Visuomenininkai ir tautinės partijos nusprendė nuo šiol veikti kartu (24)

Konferencija „Už valstybę – be melo“ | G.Beržinsko nuotr.

Konferencija „Už valstybę – be melo“ | G.Beržinsko nuotr.

Vasario 9 d. Vilniuje, Lietuvos medicinos bibliotekos salė Kaštonų gatvėje buvo sausakimša-beveik 300 žmonių susirinko į  grupės Lietuvos valstybės piliečių surengtą  konferenciją „Už valstybę – be melo“.

Vasario 9-oji diena konferencijai parinkta neatsitiktinai, būtent šią dieną minimos 1991 metais įvykusio Lietuvos piliečių plebiscitо 23-iosios metinės. 1991 metų vasario 9 dieną Lietuvos gyventojų visuotinės apklausos – plebiscito metu daugiau kaip 90% balsavusiųjų, o tai sudarė per 76% visų turinčių aktyvią rinkimų teisę piliečių, pasisakė už nepriklausomą ir demokratinę Lietuvą. Tai buvo itin svarbus balsavimas, turėjęs didelės įtakos Lietuvos kovoje už laisvę ir nepriklausomybę.

Būtent šia proga konferencijos rengėjai sukvietė Lietuvos piliečius sutelkti visuomenės iniciatyvas ir nubrėžti neatidėliotino veikimo gaires bei konkrečius veiksmus artėjantiems prezidento, Europos Parlamento bei savivaldybių ir Seimo rinkimams.

Gintaras Songaila | G.Beržinsko nuotr.

Gintaras Songaila | G.Beržinsko nuotr.

Į konferenciją susirinko keliolikos visuomenininių judėjimų, iniciatyvų ir partijų atstovai – Tautininkų sąjungos, Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos, „Tiesos“ judėjimo, Lietuvos sąrašo, Žaliųjų partijos, „Bočių“ , „Laisvųjų šaulių“, Referendumo dėl žemės pardavimo iniciatyvinės grupės, Žygaičių bendruomenės , Sausio 13-osios draugijos,  Šeimų sąjūdžio atstovai ir nepartiniai piliečiai – tam, kad susitartų dėl visus vienijančių vertybių ir tikslų, dirbant Lietuvos labui.

„Tai, kas vyksta šioje salėje, aš pavadinčiau antruoju stebuklu. Pirmasis stebuklas buvo parašų rinkimas dėl žemės pardavimo užsieniečiams. Dabar čia susirinkę visuomenininkai ir Lietuvos likimui  neabejingi žmonės sukūrė antrąjį stebuklą, pagaliau ištiesę vieni kitiems rankas ir nusprendę dirbti nuo šiol kartu, telkiant Lietuvą esminiams pokyčiams“-, taip į susirinkusiuosius kreipėsi filosofas Krescencijus Stoškus. Jo pranešimas buvo apie sparčiai nykstančią ir išsižudančią Lietuvos valstybę. Konferenciją tiesiogiai transliavo internetiniai portalai Ekspertai.eu ir Alkas.lt.

Rūta Gajauskaitė | G.Beržinsko nuotr.

Rūta Gajauskaitė | G.Beržinsko nuotr.

Konferencijoje pranešimus perskaitė:  Nepriklausomybės akto signataras Zigmas Vaišvila   tema „Tautos teisė gintis” , rašytojas, filosofas Vytautas Rubavičius tema „Vakarietiškieji Valstybės demokratizavimo principai”,  teisininkas Vytautas Bakas tema „Teisėsaugos atskaitomybė ir jos pilietinė kontrolė. Kaip to pasieksime?”,  Nepriklausomybės akto signataras Algirdas Endriukaitis  tema „Tautos konferencijos idėja”,  bernardinai.lt apžvalgininkas Dalius Stancikas tema  „Kodėl poltinis elitas bijo tautos?”, filosofas prof. Krescencijus Stoškus tema „Septyni tautos savižudybės būdai. Kaip jiems užkirsti kelią?” Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Gintaras Songaila tema „Valstybė ir valdžia, Konstitucija ir „konstitucinė doktrina”, taip pat konferencijoje savo įžvalgas ir pasiūlymus išdėstė politikai Naglis Puteikis, mokslininkas Algirdas Šukys, įvairių pilietinių iniciatyvų ir judėjimų atstovai.

Konferencijos dalyviai subūrė koordinacinę tarybą, telksiančią jėgas ateityje svarbiausiai  pilietiniais ir valstybiniais klausimais, taip pat sutarė dėl esminių preliminarios piliečių forumo „Už valstybę be melo“ rezoliucijos principų: už stiprią Lietuvą suvenerių valstybių Europoje, už skaidrų ir atsakingą viešųjų finansų tvarskymą, už savivaldžią tautą, už teisėtvarką, ginančią teisingumą ir žmogų,  ir kitus.  Taip pat buvo nuspręsta kreiptis i Lietuvos Respublikos Seimą, kad iki kovo 10 d. būtų sušaukta neeilinė Seimo sesija kurioje būtų paskelbtas privalomas referendumas dėl žemės bei referendumas dėl lito išsaugojimo, o taip pat pradėta apkaltą Konstituciniam teismui.

Konferencija „Už valstybę – be melo“ | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Konferencija „Už valstybę – be melo“ | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Tautininkas Julius Panka, sveikindamas konferencijos dalyvius, paragino visus susitelkti artėjančių valstybinių švenčių proga – vasario 16-ąją šventinėje eisenoje Kaune ir Kovo 11-ąją eitynėse  Vilniuje. Tad artėjančios svarbiausios valsybinės  šventės ir tai, kiek pavyks skirtingoms organizacijoms sukviesti į šventines eisenas  piliečių, parodys, ar realus yra visuomenininkų ir tautinių partijų bei judėjimų susivienijimas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė