Tautinių Vasario 16-tosios eitynių dalyviai Kaune ragino neparduoti Lietuvos žemės (video, nuotraukos) (52)

Vasario 16-osios eitynės Kaune 2014 m. | DELFI, P.Garkausko nuotr.

Vasario 16-osios eitynės Kaune 2014 m. | DELFI, P.Garkausko nuotr.

Vasario 16 d. minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Kaune Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) ir kitos organizacijos surengė tautines patriotines eitynes nuo Ramybės parko iki Kauno Rotušės.

Nuo Ramybės parko apie 3 000 eitynių dalyvių su vėliavomis ir transparantais pakiliai nusiteikę žygiavo per Vytauto prospektą, paskui į Laisvės alėją, Vilniaus gatvę į Rotušės aikštę skanduodami: „Savo žemės neparduosim, Briuseliui nepasiduosim!”

Rotušės aikštėje sugiedojus Tautinę giesmę buvo surengtas mitingas. Mitinge pasisakė LTJS Kauno skyriaus pirmininkas Tomas Skorupskis, LTJS Valdybos pirmininkas Mindaugas Sidaravičius, Šeimų asociacijos atstovė. Visus lietuvius su Vasario 16-tąją mitinge sveikino tautininkai iš Latvijos ir Estijos.

LTJS ir Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka ragino mitingo dalyvius būti atlaidiems Sąjūdžio patriarchui prof. Vytautui Landsbergiui. Priminęs, kad iš balkono, iš kurio 1918-tais metų vasario 16 d. buvo paskelbta nepriklausomybė, šiandien profesorius piktai kalbėjo apie žemės referendumą jis kvietė mitingo dalyvius nepykti ant profesoriaus, tardamas, kad jis, matyt, pavargo ir, gal būt, jam reiktų jau pailsėti.

Mitingą vedęs visuomenininkas Gintaras Jonas Aleknavičius pakvietė visus prisiminti lygiai prieš du tris metus vasario 16 d. mirusį Tautos poetą Justiną Marcinkevičių, tardamas: „Nors šiandien Jo nėra tarp mūsų, bet Jis – gyvas mūsų širdyse!“

Aktoriai skaitė J.Marcinkevičiaus ugningas eiles apie Žemę ir Tautą. Dainavo jaunimo ansamblis „Lygaudė“.

Mitingui baigiantis ant scenos pakilę vaikai skambino ten įrengtais varpais ir kvietė: „Žmonės kelkitės!“ Paskui varpai buvo pastatyti šalia scenos ir visiems kurie jais paskambindavo buvo įteikiama signataro Romualdo Ozolo knyga „Nacionalizmas tai tikrasis humanizmas“.

Vasario 16-osios eitynės Kaune rengiamos jau šeštus metus. Jos skirtos paminėti Lietuvos valstybės 96-ių metų gimtadienį, 1949 vasario 16-osios deklaraciją, atkreipti visuomenės dėmesį į šių laikų iššūkius mūsų Tautai ir Tėvynei. Kitos šventinės eitynės skirtos Kovo 11-ąjai kasmet rengiamos Vilniuje. Jau yra gautas Vilniaus savivaldybės leidimas šioms eitynėms surengti.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė