22-oji tarptautinė filosofijos olimpiada „IPO 2014“ vyks Lietuvoje (0)

Emanuelis Levinas

Emanuelis Levinas

2014 metų  gegužės 15–18 dienomis Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyks 22-oji tarptautinė filosofijos olimpiada „IPO 2014“, kurioje laukiama 180 dalyvių iš 42 skirtingų pasaulio šalių. Olimpiada skiriama Lietuvoje gimusio filosofo E. Levino garbei. Olimpiados tema – „Emmanuelis Levinas: Begalybė ir Kito Veidas“.

Lietuva tarptautinėse filosofijos olimpiadose dalyvauja jau nuo 1997 metų. Nuo 2008 metų Lietuvos vardas skamba tarp olimpiados geriausiųjų – lietuvių mokiniai apdovanojami olimpiados garbės raštais. 2012 m. Norvegijoje Vilniaus licėjaus gimnazistas Tadas Kriščiūnas Lietuvai iškovojo patį garbingiausią apdovanojimą – aukso medalį. Lietuvoje ši olimpiada rengiama pirmąkart.

Olimpiadą organizuoja LEU Filosofijos katedra kartu su  Lietuvos filosofijos mokytojų asociacija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru, Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija. Olimpiados prezidente išrinkta  LEU Filosofijos katedros profesorė Jūratė Baranova, organizacinio komiteto pirmininke – LEU Filosofijos katedros vedėjo padėjėja Miglė Petronytė.

„Filosofijos olimpiada yra išskirtinė tuo, jog visi dalyvaujantys mokiniai atlieka vieną užduotį – rašo filosofinę esė. Esė rašomos pasirenkant vieną iš keturių pasiūlytų esė temų. Esė yra rašomos viena iš keturių kalbų: anglų, prancūzų, vokiečių arba ispanų. Tai reiškia, jog moksleivis iš, pavyzdžiui, Vokietijos negali rašyti vokiečių kalba. Esė bus rašoma keturias valandas. Kaip ir visose olimpiadose, moksleivių darbai yra koduojami specialiais numeriais. Vardas, pavardė, šalis nėra nurodomi“, – pasakoja organizacinio komiteto pirmininkė Miglė Petronytė. Esė vertinama pagal esė turinio ir pasirinktos temos atitikimą, filosofinės temos supratimą, jos interpretavimą, argumentų įtikinamumą, teksto rišlumą, darnumą, originalumą.

Olimpiadoje iš kiekvienos šalies gali dalyvauti daugiausia keturių žmonių delegacija – du mokytojai ir du mokiniai. Olimpiadoje dalyvauja tik tie mokiniai, kurie jau yra atrinkti savo šalies respublikinėse olimpiadose. 22-ojoje tarptautinėje filosofijos olimpiadoje laukiama 180 dalyvių iš 42 skirtingų pasaulio šalių: Argentinos, Kinijos, Vokietijos, Graikijos, Gvatemalos, Indijos, Izraelio, Japonijos, Korėjos Respublikos, Meksikos, Nigerijos, Serbijos, Slovėnijos, Ispanijos, Švedijos, Turkijos, JAV ir t. t.

„LEU Filosofijos katedrai prisidėti prie šio didžiulio renginio yra be galo didelė garbė ir, žinoma, atsakomybė. Tai turbūt pirmasis tokio dydžio tarptautinis renginys, kuris vyks mūsų fakultete. Be Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos pagalbos ir paramos, be Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro šį renginį suorganizuoti būtų sudėtinga. Todėl didžiuliai mūsų, kaip organizatorių, padėkos žodžiai yra skiriami ir šioms įstaigoms. Suteikta galimybė organizuoti šį renginį yra puikus mūsų darbų ir sugebėjimų įvertinimas ir, žinoma, neabejotinas olimpiados prezidentės, LEU Istorijos fakulteto Filosofijos katedros profesorės Jūratės Rubavičienės (Baranovos) įdirbis puoselėjant filosofinę kultūrą ir tradiciją Lietuvoje“, – sakė organizacinio komiteto pirmininkė M. Petronytė.

Lietuvoje mokinių filosofijos olimpiados buvo pradėtos rengti prieš 17 metų. 2014 metais vyks XVIII šalies mokinių filosofijos olimpiada. Iniciatorius – Lietuvos filosofijos mokytojų asociacija, įkurta filosofių Jūratės Baranovos ir Ritos Šerpytytės iniciatyva.

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė