Valstybės atkūrimo dieną pagerbti Lietuvai nusipelnę asmenys (video) (2)

R.Dačkaus nuotr.

R.Dačkaus nuotr.

Valstybės atkūrimo dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje Lietuvos valstybės ordinais ir medaliais Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo 38 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius. Už ryžtą gelbstint žūvančius žmones Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanoti 2 Lietuvos piliečiai.

„Mūsų tautos siekis – stipri, išdidi ir vieninga Lietuva. Tokią ją nešiojamės širdyse. Tokią galime ir privalome kurti kiekvienas pagal savo išgales. Tėvynės gynėjai, jos gerovės ir kultūros kūrėjai yra švyturiai, kurie primena mums, kad kiekvienas esame atsakingas už Lietuvą, kad ir kas būtume, kad ir kur gyventume“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, Lietuvos laisvės gynėjų ir karių drąsa padovanojo kiekvienam iš mūsų galimybę gyventi, kalbėti ir tikėti, kaip norime mes patys. Šiandien kiekvienas gali savo darbais prisidėti prie valstybės gerovės kūrimo.

Prezidentė taip pat dėkojo užsienio šalių piliečiams, kurių gyvenimuose išskirtinę vietą užėmė Lietuva ir lietuviai. Jų politinė, socialinė ir kultūrinė bičiulystė su Lietuva turėtų įkvėpti ir mus pačius labiau mylėti Tėvynę.

Tarp apdovanotų Valstybės ordinais ir medaliais – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi apdovanotas Lietuvos Konstitucinio Teismo Pirmininkas Romualdas Kęstutis Urbaitis, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi apdovanoti medikai Juozas Ivaškevičius, Gintautas Kėkštas, Petras Visockas. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai” medaliu apdovanoti prozininkas, dramaturgas Marijus Ivaškevičius, Panevėžio lėlių vežimo teatro įkūrėjas Antanas Markuckis, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė.

R.Dačkaus nuotr.

R.Dačkaus nuotr.

Vytauto Didžiojo ordino Didysis kryžius šiemet skirtas ir NATO Generaliniam sekretoriui Andersui Foghui Rasmusenui. Apdovanojimas NATO Generaliniam sekretoriui bus įteiktas artimiausiu metu.

Ryte šalies vadovė pagerbė Vasario 16-osios Akto signatarų atminimą Rasų kapinėse. Vidurdienį Prezidentė dalyvaus iškilmingoje Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje ir sveikins tautą Simono Daukanto aikštėje. Vėliau dalyvaus Vilniaus arkikatedroje bazilikoje aukojamose mišiose.

Valstybės dienos iškilmes vainikuos Prezidentės globojamas iškilmingas Vasario 16-osios koncertas Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Koncerte skambės kompozitoriaus Vidmanto Bartulio specialiai Vasario 16-osios progai sukurtas kūrinys „Giesmė ateičiai” sopranui, baritonui (bosui), mišriam ir vaikų chorams bei simfoniniam orkestrui.

Prezidentė įteikė Valstybės apdovanojimus:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė