Galimi nesisteminiai kandidatai į Lietuvos Prezidento pareigas susirungs TV laidoje (tiesioginė transliacija, video) (68)

Nesisteminiai kandidatai į Prezidento pareigas | Alkas.lt nuotr.

Nesisteminiai kandidatai į Prezidento pareigas | Alkas.lt nuotr.

Vasario 17 dieną 20 val. įvyks keturių galimų nesisteminių kandidatų į Lietuvos Prezidento pareigas TV pokalbis (debatai) „Vardan tos Lietuvos vienybė težydi“. Kandidatai aptars vienybės, referendumo, demokratijos ir kitus klausimus. Vyks tiesioginė transliacija, kurios metu bus galima užduoti klausimus ir balsuoti Feisbuko paskyroje „Žmonių Kandidatas – Vienybė Težydi“.

Iki Lietuvos prezidento rinkimų likus trims mėnesiams išaiškėjo galimi kandidatai, kurie eurofederalizacijos fone klausia, ar Lietuvos Konstitucijoje įtvirtintas pamatinis valstybės principas „Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika“ dar tebeveikia? Kandidatai – Bronis Ropė, Naglis Puteikis, Rolandas Paulauskas, Zigmas Vaišvila – pelno didžiausią rinkėjų, pasipriešinusių sisteminiam valdžios diktatui, pasitikėjimą.

Vasario 15 d. duomenimis, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) užregistravo 12 pretendentų, ketinančių susirungti dėl teisės eiti Lietuvos Respublikos Prezidento pareigas. Kaip tai vertinti demokratinių procesų fone – ar didelis kandidatų skaičius galėtų reikšti didelį pilietiškumą, ar susiskaldymą? Pavyzdžiui, už dabartinę Lietuvos Seimo valdančiąją koaliciją tiesiogiai balsavo tik 20% balso teisę turinčių piliečių, nes balsai ištirpo tarp rekordiškai didelio (2 000) skaičiaus kandidatų.

Vadinasi, valdžią laimi nebūtinai tie, kuriais šalies piliečiai pasitiki labiausiai, o tie, kurie sugeba susitelkti bei gauti didžiausią finansavimą iš valstybės. Vakaruose panašios problemos sprendžiamos arba „alternatyviu balsu“ (Australijoje, Kanadoje, Airijoje), kai reitinguojami ne tik partijų sąrašai, bet ir partijos, arba kai konsoliduotose grupėse ar partijose demokratiškai renkami atstovai rinkimų finalui (Amerikoje, Britanijoje). Šitokiu būdu išrinkta valdžia žmonės yra linkę labiau pasitikėti. Lietuvoje tokių demokratiškų mechanizmų ir tradicijų nėra.

Minėtieji keturi nesisteminiai kandidatai eina į rinkimus keldami aikštėn labai panašius klausimus ir pasisakydami už panašias vertybes, tačiau jiems pirmajame rinkimų ture „išbarsčius“ palaikymo balus, į antrąjį turą greičiausiai patektų tik vieningai veikusios „organizuotos mažumos“ ir dar labiau konsolidavęsi sisteminiai kandidatai, bet tai nebūtų demokratijos pergalė.

Ar politinės aistros, kurios apėmė ir iškilius vyrus, neužgoš didžiojo tikslo – nuoseklaus veikimo dėl „Lietuvos išlikimo“? Juk neabejotinai yra būdų ir priemonių,  kurias būtų galima bendru sutarimu naudoti apjungiant jėgas ir siekiant panašių tikslų.

Vasario 17 d. 20 val. Ekspertai.eu tiesioginio eterio debatuose Bronis Ropė, Naglis Puteikis, Rolandas Paulauskas, Zigmas Vaišvila trumpai prisistatys ir užduos vieni kitiems svarbiausius klausimus.

Žiūrovai užduos klausimus Feisbuko paskyroje „Žmonių Kandidatas – Vienybė Težydi“. Čia debatų pabaigoje galės ir balsuoti už labiausiai patikusį kandidatą.

Pokalbiui vadovaus Audrius Rudys ir Audrius Nakas, o diskusiją globos filosofas dr. Krescencijus Stoškus, filosofas, Vydūno draugijos steigėjas dr. Vaclovas Bagdonavičius, filosofas Jonas Balčius, Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos steigėjas Vytautas Budnikas.

Žiūrėkite transliacijos vaizdo įrašą:


***

Numatoma TV debatų „Žmonių Kandidatas – Vienybė Težydi“ eiga:

20:00-20:20 val.  po 5 min. prisistatymas kiekvienam kandidatui.

20:20-20:40 val. po 3 min apie vienybę, savo įsivaizdavimą apie tai, kaip galima sujungti visų 4-ių kandidatų pajėgas.

20:40-21:20 val.  kiekvienas kandidatas įteikia vedėjui po 2 trumpus klausimus kitiems kandidatams ir po 5 minutes atsakinėja kiekvienas, du ratus, tuo metu gali ir replikuoti.

21:20-22:00 val. Visuomenės autoritetai, stebintys debatus, kiekvienas užduoda po vieną bendrą klausimą visiems kandidatams. Kiekvienas kandidatas paeiliui atsako, atsakymui skiriama 3 min. Toliau užduoda kitas autoritetas, vėl atsako paeiliui po 3 min. ir t.t. (jei dalyvauja 3 stebėtojai)

22:00-22:40 val. populiariausi klausimai iš apklausos Feisbuko paskyroje „Žmonių Kandidatas – Vienybė Težydi“, po 5 minutes kandidatams, du ratai.

22:40-23:00 val. debatų pabaiga, apibendrinimai, apklausų ir balsavimų rezultatų paskelbimas.

lrp.lt nuotr.

lrp.lt nuotr.

Pasisakyti už kandidatus galite taip pat dar ir čia:

www.apklausa.lt

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė