„Palangos stinta“ sulaukė Prezidentės D.Grybauskaitės dėmesio (1)

„Palangos stinta“ | Palangos miesto savivaldybės nuotr.

„Palangos stinta“ | Palangos miesto savivaldybės nuotr.

Šeštadienį, vasario 15 d., Palangoje vyksianti tradicinė šventė „Palangos stinta“ sulaukė išskirtinės viešnios – savo apsilankymu šventės dalyvius ir svečius pagerbė šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Stintų šventė yra garsi visoje Lietuvoje ir už jos ribų. Tai – vienas ryškiausių Palangos gyvenimo įvykių. Šviežios, pavasariu kvepiančios stintos, žvejų tradicijos ir smagi nuotaika traukia žmones iš visos Lietuvos. Palangiškiai moka sukurti šventę sau ir kitiems, suburti bendruomenę, todėl apsilankymas prie jūros visada yra ypatingas. Linkiu visiems gausaus stintų laimikio ir šiltų įspūdžių iš šventės!“, – sakė Prezidentė D. Grybauskaitė. 

„Palangos stinta“ – tradicinė, jau vienuoliktą kartą rengiama šventė, kurios sumanytojai – aktyvūs kurorto verslininkai ir kultūros darbuotojai. Ieškodami būdų, kaip žiemą į Palangą privilioti kuo daugiau svečių, aktyviausi palangiškiai prieš vienuolika metų nusprendė į pagalbą pasitelkti agurkais kvepiančią žuvį – stintą.

Jau pirmoji „Palangos stinta“ savo išskirtiniu turiniu sulaukė ne tik palangiškių, bet ir kitų miestų gyventojų susidomėjimo. Nuo tada svečių iš Lietuvos ir užsienio skaičius šventėje kasmet auga.

J.Basanavičiaus gatvė stinta pakvipo šeštadienio vidurdienį – norintieji galėjo paragauti įvairiais būdais paruoštos šios agurkais kvepiančios žuvies. Be abejonės, populiarumu šią dieną nė vienas patiekalas neaplenkė keptos stintos, tačiau virtuvės meistrai labai rekomendavo paskanauti ir marinuotos, vytintos, rūkytos bei kitais būdais paruoštos stintos.

Neliko nuvilti ir tie, kurie lauktuvių iš šventės norėjo parvežti šviežios žuvies – pagrindiniu Stintų šventės atributu prekiavo ir vietos žvejai.

O kad šeimininkės ir šeimininkai nepristigtų fantazijos, ruošdami nusipirktąją stintą namuose, šeštadienį Palangoje, Jūratės ir Kastyčio skvere vyksiančio Lietuvos stintų barbekiu čempionato dalyviai ne tik demonstravo įvairius šios žuvies pagaminimo būdus, bet ir noriai dalijosi savais receptais su besidominčiaisiais.

Šventę praturtino ir ryte ant jūros tilto vyksiančios stintų meškeriojimo varžybos ir, be abejo, visą dieną J. Basanavičiaus gatvėje šurmuliuojantis kermošius, skambančios liaudiškos melodijos, žvejiškos atrakcijos ir rungtys, kuriose dalyvauti buvo kviečiami visi norintieji.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė