V.Juozapaitis: Kultūros darbuotojų atlyginimai turi būti prilyginti švietimo darbuotojų atlyginimams (1)

Vytautas Juozapaitis | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Vytautas Juozapaitis | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Šešėlinės vyriausybės kultūros ministras prof. Vytautas Juozapaitis, atsižvelgdamas į viešųjų bibliotekų vadovų gautą informaciją, kreipėsi į kultūros ministrą Šarūną Birutį ir pateikė konkrečius pasiūlymus kritinei padėčiai gerinti.

Pirmiausia prof. V. Juozapaitis atkreipė ministro dėmesį į tai, kad bibliotekų fonduose sukaupta beveik 107 mln. įvairių dokumentų. Per metus bibliotekas aplanko daugiau nei 25 milijonai lankytojų. Bibliotekų darbuotojų pastangomis teikiamos ne tik modernios, kokybiškos naujausios informacinės paslaugos, bet ir užtikrinamos neformaliojo ugdymo ir mokymosi galimybės, ugdančios žinių visuomenės kompetencijas, skatinančios visuomenės kūrybiškumą ir dalyvavimą kultūros procesuose.

Atsižvelgiant į tai, kad bibliotekų darbuotojų atlyginimai yra vieni mažiausių Lietuvoje ir neskatina darbuotojų motyvacijos, profesinio konkurencingumo bei stabdo įvairias bibliotekų veiklas, prof. V. Juozapaitis siūlo kuo skubiau patvirtinti naują Kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programą, inicijuoti Vyriausybės nutarimo pakeitimą, prilyginant kultūros įstaigų darbuotojų atlyginimus prie švietimo įstaigų darbuotojų atlyginimų.

Atsižvelgiant į šiandieninę finansinę situaciją Lietuvoje, dokumentų fondų atnaujinimui Seimo narys pasiūlė grąžinti dokumentams skirtas lėšas bent į 2008 m. lygį (8 milijonai litų), nors pagal Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos (The International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) rekomendacijas, bibliotekose per metus turi būti įsigyjama ne mažiau 250 naujų knygų 1000 gyventojų.

Bibliotekų renovacijos ir modernizavimo procesams paspartinti pasiūlyta konkrečiai įvertinti dabartinę bibliotekų renovacijos ir modernizavimo situaciją, ištirti lėšų poreikį ir užtikrinti reikalingų lėšų skyrimą, panaudojant Valstybės investicijų fondo, ES struktūrinių fondų lėšas.

2014–2020 metų ES struktūrinių fondų paramos lėšų įsisavinimo etape prof. V. Juozapaitis siūlo pirmiausia sudaryti tinkamas sąlygas kompiuterinės ir programinės įrangos, atitinkančios informacinių paslaugų teikimui keliamus reikalavimus, atnaujinimui.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė