Automaidanas Vilniuje vainikuotas Užupio respublikos konstitucijos ukrainiečių kalba paskelbimu (nuotraukos, video) (0)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šiandien, vasario 16-osios išvakarėse, į Vilniaus gatves išriedėjo ukrainiečius palaikantys vairuotojai.  Šį kartą protestuojančių ukrainiečių kovai prijaučiančius žmones subūrė jungtinės pilietinio judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ ir Užupio bendruomenės, veikiančios Užupio respublikos idėjų pagrindu, pajėgos.

Ratuoti, už barikadų, su gitara ar dubenėliu ukrainietiškų barščių – taip įvairiai šį savaitgalį visuomenės aktyvistai išreiškė savo solidarumą už laisvę, demokratiją ir teisingumą kovojančiai draugiškai tautai.

Nuo „Siemens“ arenos automobilių stovėjimo aikštelės apie 14 val. pajudėjo beveik 20 automobilių virtinė su Lietuvos ir Ukrainos vėliavomis bei simboliais. Jų kelias driekėsi Antakalnio, Centro, Naujininkų, Žvėryno ir Užupio gatvėmis. Užupis ir buvo paskutinė kelionės atkarpa.

Čia buvo atidengta Užupio respublikos konstitucija ukrainiečių kalba, taip įsiterpdama į garbingą sąrašą kitų 19 Vilniaus ir pasaulio tautų kalbų, kuriomis skleisti šios išskirtinės Vilniaus bendruomenės pamatines vertybines nuostatas.

Čia taip pat sugiedotas Užupio respublikos himnas ir Ukrainos nacionalinis himnas. Grupė „Skylė“ sudainavo Kijevo Maidane girdėtą dainą.

Susirinkusius supė Kijevo Maidaną primenančios barikados, saugos punktas, padangos ir laužas su barščiais. Galiausiai – sostinės gyventojai danguje išvydo plevėsuojančią Ukrainos vėliavą.

httpv://youtu.be/nk7QpZJManM

httpv://youtu.be/S1pKbMuQxUs

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė