B. Daškevičiaus baudą sumokės Lenkijos lietuviai? (7)

J.S. Kapas Berznyko kapinėse

J.S. Kapas Berznyko kapinėse

Seinuose veikiantis Vyskupo Antano Baranausko fondas pranešė, kad Palenkės vaivadijos savivaldos kolegijai Balstogėje apskundė Seinų miesto burmistro Jano Stanislavo Kapo (Jan Stanisław Kap) šių metų sausio 16 d. sprendimą neatleisti fondo nuo nekilnojamo turto mokesčio, kuris už 2013 m. kartu su mokesčiu už mokyklinį autobusiuką siekia daugiau kaip 35 000 zlotų.

Pasak fondo vadovų, Seinų miesto burmistro sprendimas nukreiptas prieš lietuvius, kadangi kitaip sunku paaiškinti sprendimą apmokestinti mokyklinį autobusą ir patalpas, kuriose organizuojama lietuvių kultūrinė veikla. Akivaizdu, kad tokių mokesčių savivaldybei nemoka Seinuose veikiančios lenkiškos mokyklos, nei miesto kultūros namai.

Š. m. sausio 16 d. rašte fondui, Seinų miesto vadovas pabrėžė, kad rūpinimasis lietuvių kultūra ir švietimu tai nėra ypatingos visuomenei reikšmės darbai, bet įprasta fondo statutinė veikla. Tuo tarpu, atleidimas fondo nuo nekilnojamojo turto mokesčio sumažins miesto pajamas ir taip bus pažeisti didelės visuomenės grupės (miesto gyventojų) interesai.

Vysk. A. Baranausko fondas rūpinasi „Lietuvių namų“ Seinuose bei „Žiburio“ mokyklos išlaikymu. Visas gautas pajamas skiria kultūros ir švietimo reikmėms. Fondo vadovai įtaria, kad Seinų miesto vadovybės sprendimai turi politinį atspalvį ir susiję su nuolat Lenkijoje eskaluojamais Lietuvos lenkų reikalavimais.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė