūlyma nekreipė jokio dėmesio ir liepė VRK nariams pereiti prie kitų klausimų svarstymo:

„Mano galva, tolesnis svarstymas negalimas“, – kaip kirviu nukirto Z.Vaigauskas ir liepė svarstyti kitus dienotvarkės klausimus.

Iniciatyvinės grupės atstovai komentavo, kad VRK sprendimo nepriima, kad iniciatyvinei grupei nebūtų ką skųsti teismui. Lauke susirinkę referendumo šalininkai sužinoję apie VRK neveiklumą ėmė skanduoti: „Gėda!“.

VRK narė Laura Matjošaitytė pasiūlė VRK kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl tariamo parašų klastojimo. Šį siūlymą palaikė – 11 VRK narių, prieš balsavo – 2.

VRK perėjus prie kitų klausimų svarstymo referendumo iniciatyvinės grupės nariai iš komisijos posėdžio neišėjo. Jie toliau reikalavo, kad VRK priimtų neigiamą arba teigiamą sprendimą motyvuodami tuo, kad pagal įstatymus komisija neturi teisės atidėlioti galutinio sprendimo priėmimo ir privalo tai padaryti šiandien. Diskusijos atsinaujino. Po apsikeitimo nuomonėmis VRK nusprendė padaryti 10 minučių pertrauką.

Tačiau pertrauka užsitęsė žymiai ilgiau.

Po pertraukos Z.Vaigauskas  pasiūlė toliau tęsti sprendimo priėmimą. Buvo pasiūlyta balsuoti dėl to, kad būtų pripažinta, jog iniciatyvinė grupė surinko ne mažiau kaip 300 000 parašų ir būtų tvirtinama išvadą kurią VRK turi pateikti Seimui.

Už balsavo – 12 komisijos narių, prieš – nebalsavo nė vienas, susilaikė – 3 nariai.

Iš karto po šio balsavimo posėdis buvo baigta, tiesioginė vaizdo transliacija iš VRK nutraukta.

Po antrojo VRK balsavimo laukę susirinkę referendumo šalininkai ėmė džiūgauti, mušdami būgnus ir skanduodami: „Lietuva bus laisva!“, „Tauta – tai mes“.

Referendumo šalininkai prie VRK (T.Baranausko  video):

httpv://youtu.be/OuyM9eHv-Rc

VRK posėdžio vaizdo įrašas (I dalis):

httpv://youtu.be/z8uHoUKWEKI

VRK posėdžio vaizdo įrašas, po pertraukos (II dalis):

httpv://youtu.be/I73XYJoT-GU

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė