Paskutinės VRK konvulsijos: sprendimas dėl žemės referendumo ir vėl atidėtas (video) (106)

VRK pirmininkas Z.Vaigauskas | Alkas.lt koliažas

VRK pirmininkas Z.Vaigauskas | Alkas.lt koliažas

VRK vengia priimti galutinį sprendimą

Vasario 12 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) žadėjusi priimti galutinį sprendimą ir paskelbti ar referendumo dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams iniciatyvinei grupei pavyko surinkti reikiamus 300 000 rinkėjų parašų ar ne, to nepadarė. Šis labai ilgai visų lauktas sprendimas priimtas nebuvo.  Vietoj to VRK paskelbė, kad sprendimo priėmimą atideda iki vasario 17 d. nes, esą, rašysenos ekspertai iki šiol nebaigė patikslintų rinkėjų parašų tikrinimo.

„Rašysenos ekspertai pradėjo darbą, tikrina bylas, bet darbo nepabaigė. Jie patikrino 35 bylas iš 72. Kol neturime galutinių ekspertų išvadų, priimti sprendimo dėl visų parašų negalime, todėl siūlau šį klausimą išimti iš darbotvarkės“, – žurnalistams sakė VRK narys Valdas Benkunskas.

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Z.Vaišvila: VRK nariai konvulsiškai vykdo politinį užsakymą

„Piliečių iniciatyvinės grupės surinkti 320 000 parašų referendumui surengti tapo tikru galvos skausmu ne tik VRK, bet ir daugumos jos narių atstovaujamų sisteminių, siekiančių kuo greičiau išparduoti Lietuvos žemę, partijų vadovybėms. Kantraus ir uolaus referendumo iniciatyvinės grupės darbo tiek renkant tiek ir tikslinant parašus įspeisti į kampą, negeranoriški VRK nariai, tiesiog konvulsiškai iki galo vykdo politinį užsakymą – visais įmanomais būdais stabdyti Lietuvos piliečių valios vykdymą arba bent kiek įmanoma ilgiau ją atidėti.“ – sakė VRK posėdyje ir vieną iš iniciatyvinės grupės narių pagal įgaliojimą atstovavęs Nepriklausomybės akto signataras  Zigmas Vaišvila.

„Šios dienos posėdyje, kaip ir visuose prieš tai vykusiuose, VRK neatsakė į referendumo iniciatorių klausimą – kodėl iki šiol nėra priimtas sprendimas dėl nustatytais terminais registruotais laiškais VRK pateiktų piliečių parašų, kurių VRK nepagrįstai nepriėmė. Bet to buvo ignoruotas ir mano VRK komisijai šiandien užduotas klausimas – kodėl komisija per 15 dienų nepriėmė sprendimo dėl pirmos patikslintų parašų dalies VRK įteiktos dar sausio 21 d.?“ – stebėjosi Z.Vaišvila.

Julius Panka | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Julius Panka | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

J.Panka: VRK grubiai pažeidė Referendumo įstatymą

„VRK grubiai pažeidė Referendumo įstatymą, kuris nesuteikia šiai komisijai teisės prailginti galutinio sprendimo priėmimo terminą virš 15 dienų. Referendumo iniciatyvinė grupė pirmą dalį – 4 100 patiksklintų parašų VRK įteikė  sausio 21 d., o antrąją dalį – 2 400 parašų – sausio 29 d. Tokiu  būdu dėl pirmosios parašų dalies sprendimas turėjo būti priimtas vasario 5 d., o dėl antrosios vasario 13 d. Mums, iniciatyvinei grupei, VRK nesuteikė nė vienos papildomos dienos parašams rinkti arba juos tikslinti. Tad ar tokiais metodais dirbdama ir grubiai įstatymus pažeisdama VRK galės objektyviai vykdyti Lietuvos Prezidento ir Europarlamento rinkimus?“, – sakė referendumo iniciatyvinės grupės kordinatorius, Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka.

VRK „mėto pėdsakus“

Trečiadienį pirmą kartą VRK veiklos istorijoje buvo apribotas patekimas į VRK būstinę esančią  „Valstybės žinių“ pastate. Buvo užrakintos pastato lauko durys ir sustiprinta apsauga. Referendumo iniciatoriai į VRK patalpas buvo leidžiami pagal iš anksto pateiktą sąrašą, o žiniasklaidos atstovai ir iniciatorių palaikyti atėję piliečiai nebuvo įleisti net į vestibiulį. Išimtis buvo padaryta tiktai LRT radijo ir televizijos žurnalistams.

Jau šio posėdžio išvakarėse VRK ėmė „metyti pėdsakus“– nors referendumo klausimas  į VRK posėdžio darbotvarkę buvo įrašytas pirmuoju, tačiau dienotvarkės skliausteliuose buvo nurodyta, kad šis klausimas bus svarstomas tik 17 val.  Kai kurie iniciatyvinės grupės nariai spėliojo, kad taip bandoma suklaidinti gausius iniciatyvinės grupės palaikytojus, kurie ketino pradėti rinktis prie VRK būstinės Vilniuje jau 14 val. Taip ir įvyko – klausimas dėl referendumo buvo svarstomas posėdžio pradžioje…

Z.Vaigauskas grasina referendumo iniciatoriams

Zenonas Vaigauskas | Alkas.lt nuotr.

Zenonas Vaigauskas | Alkas.lt nuotr.

Trečiadienio posėdyje VRK pirmininkas Z.Vaigauskas atvirai pagrasino referendumo iniciatoriams, kad bus kreiptasi į teisėsaugą dėl, esą, sąmoningo  plataus mąsto parašų klastojimo…

Pasak Z.Vaigausko, rašysenos ekspertai nustatė atvejų, kai parašų rinkimo lape už referendumą pasirašė vienas asmuo, o parašų tikslinimo lape – kitas. Z.Vaigausko tvirtinimu, patikrinus maždaug pusę patikslintų bylų, buvo aptikta keli šimtai tokių nesutampančių parašų.

Praėjusių metų lapkritį referendumo iniciatoriai VRK pateikė apie 320 000 referendumo surengimą palaikančių rinkėjų parašų. Iš jų 292 200 parašų buvo pripažinti tinkamais iš karto, o 10 481 parašas buvo grąžintas referendumo iniciatoriams neesminiams trūkumams pašalinti.

Referendumo iniciatyvinė grupė siūlo surengti privalomąjį referendumą, kuriuo Konstitucijoje įtvirtintų, kad Lietuvos žemė gali priklausyti tik Lietuvos piliečiams ir valstybei, bei nustatyti, kad referendumui surengti pakanka nebe 300 000, o 100 000 piliečių parašų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė