Pristatomas naujas baltiškos kilmės lietuviškų vardų žodynas „Rinkis vardą lietuvišką“ (7)

CaptureVasario 12 d., trečiadienį, 17:30 val. Klaipėdoje, Ievos Simonaitytės bibliotekoje, Konferencijų salėje, vyks lietuviškų vardų žodyno „Rinkis vardą lietuvišką“ pristatymas. Jame – keli tūkstančiai tik lietuviškos kilmės vardų, jų paaiškinimai ir visos kirčiavimo formos.

Klaipėdos universiteto darbuotojų parengtame leidinyje pateikiami baltiškos kilmės lietuvių vyrų ir moterų vardai, trumpai paaiškinamos jų reikšmės.

„VARDAS nėra tik paprastas žodis. Juo labiau – vien garsų derinys žmogui pašaukti. Lietuviškas vardas – gyvenimo kelio linkėjimas, su savo prasme ir tūkstantmete istorija. Tyrėjams linkėčiau, toliau gilinantis į mūsų vardų reikšmes ir jų raidą laikų bėgyje, atverti visuomenei jų ištakų gelmes ir iki šiol dar ne visai suvoktas prasmes. Tai bus neįkainojama nauda mūsų lietuviškai tapatybei, mūsų tautiniam išlikimui, mūsų senos ir puikios kalbos įtvirtinimui. O mūsų vaikų vardai, kalbėdami apie šeimos, giminės kilmę, protėvius, jų gyvenimo kelius ir vertybes, liudys kiekvieno iš mūsų ir visos mūsų tautos savastį dabartyje ir ateityje.“ – sako Veronika Povilionienė.

Dalyvaus: idėjos sumanytojai ir rėmėjai Mindaugas Karalius, Valdemaras Vaičekauskas, knygos sudarytojos Ramutė Dabrytė, Rūta Sakalauskaitė, Dalia Pakalniškienė, Klaipėdos mero pavaduotojas Vytautas Čepas, kalbininkė Audronė Kaukienė. Vakarą ves etnologas Rimantas Balsys.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė