Klaipėdoje jaunimas pristatys penkias savo F.Kafkos „Metamorfozės“ interpretacijas (0)

Scena iš „Sapnas. Gregoras pramiegojo“ | G.Kujavinskio nuotr.

Scena iš „Sapnas. Gregoras pramiegojo“ | G.Kujavinskio nuotr.

Vasario 15 ir 16 d. į Klaipėdą sugrįžta Pietų Baltijos Nepriklausomo Teatro Akademija (BAIT) – tarptautinis projektas, klaipėdiečius pakviesiantis į 5 nemokamus renginius originaliu pavadinimu „5 x Kafka“. Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Mokomajame teatre visą savaitgalį bus rodomi projekto dalyvių iš trijų šalių – Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos – pasirodymai, paremti Franzo Kafkos novele „Metamorfozė“.

Kasmet BAIT mokomieji metai yra baigiami projekte dalyvaujančių studentų pasirodymais. Antraisiais metais projekto dalyviai drauge su nuolat jiems talkinančiais lektoriais bei režisieriais nėrė į žymaus austrų prozininko, vieno savičiausių XX a. rašytojų Franzo Kafkos kūrybą – novelę „Metamorfozė“.

Jos pagrindu buvo sukurti penki skirtingi pasirodymai: šokio spektaklis „Several Shifts“, aštuonių monologų spektaklis „8 metamorfozės“, humoru ir alegorijomis prisodrintas „Karščiavimas“, suasmeninta Kafkos tekstų išraiška „Coup d´etat“ bei trijų BAIT studentų režisuotas spektaklis „Sapnas. Gregoras pramiegojo“.

„Šokio spektaklio pagal Franzo Kafkos „Metamorfozę“ kūrimas iš pradžių atrodė gana rizikingas, bet drauge įdomus iššūkis. Judesys vertė mus įvykius vaizduoti abstrakčiai: visiems teko išsiaiškinti, kaip susieti Gregoro transformaciją su savimi ir kad tai taptų artima kiekvienam, – pasakojo šokio spektaklio „Several shifts“ režisierė ir choreografė K. Chmielevska (Katarzyna Chmielewska).

Pasak režisierės Loretos Vaskovos, BAIT studentų spektaklis „8 Metamorfozės“ tapo visos grupės patirties ir vaizduotės rezultatu. „Monologais išreiškiama žmogaus transformacija į simbolinį gyvūną ir bandoma atsakyti į klausimą, kas turi nutikti žmogui, kad jam reikėtų transformuotis?“.

Siurrealistinį Franzo Kafkos tekstą pritaikant scenai, buvo pasitelkiamas ir humoras: „Tai leido mums sukurti pakrikusių santykių pasaulį, besislepiantį po buržuazinės šeimos fasadu, – sakė spektaklio „Karščiavimas“ meno vadovas Vilius Malinauskas. – Zamzos šeimos gyvenimas, pagrįstas stereotipais, archetipais ir dogmatiniu mąstymu, mus nuvedė į teatrinio vyksmo pasaulį, kuriame ašaros ir juokas visą laiką yra šalia.“

Pirmieji trys pasirodymai pagal Franzo Kafkos novelę „Metamorfozė“ publikai bus pristatyti vasario 15 d., 18 val. Likę du – vasario 16 d.. Visus juos publika turės galimybę stebėti nemokamai.

Apie projektą

Pietų Baltijos Nepriklausomo Teatro Akademija (BAIT) – tai teatrinis mokomasis projektas, dalinai finansuojamas Europos Sąjungos Pietų Baltijos programos lėšomis. Projektą įgyvendina Lenkijoje įsikūrusi Baltijos Menininkų Agentūra (BART), Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras bei „Riksteatern“ organizacija, vienijanti Švedijos teatro menininkus. Trejų metų trukmės tarptautiniame projekte dalyvauja daugiau kaip 40 studentų iš Pietų Baltijos regiono šalių – Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos.

Teatras šiame projekte yra ne tik meninės išraiškos forma, bet ir stiprus socialinio vystymosi įrankis, priemonė edukuoti nepriklausomus, kūrybiškus socialinius animatorius.

Lietuvoje pirmaisiais ir antraisiais Pietų Baltijos Nepriklausomo Teatro Akademijos metais vykusias įvairių disciplinų paskaitas vedė menotyrininkas Helmutas Šabasevičius, režisierius Gytis Padegimas, mimas Aleksas Mažonas, režisieriai Rūta Bunikytė, Loreta Vaskova, Ramūnas Kaubrys, Vilius Malinauskas, dainininkės Aurelija Dovydaitienė ir Kristina Jatautaitė, šokėjai Giedrė Šidlauskė, Rasa Želnytė, Petras Lisauskas, kompozitorė Nijolė Sinkevičiūtė, aktorius Karolis Makauskas ir kiti.

Trejų metų trukmės projekto pabaigoje studentai patys mėgins įgyvendinti panašaus pobūdžio iniciatyvas. Tapę socialiniais animatoriais, jie gebės organizuoti ir įgyvendinti socialiai paveikius ir įvairioms žmonių grupėms naudingus teatrinius užsiėmimus.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė