Elgiesi neatsakingai, jei netinkamus naudoti vaistus išmeti į buitinių atliekų konteinerį (0)

Tanshumanmedicine.com nuotr.

Tanshumanmedicine.com nuotr.

Nuo šiol visos vaistinės iš gyventojų priims gyventojų atneštus netinkamus naudoti vaistus. Nes nuo šių metų sausio 1 dienos įsigaliojo Vyriausybės patvirtintas Naikintinų vaistinių preparatų priėmimo iš gyventojų ir apmokėjimo už jų tvarkymą tvarkos aprašas.

Tai stipriai vėluojantis teisės aktas, jo įsigaliojimas 2012-11-07 buvo atidėtas dėl lėšų stygiaus iki 2014 m. sausio 1 d.

Farmacijos įstatymo 42 straipsnis jau nuo 2011 metų visas vaistines įpareigojo iš gyventojų nemokamai priimti naikintinus vaistinius preparatus. Farmacijos įstatymo 42 straipsnio 1 dalyje taip pat įtvirtinta, kad už farmacinių atliekų, surinktų iš gyventojų, tvarkymą mokama iš valstybės biudžeto.Tačiau iki šiol už iš gyventojų priimtų farmacinių atliekų tvarkymą mokėjo pačios vaistinės savo sąskaita. Vaistinės jau nuo 2011 metų nemokamai priima iš gyventojų farmacines atliekas, tačiau už tų atliekų šalinimą pačios ir moka atliekų tvarkytojams.

Nuo šiol visos visuomenės ir gamybinės vaistinės iš gyventojų surinktas farmacines atliekas perduos tvarkyti Sveikatos apsaugos ministerijos konkurso tvarka parinktam atliekų tvarkytojui – uždarajai akcinei bendrovei „Farmacinių atliekų šalinimas“. Už farmacinių atliekų, surinktų iš gyventojų, tvarkymą bus mokama iš valstybės biudžeto pagal tvarkyti priimtą faktinį vaistinių preparatų kiekį.

UAB „Farmacinių atliekų šalinimas“ direktorė Rosvita Gustaitienė ragina nemesti netinkamų naudoti vaistų į buitinių atliekų konteinerį, bet atnešti juos į bet kurią vaistinę ir grąžinti vaistininkui. Piliečiai nuo šiol turėtų žinoti, kad visos vaistinės nemokamai priima iš gyventojų netinkamus naudoti vaistus ir perduoda juos atliekų tvarkytojui, kuris farmacines atliekas saugiai sudegina specialiai tam pritaikytame įrenginyje, tokiu būdų cheminės medžiagos nepatenka į gruntinius vandenis ar dirvožemį ir nedaro žalos gyvajai gamtai.

Neišvengiamai kiekvienoje šeimoje lieka neišnaudoti vaistai, gydomieji tepalai, kremai, lašai ar purškalai. Turbūt dažnas išmesdavo senų vaistų likučius į šiukšliadėžę kartu su kitomis buitinėmis atliekomis, nes nežinojo, kad nenaudojami vaistai turi būti šalinami kitaip. Tikriausiai iki šiol ir žiniasklaidoje trūko informacijos apie tai, kad gyventojai gali nemokamai farmacines atliekas grąžinti į bet kurią vaistinę, o vaistinės privalo farmacines atliekas iš gyventojų priimti. Tikiuosi, kad nuo šių metų sausio įsigaliojusi Vyriausybės patvirtinta Naikintinų vaistinių preparatų priėmimo iš gyventojų ir apmokėjimą už jų tvarkymą tvarka, bus paskata vaistinėms priimti gyventojų atneštus nenaudojamus vaistus ir juos tvarkyti pagal nustatytus reikalavimus. Žinotina, kad iš gyventojų priimtus naikintinus vaistinius preparatus vaistinė privalo perduoti UAB „Farmacinių atliekų šalinimas“ ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo jų priėmimo dienos. Atliekos bus surenkamos pagal  sudarytą atliekų išvežimo grafiką, kuris skelbiamas interneto svetainėje. Naikintinų vaistinių preparatų perdavimas bus įforminamas pavojingų atliekų lydraščiu ir krovinio važtaraščiu, kurių formas galima rasti interneto svetainėje.

Pažymėtina, kad vaistinės be gyventojų atneštų farmacinių atliekų turės ir savo komercinėje veikloje susidariusių atliekų, kurios bus žymimos skirtingu atliekų kodu, t.y. kodu 20 01 32. Tuo tarpu gyventojų atneštos farmacinės atliekos bus apskaitomos kodais 18 01 09 ar 18 01 08*. UAB „Farmacinių atliekų šalinimas“ iš vaistinių priims tiek komercinėje veikloje susidariusias, tiek iš gyventojų surinktas farmacines atliekas. UAB „Farmacinių atliekų šalinimas“ ragina gyventojus namuose turimus netinkamus naudoti vaistus atnešti į vaistines: „Elkimės atsakingai – nemeskime senų vaistų į buitinių atliekų konteinerį“.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė