11-metis Vilniaus muziejus kviečia į atvirų durų dieną (dienotvarkė) (0)

Paroda „Vilniaus elektrinė nuotraukose“

Paroda „Vilniaus elektrinė nuotraukose“

Vasario 14 d. Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2, Vilnius) – dviguba šventė. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami kartu švęsti 11-ojo muziejaus ir 111-ojo pirmosios Vilniaus centrinės elektrinės gimtadienių. Muziejaus dovana lankytojams – jau tradicine tapusi atvirų durų diena ir speciali gimtadienio programa.

Pirmą kartą Energetikos ir technikos muziejus lankytojus pakvietė 2003 m. vasario 14 d., minint šimtąsias Vilniaus pirmosios centrinės elektrinės metines. Po penkerių metų, įgyvendinus ES projektą, lankytojams duris atvėrė naujos ekspozicijos: Transporto, „Pagaminta Vilniuje“, Vilniaus pramonė, „Mokslas ir technika vaikams“ bei atnaujinta Energetikos ekspozicija.

Džiaugdamasi aktyviu kolegų pasirengimu vienuoliktam gimtadieniui, muziejaus direktorė Rasa Augutytė prisipažįsta, kad „geriausia dovana muziejui – vilniečių ir miesto svečių apsilankymas“. Gimtadienio proga lankytojai kviečiami nemokamai aplankyti ekspozicijas, dalyvauti teminėse ekskursijose „Technikos mokslas ir technika vaikams“, „Tradicinė ir alternatyvi energetika“ bei „Energetika. Kaip veikė pirmoji Vilniaus centrinė elektrinė?“. Lankytojų pageidavimu pakartotinai eksponuojama paroda „Vilniaus elektrinė nuotraukose“, o „Nematyto eksponato“ vitrinoje pristatoma stereo fotoįranga „Sputnik“. 16 val. atvirų durų dienos programą vainikuos Lietuvos analoginės fotografijos asociacijos parodos atidarymas.

Energetikos ir technikos muziejus įsikūręs pirmosios Vilniaus centrinės elektrinės patalpose. Prieš šimtą vienuolika metų iš čia Vilniui pradėta tiekti elektra apšvietė sostinės gatves, o dabar muziejus „gamina“ kultūros bei netradicinės edukacijos šviesą vilniečiams ir sostinės svečiams.

Dienotvarkė:

13 val. – teminė ekskursija „Technikos mokslas ir technika vaikams“.

14 val. – teminė ekskursija „Tradicinė ir alternatyvi energetika“.

15 val. – teminė ekskursija „Energetika. Kaip veikė pirmoji Vilniaus centrinė elektrinė?“.

16 val. – Pirmosios Lietuvos analoginės fotografijos asociacijos parodos atidarymas.

Visą vasario mėnesį lankytojai turės galimybę pamatyti nematytą eksponatą – stereo fotoįrangą „Sputnik“. Stereo fotoaparatas „Sputnik“ buvo gamintas Leningrado LOMO gamykloje 1964–1974 m. Per visą gamybos laikotarpį jų pagaminta apie 86 000 vnt. Tai stereo fotoaparatas skirtas fotografuoti stereonuotraukoms (dar vadinamoms nuotraukų stereo poroms), skirtoms stebėti erdvinį vaizdą.

Nuotraukas foto mėgėjai dažniausiai ryškindavosi patys ir klijuodavo ant kieto paviršiaus.

Suklijuotos stereo poros vaizdą matyti padėdavo kitas „Nematytas ekspontas“ – stereoskopas. Suklijuotos dvi beveik identiškos, stereo fotoapratu sukurtos nuotraukos buvo talpinamo į laikiklį ir stebimos per okuliarą. Matomas vaizdas „atgydavo“ – tapdavo erdvinis ir gilus.

Vasario 14–19 dienomis galima aplankyti parodą „Vilniaus elektrinė nuotraukose“. Parodoje eksponuojamos nuotraukos iš Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, Lietuvos centrinio valstybės ir Vilniaus apskrities archyvų, Mindaugo Neniškio, Vyčio Ramanausko kolekcijų bei Energetikos ir technikos muziejaus fondų. Fotografijose atsispindi, kaip keitėsi elektrinės aplinka, pastato interjeras ir eksterjeras.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė