Ką dar sugalvos VRK, kad pristabdytų referendumą dėl žemės? (tiesioginė trasliacija) (8)

referendumas-del-zemesVasario 17 d., 17 val. įvyks Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)  posėdis, kuriame turėtų būti oficialiai paskelbta ar referendumo dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams iniciatyvinei grupei pavyko surinkti reikiamus 300 tūkstančių rinkėjų parašų ar ne.

Vasario 14 d. VRK narys Rokas Stabingis patvirtino, kad pirminiais duomenimis, tam, kad būtų rengiamas referendumas parašų surinkta pakankamai.

„Preliminariais duomenimis tų parašų parašų referendumo grupei užtenka, yra 43 parašais daugiau negu reikia“, – penktadienį žurnalistams sakė R. Stabingis.

Tačiau VRK narys atkreipė dėmesį į tai, kad ši informacija dar yra ne galutinė, nes rašysenos ekspertės dar nėra pateikusios oficialios pažymos dėl aptiktų netinkamų parašų.

2013 metų lapkritį referendumo iniciatoriai VRK pateikė apie 320 000 referendumo surengimą palaikančių rinkėjų parašų. Iš jų 292 200 parašų buvo pripažinti tinkamais iš karto, o 10 481 parašas buvo grąžintas referendumo iniciatoriams neesminiams trūkumams pašalinti.

Po minėtų trūkumų pašalinimo VRK tinkamais pripažino 300 376 parašų iš apie 320 000 surinktų.  Pirminiais duomenimis, vertindamos patikslintus parašus rašysenos ekspertės netinkamais pripažino dar 348 parašus.

Referendumo iniciatyvinės grupės kordinatorius, Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Pankos nuomone, kad parašų reikiamų referendumui surengti  tikrai netrūksta jau seniai aišku ne tik referendumo iniciatyvinei grupei, tačiau ir įdėmiai VRK veiksmus stebinčiai visuomenei. „Tačiau VRK visais įmanomais būdais bando „tempti gumą“, kad tik keik galima ilgiau būtų nepriimtas galutinis sprendimas.  Nukeldama galutinio sprendimo dėl referendumo priėmimą iš vasario 12-os VRK posėdžio į vasario 15 d. VRK grubiai pažeidė Referendumo įstatymą, kuris nesuteikia šiai komisijai teisės prailginti galutinio sprendimo priėmimo terminą virš 15 dienų. Referendumo iniciatyvinė grupė pirmą dalį – 4 100 patiksklintų parašų VRK įteikė  sausio 21 d., o antrąją dalį – 2 400 parašų – sausio 29 d. Tokiu  būdu dėl pirmosios parašų dalies sprendimas turėjo būti priimtas vasario 5 d., o dėl antrosios vasario 13 d.“ — Alkas.lt redakcijai sakė J. Panka.

J. Panka taip pat priminė, kad vasario 12 d. posėdyje VRK pirmininkas Z.Vaigauskas referendumo iniciatoriams netgi atvirai grasino, kad bus kreiptasi į teisėsaugą dėl, esą, sąmoningo  plataus mąsto parašų klastojimo… „Ką dar sugalvos VRK, kad pristabdytų referendumą dėl žemės?“, – retoriškai klausė J.Panka.

Pasak Z. Vaigausko, rašysenos ekspertai nustatė atvejų, kai parašų rinkimo lape už referendumą pasirašė vienas asmuo, o parašų tikslinimo lape – kitas.

Referendumo iniciatyvinė grupė siūlo surengti privalomąjį referendumą, kuriuo Konstitucijoje įtvirtintų, kad Lietuvos žemė gali priklausyti tik Lietuvos piliečiams ir valstybei, bei nustatyti, kad referendumui surengti pakanka nebe 300 000, o 100 000 piliečių parašų.

Žiūrėkite tiesioginę VRK posėdžio transliaciją:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė