Psichologai pataria: atostogos su vaikais skatina vaiko raidą ir stiprina šeimą (1)

Boeschų šeima kelionėje aplink pasaulį | kelioniumanija.lt nuotr.

Boeschų šeima kelionėje aplink pasaulį | kelioniumanija.lt nuotr.

Mūsų dienomis, stiprėjant šeimos vertybėms, stengiamasi kuo daugiau laiko praleisti su vaikais. Todėl dažna šeima nuo mažų dienų pratina vaikus ne tik prie restoranų ar svečių, bet ir atostogų svečiose šalyse. Besiruošiančius keliauti į užsienį ir nerimaujančius, kaip į skrydį lėktuvu, pakitusį klimatą ar maistą reaguos mažieji, transpersonalinio centro „Visas pasaulis“ šeimos ir vaikų psichologė Alma Želvienė ramina: „Vaikai yra labai lankstūs ir dažniausiai prie pakitusių gyvenimo sąlygų prisitaiko net geriau už suaugusiuosius. Vaikams, o ypač – mažiems, svarbiausia ne kur jie keliauja, o kad tėvai būtų šalia, nes tai jiems yra gerovės ir saugumo garantas“.

Planuodami ilgesnes, tolimesnes atostogas, tėvai labiausiai baiminasi dėl pačių mažiausiųjų – kūdikių ar vos kelių metų vaikų. Tačiau A. Želvienė pastebi, kad, kai šeimoje yra mažylių, atostogos apskritai sunkiai įsivaizduojamos atskirai, mat vaikas iki 2-2,5 metų tapatina save su mama ir nesupranta savęs kaip atskiro individo: „Tokiame amžiuje nuolatinis buvimas su tėvais yra būtinas absoliučiai viskam, nuo įgūdžių formavimosi iki saugumo jausmo užtikrinimo“. Todėl atostogas, kai abu tėvai vaikui gali skirti daugiau laiko, ypač naudinga išnaudoti ryšiui su vaiku stiprinti.

Deja, anaiptol ne kiekviena šeima, o ypač – auginanti daugiau nei vieną vaiką, gali atostogauti užsienyje.  „Atsižvelgdamas į šeimų norą atostogauti su vaikais ir norėdamas prisidėti prie svajonių išsipildymo, „Tez Tour“ skelbia akciją „Vaikas keliauja nemokamai“. Šios akcijos esmė – vienas su šeima keliaujantis vaikas iki 12 metų į svajonių šalį skris už dyka. Manau, tai palengvins finansinę naštą šeimoms, atostogaujančioms su vienu ir daugiau vaikų. O ypač – per moksleivių atostogas, kuomet  dažna šeima planuoja keliones į užsienį“, – sakė I. Aukštuolytė.

Skrydžio metu vaikams skiriamas ypatingas dėmesys. Siūlomas vaikiškas valgiaraštis, mažiesiems užimti – spalvinimo knygelės su kreidelėmis ir lėktuvo įgulos staigmenos. Taip pat vaikui priklauso neapmokestintas 20 kg bagažas. Jei vaikas iki 2 metų, jis automatiškai skrenda nemokamai, o jam priklausantis bagažas siekia 10 kg. Su vaikais skrendančios šeimos gali neštis į lėktuvą skysčius bei gabenti sulankstomus vežimėlius – tereikia apie tai pranešti registruojantis į lėktuvą. Tėvai gali užsitikrinti vietas greta vaikų lėktuve iš anksto rezervuodami jas internetu. Registruojantis, šeimoms su vaikais teikiama pirmenybė.

„Kartais tėvai neima vaikų su savimi į keliones, nes mano, kad jie ne kažin ką atsimins. Tikra tiesa, iš to, ką patyrė iki 5 metų, suaugusieji paprastai prisimena mažai. Tačiau ne mažiau svarbu yra vaiko potyriai, ryšys su tėvais, kuris išlieka. Būdamas su tėvais, vaikas jaučiasi esąs šeimos dalis, svarbus ir mylimas, kas būtina normaliai kiekvieno vaiko raidai, – sakė A. Želvienė. – Tuo tarpu mokyklos kelias klases jau išėję vaikai geba kaupti įspūdžius, prisiminimus, todėl atostogos su tėvais įsimins ilgam“.

Tiesa, prieš atostogas su vaiku, o ypač, kai jis jau savarankiškesnis, psichologė rekomenduoja įvertinti vaiko galimybes ir atsižvelgti į tai, kas jam bus įdomu, taip pat nepamiršti vaiko poreikių.
Kad poilsis būtų malonus, I. Aukštuolytė rekomenduoja prieš atostogas būtinai pasidomėti viešbučiu, kuriame ketinama apsistoti. Tėvams su mažamečiais vaikais siūloma rinktis 4 ar 5 žvaigždučių viešbučius su didesne teritorija, nes jose teikiama daugiau įvairių paslaugų visai šeimai. Dauguma viešbučių vaikus iki 2 metų apgyvendina nemokamai – skiria papildomą lovelę.

Pastaruoju metu tarp besiilsinčiųjų su šeimomis itin populiari Bulgarija, kadangi skrydis iki jos yra trumpesnis – apie 2 val., be to, Bulgarijoje nebūna pernelyg karšta. Šeimos su vaikais taip pat mėgsta atostogauti Turkijoje, Egipte ir Graikijoje, nes šių šalių kurortai siūlo didžiausią viešbučių pasirinkimą.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė