A.Sereikaitė greitojo čiuožimo trumpuoju taku rungtyje pasiekė 16-ą vietą (0)

LTOK nuotr.

LTOK nuotr.

Olimpinėse žaidynėse išankstinės prognozės nieko nereiškia. Tai šiandien, vasario 15 dieną, įrodė Agnė Sereikaitė, iškovojusi bilietą į pusfinalį ir užėmusi 16-ąją vietą.

Greitojo čiuožimo trumpuoju taku 1500 m distancijoje 16-ąją vietą užėmusi Agnė Sereikaitė tapo kol kas aukščiausiai iš lietuvių Sočio olimpinėse žaidynėse pakilusia sportininke.

Beje,  šiandien A.Sereikaitę iš „Aisberg“ arenos tribūnos kartu su Lietuvos dailiojo čiuožimo federacijos prezidente Lilija Vanagiene, mūsų šalies olimpinės delegacijos ir misijos Sočyje vadovėmis palaikė ir Deivydas Stagniūnas.

Atrankos varžybose 19-metė lietuvė užėmė trečiąja vietą ketvirtajame čiuožime, į priekį praleidusi olandę Jorien Ter Mors (2 min. 21,626 sek.) ir šių metų Europos vicečempionę vengrę Bernadett Heidum (2 min. 21,826 sek.). A.Sereikaitė distanciją įveikė per 2 min. 21,9 sek. Tai asmeninis jos rekordas.

Kevirtąją vietą užėmė italė Lucia Peretti (2 min. 22,953 sek.), penktąją – Australijos atstovė Deanna Lockett (2 min. 25,14 sek.),  o šešta finišavo baltarusė Volha Talajeva (2 min. 27,817 sek.).

Antrajame iš trijų pusfinalių A. Sereikaitei teko grumtis ne su penkiomis, o su šešiomis varžovėmis, nes atrankoje pargriauta prancūzė Veronique Pierron gavo kelialapį į kitą etapą.

Puafinalyje lietuvė čiuožė dar greičiau, nei atrankoje – 2 min. 20,398 sek. Tačiau ji aplenkė tik po susidūrimo parkritusią japonę Ayuko Ito (2 min. 56,961 sek.).

Pirmąsias dvi vietas šiame čiuožime užėmė ir į finalą pateko italė A.Fontana (2 min. 19,336 sek.) ir olandė J.Ter Mors (2 min. 19,382 sek.). Trečia ir ketvirta buvusios vengrė B.Heidum (2 min. 20,196 sek.) ir prancūzė V.Pierron (2 min. 20,216 sek.) iškovojo kelialapius į B finalą. Penkta finišavo rusė Olga Beliakova (2 min. 20,391 sek.)

Tai buvo jau antras A.Sereikaitės pasirodymas Sočio olimpinėse žaidynėse. 500 m distancijoje ji buvo 24-tarp 32 sportininkių ir nepateko į ketvirtfinalį. Tiesa, lietuvė jau tada įvykdė iš anksto jai keltą užduotį užimti 20-25 vietą.

Vasario 18-ąją A.Sereikaitės dar laukia 1000 m lenktynės.

Džiaugiesi?

Žinoma. Juk beveik 5 sek. pagerinau asmeninį rekordą. Atrankos čiuožimas buvo labai greitas. Iškart užsėmiau trečią vietą ir stengiausi blokuoti varžoves už manęs ir laikytis greta dviejų lyderių. Planas pavyko ir patekau į kitą etapą.

Pusfinalyje norėjau patekti į B finalą. Laikiausi tarp tų vietų, bet paskutiniuose dviejuose ratuose nebeužteko jėgų. Blokavau išorę, tai prancūzė aplenkė iš vidaus. Buvo šiokia tokia sumaištis, be to, mane sulėtino japonės griūtis. Finiše dar aplenkė rusė. Bet apskritai rezultatu esu labai patenkinta.

Koks incidentas įvyko su japone?

Tai buvo sportinė situacija. Čiuožėme labai arti ir tiesiog susitrenkė pačiūžos. Ji neišsilaikė ir nukrito. Bet ir aš praradau greitį.

Ar jau galima sakyti, kad olimpinėse žaidynėse pasiekei viską, ką norėjai?

Kaip ir planavau prieš žaidynes, norėjau patekti į kitą etapą. O kitas noras buvo aplenkti bent pusę varžovių. Abu tikslai pasiekti.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė