Pristatyta V.Juknaitės ir A.Baltėno knyga „Kad pamatytų šitą pasaulį…“ (1)

Rašytoja Vanda Juknaitė | A.Žižiūno nuotr.

Rašytoja Vanda Juknaitė | A.Žižiūno nuotr.

Vasario 12 d. šv. Kryžiaus namų konferencijų salėje, Daukanto a. 1, Vilniuje, vyko rašytojos Vandos Juknaitės ir fotografo Arūno Baltėno bendro kūrybinio darbo – knygos „Kad pamatytų šitą pasaulį…“.

Renginį vedė galerijos „Akademija“ vadovė, menotyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė.

Lietuvių ir anglų kalbomis išleista knyga „Kad pamatytų šitą pasaulį…“ kviečia mus į susitikimą su proto negalią turinčiais asmenimis. Joje atskleidžiamas jų ypatingas gebėjimas panirti į kūrybos procesą ir nustebinti unikaliais darbais.

Iš pradžių šis projektas buvo numatytas kaip dailės albumo leidyba. Fotomenininkas Arūnas Baltėnas, pradėjęs fotografuoti Dienos centro „Šviesa“ lankytojų darbus, pajuto, jog leidinyje turi atsispindėti ir patys dailės darbų autoriai kūrybos procese.

Labai greitai atsirado poreikis praturtinti leidinį žodžiu. Rašytoja Vanda Juknaitė mielai sutiko dalyvauti šiame projekte. Knygos puslapiuose skaitytojui atsiveria jos jautrūs pokalbiai su lankytojų mama, tėčiu, broliu ir seserimi. Jie padeda suprasti, kaip į pasaulį atėjęs neįgalus asmuo tampa ir dovana, ir iššūkiu ne tik šeimai, bet ir visuomenei.

„Darbas prie šio leidinio buvo man dovana. Sukrečiantis žmonių tikrumas, kurio kitu būdu buvo neįmanoma per visą gyvenimą patirti. Ši patirtis išėmė mane iš karnavalo, kuriame mes visi gyvename“, – sakė rašytoja Vanda Juknaitė

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė