Naglis Puteikis traukiasi iš TS-LKD gretų (33)

Naglis Puteikis | asmeninė nuotr.

Naglis Puteikis | asmeninė nuotr.

Vasario 14 d. Seimo narys Naglis Puteikis paskelbė pasitraukiantis iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos bei iš šios partijos frakcijos Seime. Savo pasitraukimo motyvus Seimo narys išdėstė prašyme TS–LKD partijos Danės skyriaus pirmininkui Tomui Meškiniui ir Seimo TS-LKD frakcijos seniūnui Andriui Kubiliui. Skelbiame visą šio prašymo tekstą:

Lietuvos Respublikos Seimo nario Naglio Puteikio
PRAŠYMAS

Dėl išstojimo iš TS-LKD partijos ir dėl pasitraukimo iš TS-LKD frakcijos Seime

Vilnius, 2013 02 14

Remiantis TS-LKD Įstatų II dalies 18 punktu ir LR Seimo Statuto 38 straipsniu, pranešu, kad išstoju iš TS-LKD ir pasitraukiu iš TS-LKD frakcijos Seime.

Tai darau dėl šių priežasčių:

Negaliu pritarti TS-LKD vadovybės pastaruoju metu skelbiamam požiūriui į tautą, jos suverenias galias ir konstitucines piliečių teises. Tautos suverenumą ir piliečių politines laisves niekinantis (varžantis, negerbiantis) TS-LKD vadovybės požiūris, mano supratimu, prasilenkia su Lietuvos Respublikos Konstitucija.

TS-LKD vadovybė tylėjimu padeda formuotis teisėsaugos nomenklatūrai, kuri vis labiau atitrūksta nuo teisingumo: palaiko Konstitucinio Teismo sprendimus, kuriais bandoma trukdyti piliečiams naudotis jų demokratinėmis teisėmis, tylėjimu skatina teisėjus viederius paleidinėti į laisvę stambius nusikaltėlius, nieko nedaro dėl visuomenės dalyvavimo vis labiau nomenklatūrėjančiuose teismuose.

TS-LKD vadovybė tylėjimu pritaria turtinę nelygybę didinančiam Konstitucinio Teismo sprendimui dėl algų nomenklatūrai padidinimo, užmirštant nepasiturinčiuosius: TS-LKD frakcijos nariai galėjo suduoti rimtą smūgį didėjančioms naujosios nomenklatūros privilegijoms atsisakydama nuo 2014 01 01 padidintų („atstatytų“) algų perviršių, kurie sudaro nuo 1000 iki 2000 Lt į rankas per mėnesį, tačiau ne tik to nepadarė, bet sutiko tokį pasiūlymą patyčiomis (beje, toks bendravimo tonas kasmet vis stiprėja ir tampa vidine norma), kurias, partijos vadovybei tyliai remiant, organizuoja prabangiausius automobilius už mokesčių mokėtojų pinigus besinuomojantys Seimo nariai. Tuo tarpu Latvijos Konstitucinis Teismas 2008 m. priėmė priešingą sprendimą, pareikšdamas, kad krizių naštas pirmiausia turi nešti daugiausia uždirbantys, o pvz. pensininkai turi būti nuo to visiškai atleisti.

Negaliu pritarti TS-LKD Tarybos sprendimui šiuose Prezidento rinkimuose remti Dalią Grybauskaitę, nes ji negina nei demokratinių, nei krikščioniškųjų, nei konservatyviųjų vertybių. Ji taip pat atsakinga už neteisingumo didėjimą Lietuvoje, pvz. aktyviai dalyvavo buvusių FNTT vadovų –  sąžiningų pareigūnų V.Gailiaus ir V.Giržado atleidime. Kai jie laimėjo teismus, toliau juos paniekino, nes jų neatsiprašė, nereikalavo atsakomybės iš spectarnybininkų, kurie apšmeižė V.Gailių ir V.Giržadą, tokiu būdu demotyvavo visus sąžiningai dirbančius pareigūnus ne tik teisėsaugoje, bet ir visoje valstybės tarnyboje. Prezidentė D.Grybauskaitė taip pat nevetavo LR Konstitucinio teismo nurodymu LR Seimo priimto turtinę nelygybę didinančio algų „atstatymo“ nomenklatūrai įstatymo.

Daug metų būdamas partijoje, stebėjau, kaip ji nesulaikomai pūna iš vidaus. Neturiu iliuzijų –  tie patys procesai vyksta ir kitose partijose. Taip bus tol, kol partijos veiks kaip uždaros mafijinės grupuotės, kuriose draudžiama ir net persekiojama už bandymą pasakyti tiesą apie apsivogusį, visuomenei kenkiantį bendrapartietį. Kol būtent tokie yra partijos vadovybės globojami, tol partinė sistema tik tolins visuomenę nuo politinio gyvenimo, nes sąžiningas žmogus nenorės teptis rankų tokia politika. Sąrašiniais būdais rinkimuose dalyvaujančiose partijose vyraujanti prisitaikymo, pataikavimo atmosfera augina ne išmintingus piliečių atstovus, o tik partinei grupei draugų naudingus vadybininkus, kopiančius karjeros kopėtėlėmis iki pat viršaus – iki Lietuvos vadovų. Kol taip bus, tol Lietuvos žmonės tik keiks valdžią

Kaip sustabdyti šį nuo demokratijos tolstantį Lietuvos laivą, kaip suteikti piliečiams realią teisę įtakoti politinį gyvenimą? Manau, kad tai įgalintų tikroji savivalda, kai visi piliečių atstovai būtų renkami tiesioginiuose (nesąrašiniuose) rinkimuose pradedant apylinkių (valsčių, seniūnijų) tarybomis, tiesiogiai renkamais seniūnais (viršaičiais), merais ir tik vienmandatėse apygardose formuojamu Seimu.

Apie šias neteisingumo problemas daug metų kalbėjau kiekviename TS-LKD tarybos posėdyje, deja, nebuvau išgirstas. Dėl šių priežasčių palieku TS-LKD, kuriai priklausiau nuo 1995 metų. Tai darau skaudančia širdimi, nes partijoje lieka labai daug sąžiningų, bendrąjį gėrį ginančių žmonių, tačiau jų balso nebegirdi naujoji nomenklatūra, sėkmingai besusiliejanti su senąja į vieną didelę asmeninio egoizmo ir turtėjimo bevardę partiją, kuri negirdi žmonių lūkesčio, niekina jų iniciatyvas, žemina mažiau uždirbančius, vyresnius ir silpnesnius, garbina tik pinigą.

Vasario 16-ąją noriu švęsti ramia sąžine.

Pagarbiai, Naglis Puteikis

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

33 komentarai

  • Pritariu sveikinimui. 🙂

   Deja, konservatorių “viršūnėlės” labai greitai išsigimė ir pavirto tikru TSKP analogu. – jau 1996 m. Seimo rinkimuose viršų partijoje “paėmė” oligarchų finansuoti ir remti “kandidatai”.

   O dabar tai tik LKP-LDDP-LSDP “dešinysis sparnas”. Tapo tos pačios “politinės liberastinės lazdos” galu (o kitame jos gale “tupi” persidažę bolševikai, virtę iš pradžių eldėdėpistais, o vėliau – pseudo socdemais).

   Tiksliau sakant – ir “kubiliniai konservatoriai”, ir “brazauskiniai socdemai” tėra “vienos lazdos du galai”, o tą lazdą kaip nori taip sukioja tie patys keli oligarchai ir jiems tarnaujančių žemesnio rango “padchalimų” grupelė.

   Normalius, padorumą išsaugojusius, žmones jau seniai apskritai išvarė arba bent jau nustūmė nuo bet kokių valdžios svertų abiejų šių “valdžios” partijų valdantieji “nomenklatūriniai klanai”.

   P.S. Jau seniai sakiau, kad Nagliui nebėra prasmės sėdėti toje liberastinių, savanaudžių vagių ir kyšininkų gaujoje – jos jau niekas nebepataisys…

   Štai mano gana senas komentaras:

   Žygeivis,
   2012 04 06 20:57

   Nagliui Puteikiui, Aurelijai Stancikienei ir Sauliui Stomai jau atėjo laikas atsisveikinti su šita kosmopolitų, vagių ir kyšininkų “šaika”, ir pereiti į Lietuvių Tautos gyvybinius interesus – Lietuvybę – nuosekliai ginančią tautinių partijų grupę “Už Lietuvą Lietuvoje”.

   Na o galutinai išsigimusią ir antilietuvišką konservatorių “partiją” teks “paleisti į konservus”… 🙂

 1. medus:

  Taip pasielgtų bet kuris Trojos arklys. Per didelė rizika patikėti nuoširdumu, atleiskite.

  • NoName:

   Gerbiu Jus, bet su etiketėmis gal paskubėta. Naglis puikiai supranta, kad ilgų pareiškimų nūnai niekas neskaito, kaip kad pikasiaus retro paklodžių 😉 Aš irgi netikiu momentiniais virsmais, o bet tačiau internetas tam ir yra, kad visą trūkstamą informacija susirinkti, prieš darant vieną ar kitą sprendimą. Gerb. Naglis jautriai laiko ranką ant i-netų pulso – pažiūrėkit, ir čia, Alke jis jau yra, tik gaila, kad ne po šituo straipsniu. Tad, jei mes, neabejingi Lietuvai, surašysim savo neramumus viešai ir paklausim Puteikio jo požiūrio į tuos sopulius, greičiausiai bus mums atsakyta. Koks Jums, Gerb. Medau, labiau priimtinas soc. tinklas – Google+ ar FB? Ten visur rasime N.P. – tai ten ir galime juodu ant balto paklausti, kokia žmogaus pozicija vienu ar kitu klausimu. Netgi galime susivienyti šituo klausimų uždavimo klausimu 🙂

   • medus:

    Aš jau susisvienijau – už Z. Vaišvilą, kito pasirinkimo net nesvarstau, nes nemtau jokių kitų realių galimybių laimėti prieš monarchę – pasirenkant ką nors kita.
    Taigi, galime palaikyti visus geros valios žmones, tyrinėti jų požiūrius į politiką ir šiaip, bet naudos iš to Lietuvai – lygiai nulis. Jeigu nesugebėsime suprasti kas turi realias galimybes (o ne tuščias ego padiktuotas ambicijas) DABAR , tiek mes ir verti. Ar Lietuva neverta išlikimo? Mano manymu – verta, tad renkuosi tą, kuriuo tikiu, kuris gali realiai išjudinti sistemą – Vaišvilą. Visa kita yra tik pasikalbėjimai “iš širdies”. Kam jie dabar? Dabar reikia rinktis geriausią galimybę, o ne džiaugtis mielų tautiečių gerais norais. To dabar per maža.

 2. Algirdas iš Pasvalio:

  Gerbiamas, Nagli,
  geros, viltingos ir “sąžiningos” Vasario 16- osios šventės Jums ir šeimai.

 3. albinas:

  Gerb. p. Puteiki, pasakykit koks jūsų požiūris dėl referendumo, dėl Lito-Euro, dėl vakarų skleidžiamų vertybių (juvenalkė, ganderizmas, homoseksualizmas). Ir dar, kas jums trukdė išeiti iš TS-LKD bent jau prieš pusmeti? Nesikuklinkit, atsakykit.

  • Albinui:

   “dėl referendumo” – už abiem klausimais;

   “dėl Lito-Euro” – jei įvesti eurą, tai tik paskutiniems ir būtinai tik po to, kai eurą įsives Lenkija;

   “dėl vakarų skleidžiamų vertybių” – demokratija, savivalda, Konstitucija, tautinė tapatybė, patriotizmas – tik už;

   “juvenalkė, ganderizmas,

   homoseksualizmas” – prieš.

   “kas jums trukdė išeiti iš TS-LKD bent jau prieš pusmeti?” – dauguma eilinių narių, kurie už viešą intetesą, turėjo nemažai atstovų taryboje, bet jie palaipsniui mažėjo, kol paskutiniame TS-LKD posėdyje likau visai vienas, tada supratau, kad TS-LKD nebepasitaisys, nes naujoji nomenklatūra visus sąžiningus išstūmė. Tada ir apsisprendžiau.

 4. Tomas:

  Sveikinu,pagarba,seniai laukiau šito Jūsų žingsnio.

 5. Nagi:

  Nieko nepadarysi, kontuzija daro savo. Vis mažiau problemų būs partijai be šito skandalisto, seniai taip reikėjo

 6. Gal tautininkai:

  galėtų N.Puteikį saugoti?Nes visos žinios nutylėjo,reiškia jie kažką rezga.

 7. tai:

  ačių Puteikiui už ryžtingą žingsnį . Manau, dabar iš šitos supuvusios partijos išeis daug save gerbiančių piliečių . Laikas kurti naują Lietuvos partiją , dirbančią jos piliečiams , demokratišką ir be konservų arogancijos.

 8. Kardas:

  Gėda. Valstybės Šventės įšvakarėse. Tik Puteikis ir gali taip kvailai išsipiarinti.

 9. Gerbemas Puteiki, prasom kelti savo kandidatura i Prezidentus.Tokiu keliu Lietuva neturi eiti, tai apgaudinejimas zmoniu, dar ir vis pagazdinama.Nereikia musu gazdinti- Tauta viska nuspres.

 10. Naglis Puteikis:

  Albinui:

  “dėl referendumo” – už abiem klausimais;

  “dėl Lito-Euro” – jei įvesti eurą, tai tik paskutiniems ir būtinai tik po to, kai eurą įsives Lenkija;

  “dėl vakarų skleidžiamų vertybių” – demokratija, savivalda, Konstitucija, tautinė tapatybė, patriotizmas – tik už;

  “juvenalkė, ganderizmas,

  homoseksualizmas” – prieš.

  “kas jums trukdė išeiti iš TS-LKD bent jau prieš pusmeti?” – dauguma eilinių narių, kurie už viešą intetesą, turėjo nemažai atstovų taryboje, bet jie palaipsniui mažėjo, kol paskutiniame TS-LKD posėdyje likau visai vienas, tada supratau, kad TS-LKD nebepasitaisys, nes naujoji nomenklatūra visus sąžiningus išstūmė. Tada ir apsisprendžiau.

 11. Algimantas:

  Pasitraukimas rimtai motyvuotas.

 12. B... iš ratų:

  Teisingas posakis “B… iš ratų – ratams lengviau” 🙂

 13. Benadas:

  As buvau didelis ir ko gero dar liksiu TS LKD gerbejas ir remejas ,,moralinis,, Bet gi tamsta esat prisise ,,ir girnu terse ,taigi bukit garbingas .Dirbkite ,Dziaukites …….,o jei ne susitikim kartu isgersim .

 14. Atgalinis pranešimas: R.Matelis: Ar Naglį Puteikį išrinksime prezidentu, priklauso tik nuo kiekvieno iš mūsų | Matelio Romualdo rašinukai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė