Vasario 16-ąją švenčia visa Lietuva (video) (1)

2014-02-16 nepriklausomybes-akto-signataru-kapai-lrp-lt-r-dackaus-nuotr-K100

Vasario 16-osios proga pagerbiami Nepriklausomybės akto signatarų kapai | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Vasario 16 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė valstybės atkūrimo dienos proga Rasų kapinėse pagerbė Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarų atminimą. Prezidentės gėlių kompozicijos buvo padėtos ant Nepriklausomybės Akto signataro dr. Jono Basanavičiaus kapo, ant kenotafo Vasario 16-osios Akto signatarams, nužudytiems Sibiro platybėse – Kazimierui Bizauskui, Pranui Dovydaičiui ir Vladui Mironui atminti, taip pat ant signataro Jono Vileišio kapo.

Vėliau Prezidentūroje buvo įteikti Valstybės apdovanojimai. Už nuopelnus Lietuvai ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje Lietuvos valstybės ordinais ir medaliais Prezidentė apdovanos 40 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius.

12 val. Daukanto aikštėje įvyko Baltijos šalių vėliavų pakėlimo ceremonija, kurioje Prezidentė D.Grybauskaitė pasveikino Lietuvos žmones Vasario 16-osios proga. Po to įvyko šventos Mišios, skirtose Lietuvos valstybės atkūrimo dienai.

19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vyks jau tradicija tapęs, Prezidentės globojamas iškilmingas koncertas, skirtas Valstybės atkūrimo dienai. Koncerte bus atliktas specialiai Vasario 16-ajai sukurtas kompozitoriaus Vidmanto Bartulio kūrinys „Giesmė ateičiai“ sopranui, baritonui (bosui), mišriam ir vaikų chorams ir simfoniniam orkestrui, taip pat skambės kiti Lietuvos kompozitorių kūriniai.

Vasario 16-ąją išradingai švenčia visa Lietuva. Prie Prezidentės inicijuotos akcijos „Vasario 16-ąją švęsk išradingai!“ prisijungė bendruomenės, mokyklos, šeimos, verslo atstovai iš visos Lietuvos ir užsienio.

Lietuvos mokyklose valstybės atkūrimo diena buvo minima vasario 14 d., penktadienį. Mokiniai rengė spektaklius, piešė plakatus, formavo „gyvąsias“ trispalves, organizavo protmūšius. Vasario 16-ąją, sekmadienį, žmonės buriasi su savo artimaisiais, kaimynais, draugais ir išradingai mini šią Lietuvai svarbią dieną. Kaimeliai ir miesteliai puošiami Lietuvos vėliavomis, organizuojami žygiai, kepami trispalviai saldainiai ir verdami cepelinai, organizuojami įvairūs sporto turnyrai.

Šiuo metu Vasario 16-osios iniciatyvų žemėlapyje – apie 200 įvairiausių iniciatyvų iš visos Lietuvos ir užsienio.

 Prezidentė pagerbė Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarų atminimą:

Prezidentė dalyvavo trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje ir dalyvavo šv. Mišiose:

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė