Artėjanti Dainų šventė sostinės troleibusą papuošė tautiniais raštais (0)

Troleibusas | Lietuvos liaudies kulturos centro nuotr.

Troleibusas | Lietuvos liaudies kultūros centro nuotr.

Jau šių metų liepos mėnesį daina užliesianti Lietuvą jubiliejinė Dainų šventė nuspalvins Vilniaus miestą tautinio rašto motyvais. Pirmąja kregžde tapo vasario pradžioje į sostinės gatves išriedėjęs troleibusas, papuoštas Dainų šventės simboliu gyvybės medžiu ir suvalkietiškais bei žemaitiškais raštais. Iki šventės beliekant vos keletui mėnesių, jos organizatoriai pasiryžę pateikti dar daugiau spalvingų staigmenų. Tautinio rašto akcentais siekiama pristatyti šios šventės temą „Čia – mano namai“ ir liepos 6 dieną skelbiamą Tautinio kostiumo dieną.

Be to, šventės metu bus rengiamos amatų dirbtuvės ir tautinio kostiumo laboratorijos, kur bus galima išsamiau susipažinti su tautiniais raštais, jų pritaikymu realiame gyvenime. Savo darbus pristatys ir tautinio kostiumo įkvėpti šių laikų dizaineriai, bus pristatyta atkurta istorinė baltų genčių kostiumų kolekcija.

„Pristatydami tautinį raštą pirmiausia norime priminti mūsų tradicijas, pagrindą, ant kurio sukurta ne tik šiandienos kultūra, bet ir valstybė, be to, parodyti, koks gali būti gražus ir įvairiai pritaikomas tautinis raštas, o tuo pačiu – paskatinti kuo daugiau žmonių puoštis tautiniu kostiumu“, – sako Dainų šventės direktorius Saulius Liausa. Jo teigimu, šios iniciatyvos kulminacija bus Tautinio kostiumo diena. Renginio organizatoriai kvies Dainų dienos renginiuose dalyvauti ir Lietuvos himną giedoti pasipuošus tautiniu kostiumu ar jo detale.

Sostinės gatvėmis riedantis 4 maršruto troleibusas, važiuojantis iš Antakalnio į Žemuosius Panerius, papuoštas dviem pagrindiniais šioje Dainų šventėje naudojamais tautiniais raštais. Jie pasirinkti siekiant išryškinti tautinio kostiumo spalvingumą. Tamsiai mėlyna spalva ir lelijų raštų geometrinės kompozicijos būdingos Suvalkijai, o sodriai raudonas fonas su raudonais išilginiais dryžiais – Žemaitijai. Šie raštai buvo paplitę moterų prijuostėse, kurios buvo būtina kostiumo komplekto aprangos dalis, simboliškai atliekanti ir apsauginę funkciją.

Lietuvos dainų šventė – svarbiausias šalies kultūros įvykis, jungiantis visas kartas ir visus žmones, stiprinantis šalies tapatybę ir garsinantis jos vardą pasaulyje. Šalies tautines dainas, šokius, ansamblių, pučiamųjų orkestrų, kanklių muzikos ir teatro programas, amatus pristatantys atlikėjai 2014 m. liepos 2–6 d. Vilniuje ištars „Čia – mano namai“. Šventė taip pat pakvies jaunus ir senus, šeimas ir vaikus dalyvauti įvairiose pramogose, išbandyti senuosius amatus. Birželio 28 d. Kaune, Dainų slėnyje, vyks Dainų šventės 90-mečio minėjimas.

Jubiliejinėje Dainų šventėje bus gausu ir naujovių. Minint 300-ąsias K. Donelaičio gimimo metines, pirmą kartą šventės istorijoje dalyvius kvies Teatro diena kartu su specialia programa „Dyvų dyvai“. Planuojama, kad jubiliejinėje Dainų šventėje dalyvaus apie 40 tūkst. dalyvių, į ją atvyks užsienio lietuviai iš 10 pasaulio šalių. Renginiais bei pasirodymais tikimasi pritraukti šimtus tūkstančių žiūrovų. Šis unikalus tradicinės kultūros reginys 2014-aisiais Lietuvoje bus surengtas devynioliktą kartą.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė