Šeštadienį Vilniuje vėl išrieda Automaidanas, užimama Paupio gatvė Užupyje (7)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Šeštadienį, Vasario 16-osios išvakarėse, Vilniuje dėmesio Ukrainai bus kaip niekada daug.

Šį kartą protestuojančių ukrainiečių kovai prijaučiančius žmones konsoliduoja jungtinės pilietinio judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ ir Užupio bendruomenės, veikiančios Užupio Respublikos idėjų pagrindu, pajėgos. Ratuoti, už barikadų, su gitara ar dubenėliu ukrainietiškų barščių – taip įvairiai šį savaitgalį visuomenės aktyvistai ketina išreikšti savo solidarumą už laisvę, demokratiją ir teisingumą kovojančiai draugiškai tautai.

Pirmoji akcija – Automaidano automobilių kolona. Kaip ir praėjusį savaitgalį, visi norintys dalyvauti šioje akcijoje, kurios metu Ukrainos, Lietuvos ir Europos Sąjungos simboliais pasipuošusi automobilių kolona važinės Vilniaus gatvėmis, kviečiami rinktis „Siemens“ Arenos automobilių stovėjimo aikštelėje, 13 val. Akcijos organizatoriai rūpinasi minėta simbolika, tačiau visi dalyviai yra kviečiami pagal galimybes ja pasirūpinti patys.

Galutiniu akcijos tašku praėjusį savaitgalį tapusi automobilių stovėjimo aikštelė šalia Lietuvos Respublikos Seimo šįkart bus pakeista Užupiu. Automobilių kolona čia turėtų pasirodyti apie 14 val. 30 min., kur jos lauks į kitus Ukrainai skirtus renginius susirinkę piliečiai. Taigi, finišo vieta buvo pasirinkta visiškai neatsitiktinai. Mūsų visų apgintos Nepriklausomybės išvakarėse čia bus atidengta Užupio Respublikos Konstitucija ukrainiečių kalba, taip įsiterpdama į garbingą sąrašą kitų 19 Vilniaus ir pasaulio tautų kalbų, kuriomis skleisti šios išskirtinės Vilniaus bendruomenės pamatines vertybines nuostatas.

„Itin svarbu tai, kad visi renginiai vyksta mums taip svarbios Vasario 16-osios išvakarėse. Solidarumo išreiškimas pilietinei Ukrainos visuomenei tokią dieną įgauna daugiau prasmių ir tarsi apjungia dvi tautas, kurių abejų kelias link laisvės – itin nelengvas. Skirtumas tik tas, kad mes jau laimėjome, o ukrainiečiai – vis dar kelyje. Savo veikla norime pasakyti, kad pilietinė Lietuvos visuomenė nenurims, kol šis draugas neprisijungs prie mūsų“, – taip jau daugiau nei 2 mėnesius Lietuvoje vykstančias įvairias Ukrainos palaikymo akcijas komentuoja pilietinio judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ iniciatorius Šarūnas Matulevičius.

Nors Užupio Respublikos Konstitucija jau yra išversta į nemažai kalbų, o kiekvienas vertimas yra visuomet pažymimas specialiu renginiu, šį Konstitucijos vertimo atidarymo renginį pagrįstai galima laikyti išskirtiniu, kadangi šįkart Užupyje esanti Paupio gatvės erdvė simboliškai bus išlaisvinta barikadomis bei pačių žmonių kūryba įvairiauosiose srityse. Tikimasi, kad viena iš unikaliausių Vilniaus vietų trumpam taps mažuoju Maidanu pačių užupiečių pastangomis.

Ukrainietiškos „Užupio Respublikos“ atidengimo ceremonijoje turėtų dalyvauti ir nemažai ukrainiečių išeivių Lietuvoje atstovų, dalis jų taps tiesioginiais dalyviais. Lietuvos ukrainiečiai atliks valstybinį Ukrainos himną, tradicines tautos dainas, garsiai skaitys ukrainietiškai Užupio Respublikos Konstituciją.

„Užupio Respublika visuomet vienijo žmones, trokštančius laisvės, tačiau taip pat ir ją saugančius ir branginančius. Nekilo jokių abejonių, kad reikia paremti kovojančią ukrainiečių tautą, kuri dabar kuria savo ateitį. Savo veikla norime visada būti pavyzdžiu ir suteikti drąsos ofiziocinėms kaimyninėms struktūroms neprarasti žmogiško nuoširdumo ir parodyti tikrąją poziciją, nors mažais darbeliais lemiant Ukrainos išsilaisvinimą ir tapimą savo piliečių valstybe. Kol Europos Sąjungos šalys trypčioja vietoje skaičiuodamos kas realiau politikoje, Užupio Respublika oficialiai pareiškia panaikinanti vizas bei galimybę jas gauti visiems susitepusiems Ukrainos politikams ir oligarchams“, – tvirtina Užupio bendruomenės seniūnaitis Sakalas Gorodeckis.

Vakare akcijų ir renginių dalyviai bus pakviesti į Užupio Respublikos parlamentą „Užupio kavinę“ (Užupio g. 2), kur vyks bendraminčių susibūrimas ir tam skirtas revoliucinis koncertas. Čia bus galima išgirsti dainuojamąją poeziją, atliekamą daugiau nei 20 metų Lietuvoje gyvenančio ukrainiečio Andrejaus Ozerenskio, kurios sūnus šiuo metu yra itin aktyvus Automaidano dalyvis Kijeve. Prie jo taip pat prisijungs grupė „Žalvarinis“ ir kiti Ukrainos laisvės bylai neabejingi atlikėjai.

Tikslų „AutoMaidan“ akcijos maršrutą bei renginių dienotvarkę galima rasti internete.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė