Visuomenininkai ir tautinės partijos nusprendė nuo šiol veikti kartu (24)

Konferencija „Už valstybę – be melo“ | G.Beržinsko nuotr.

Konferencija „Už valstybę – be melo“ | G.Beržinsko nuotr.

Vasario 9 d. Vilniuje, Lietuvos medicinos bibliotekos salė Kaštonų gatvėje buvo sausakimša-beveik 300 žmonių susirinko į  grupės Lietuvos valstybės piliečių surengtą  konferenciją „Už valstybę – be melo“.

Vasario 9-oji diena konferencijai parinkta neatsitiktinai, būtent šią dieną minimos 1991 metais įvykusio Lietuvos piliečių plebiscitо 23-iosios metinės. 1991 metų vasario 9 dieną Lietuvos gyventojų visuotinės apklausos – plebiscito metu daugiau kaip 90% balsavusiųjų, o tai sudarė per 76% visų turinčių aktyvią rinkimų teisę piliečių, pasisakė už nepriklausomą ir demokratinę Lietuvą. Tai buvo itin svarbus balsavimas, turėjęs didelės įtakos Lietuvos kovoje už laisvę ir nepriklausomybę.

Būtent šia proga konferencijos rengėjai sukvietė Lietuvos piliečius sutelkti visuomenės iniciatyvas ir nubrėžti neatidėliotino veikimo gaires bei konkrečius veiksmus artėjantiems prezidento, Europos Parlamento bei savivaldybių ir Seimo rinkimams.

Gintaras Songaila | G.Beržinsko nuotr.

Gintaras Songaila | G.Beržinsko nuotr.

Į konferenciją susirinko keliolikos visuomenininių judėjimų, iniciatyvų ir partijų atstovai – Tautininkų sąjungos, Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos, „Tiesos“ judėjimo, Lietuvos sąrašo, Žaliųjų partijos, „Bočių“ , „Laisvųjų šaulių“, Referendumo dėl žemės pardavimo iniciatyvinės grupės, Žygaičių bendruomenės , Sausio 13-osios draugijos,  Šeimų sąjūdžio atstovai ir nepartiniai piliečiai – tam, kad susitartų dėl visus vienijančių vertybių ir tikslų, dirbant Lietuvos labui.

„Tai, kas vyksta šioje salėje, aš pavadinčiau antruoju stebuklu. Pirmasis stebuklas buvo parašų rinkimas dėl žemės pardavimo užsieniečiams. Dabar čia susirinkę visuomenininkai ir Lietuvos likimui  neabejingi žmonės sukūrė antrąjį stebuklą, pagaliau ištiesę vieni kitiems rankas ir nusprendę dirbti nuo šiol kartu, telkiant Lietuvą esminiams pokyčiams“-, taip į susirinkusiuosius kreipėsi filosofas Krescencijus Stoškus. Jo pranešimas buvo apie sparčiai nykstančią ir išsižudančią Lietuvos valstybę. Konferenciją tiesiogiai transliavo internetiniai portalai Ekspertai.eu ir Alkas.lt.

Rūta Gajauskaitė | G.Beržinsko nuotr.

Rūta Gajauskaitė | G.Beržinsko nuotr.

Konferencijoje pranešimus perskaitė:  Nepriklausomybės akto signataras Zigmas Vaišvila   tema „Tautos teisė gintis” , rašytojas, filosofas Vytautas Rubavičius tema „Vakarietiškieji Valstybės demokratizavimo principai”,  teisininkas Vytautas Bakas tema „Teisėsaugos atskaitomybė ir jos pilietinė kontrolė. Kaip to pasieksime?”,  Nepriklausomybės akto signataras Algirdas Endriukaitis  tema „Tautos konferencijos idėja”,  bernardinai.lt apžvalgininkas Dalius Stancikas tema  „Kodėl poltinis elitas bijo tautos?”, filosofas prof. Krescencijus Stoškus tema „Septyni tautos savižudybės būdai. Kaip jiems užkirsti kelią?” Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Gintaras Songaila tema „Valstybė ir valdžia, Konstitucija ir „konstitucinė doktrina”, taip pat konferencijoje savo įžvalgas ir pasiūlymus išdėstė politikai Naglis Puteikis, mokslininkas Algirdas Šukys, įvairių pilietinių iniciatyvų ir judėjimų atstovai.

Konferencijos dalyviai subūrė koordinacinę tarybą, telksiančią jėgas ateityje svarbiausiai  pilietiniais ir valstybiniais klausimais, taip pat sutarė dėl esminių preliminarios piliečių forumo „Už valstybę be melo“ rezoliucijos principų: už stiprią Lietuvą suvenerių valstybių Europoje, už skaidrų ir atsakingą viešųjų finansų tvarskymą, už savivaldžią tautą, už teisėtvarką, ginančią teisingumą ir žmogų,  ir kitus.  Taip pat buvo nuspręsta kreiptis i Lietuvos Respublikos Seimą, kad iki kovo 10 d. būtų sušaukta neeilinė Seimo sesija kurioje būtų paskelbtas privalomas referendumas dėl žemės bei referendumas dėl lito išsaugojimo, o taip pat pradėta apkaltą Konstituciniam teismui.

Konferencija „Už valstybę – be melo“ | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Konferencija „Už valstybę – be melo“ | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Tautininkas Julius Panka, sveikindamas konferencijos dalyvius, paragino visus susitelkti artėjančių valstybinių švenčių proga – vasario 16-ąją šventinėje eisenoje Kaune ir Kovo 11-ąją eitynėse  Vilniuje. Tad artėjančios svarbiausios valsybinės  šventės ir tai, kiek pavyks skirtingoms organizacijoms sukviesti į šventines eisenas  piliečių, parodys, ar realus yra visuomenininkų ir tautinių partijų bei judėjimų susivienijimas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

24 komentarai

 1. kaunietis:

  Na pagaliau gal kažkas vyks i gera, gal dar suspesime išgelbėti Lietuva.

 2. Leonas M.:

  Kiek teko stebėti ir klausytis dalykinių pranešimų, pasisakymų, susidarė vaizdas, kad vykusi konferencija tikrai alsuoja kažkokiu tai nauju, džiugiu pavasariu. Tik sėkmės ir nenuleisti rankų, pradėjus gražius ir taip reikalingus darbus Tėvynei Lietuvai, visai lietuvių tautai.

  • Kemblys:

   Gintaras Songaila:
   ,,teismas chebrytei paaiškino, tačiau chebrytei šiuo metu reikėjo, Nesupratingai chebrytei nuo šiol jau raštu paaiškinta, o ir jas leidžiama keisti tik chebrytei, Chebrytė protinga – ji žino, ką daro, tai protingos ir atsakingos chebrytės valdžia” – CHEBRYTĖ !!!!!!!!!!!!!!!!

   (G.Songaila. Tai, ką padarė Konstitucinis Teismas, yra valstybės vagystė; alkas.lt)

 3. Doc. (Vilniaus universitetas):

  Vien senukai. O netyčia pasitaikantis vienas kitas jaunesnis – matomai iš provincialios glūdumos atvykęs 🙂 Teisingai kažkas rašė – “laisvo laikraščio” skaitytojų komandos susirinkimas – ir tiek 🙂

 4. palaikom:

  palaikom konferencijoje išsakytas nuostatas. Nusibodo stumdymas…

  • Nepolitikas:

   Manau laikas parodys, kokia bus ta „vienybė“. Utopinis šūkis : „Už valstybę – be melo“, tik parodo šitų dalyvių melą, kalba vieną(net tiesą), o galvoja visai kas kitką. Kaip atrodo valstybė be melo, valstybė visai be piliečių? Jog kiekvienas meluoja, priklausomai nuo situacijos. Akivaizdus yra tikslas : „veiksmai artėjantiems prezidento, Europos Parlamento bei savivaldybių ir Seimo rinkimams.“ Tai yra noras būti valdžioje ir nesvarbu kokioje(net ES parlamente – melo viršūnėje). Taigi klausimas tik vienas: Kas ką „išdurs“?

 5. melas:

  jei jau Paulauskas išsikėlė kandidatūrą, tai SVEIKINU VISUS “VEIKIANČIUS KARTU”- dovanojat Grybauskaitei pergalę be kovos. Nu ir idijotai.

 6. Bako pasakos...:

  Gėda, kad prezidentės patikėtinis (kviestinis renginių ta tema svečias) Bakas pūtė miglą į akis apie tarėjų ir Ypat.P rok. REIKALINGUMĄ ir niekas net ploti nepradėjo…To reikia prezidentūrai ir ,,lovio” partijoms…. Ar reikia mums?
  Piliečiams reikia RENKAMŲ TEISėsaugos . ir teisėtvarko s PAREIGŪNŲ IR PRIS.TEISMO…, O NE BAKO PASAKŲ APIE JŲ PILIETINĘ KONTROLĘ, neturint galimybių juos skirti, atšaukti, neturint LRt eterio ir t.t…Ar mes esame visiški mulkiai ,kad patikėtume ,kad visuomenė turi galimybes (anot Bako) kontroliuoti teisėsaugą…
  Jau gerb Kuolys seniai pamatė, kokia imitacija yra dalyvavimas teisėjų kontrolės institucijoje ,,nuo visuomenės” .Kodėl jis Bako pasakų tą dieną SUBTILIAI, KAIP JIS TĄ MOKA, nenuvainikavo viešai?? Juk blogis yra tylėti, kai trintukai mulkina ir nėra net sugėdinami…
  Man labai įdomu kodėl gerb. Darius K. net nepaprašė žodžio…Gal jis ir gerb. Naglis sutinka su tokiom pseudoreformomis ir Bako pasakomis paie esamas ir būsimas tikras galimybes kontroliuoti teisėsaugą?

  Bakas vis pabrėždavo,, kad kartu su Naku siūlo tas pseudoreformas….O jų nuomonė sutampa su prezidentės siūlymu ( tarėjai, esanti reali galimybė kontroliuoti teisėjus ir prokurorus per tariamus,,vis. atstovus” atrankos ar vertinimo komisijose…

  Man ir Nako tariamas reformatoriškumas teisėsaugos klausimu vis darosi panašus į anekdotą, nes siūlymai tik kosmetiniai …O viskas( skyrimai ir reali kontrolė) lieka nomenklatūros rankose.Ar tai Jums ,kolegos , neaišku…Kodėl niekas ten nerėmė tikrų refomų?
  Kokiems reikia būti šiai porelei (Bakas yra steigėjas ekspertų.eu) naiviais (nesikeikiant:) ) arba fokusininkais, kad viešai reikalauti viską palikti teisėjų klanų žiniai ir Seimo frakcijoms ..(tų ,,lovio “partijų žmonės rinktų Ypat. prokurorą..) Reikia būti visišku bukapročiu, kad nesuprastum ,jog ,,lovio ” partijų ir nomenklatūros bei turtuolių kupinas esamas ir būsimi seimai nerinks doro, drąsaus ir sąžiningo Ypat., prokuroro? O Bakas ir ko yra protingi asmenys…Tai kieno naudai jie siūlo ? Ar jums neaišku iki šiol???
  Atsakymas mastantiems – esamai ir būsimai NOMENKLATŪRAI TO LABAI REIKIA. To reikia ,,valdomos demokratijos ‘ santvarkai pratęsti gyvybę naujomis salygomis… REIKIA bakų ir panašių iliuzionistų visuomenei toliau mulkinti..
  Kas stumia Baką ir tokias antipilietines idėjas į tribūną?
  Primenu vėl NVO Manifestą šia tema…Beje, kodėl gerb. Naglis P. tyli apie renkamus pareigūnus? Kodėl? Negi jis už Bako pseudoreformas?

 7. Europa Tai Jėga:

  Praėjo penkeri metai nuo to meto kai tauta pakvietė Dalią Grybauskaitę užimti Lietuvos prezidento pareigas, šie penkeri metai buvo pilni didžių permainų kultūros, politikos, meno ir ekonomikos srytise, išgražėjo mūsų miestai, pakilo gyvenimo kokybė, išaugo žmonių pasitikėjimas Seimu. Penkerių metų rezultatai patvirtina kad esame teisingame kelyje ir nuteikia optimistiškiau žvelgti į ateitį. Tauta nemato geresnio kandidato sekančius penkerius metus užimti prezidento postą, todėl ryšium su artėjančia vasario 16osios valstybine švente visų lietuvių vardu prašome drg Dalią prisiimti dar penkerius nelengvus tarnystės žmonėms metus.

  • LosAngeles:

   …pilni didziu permainu … isgrazejo musu miestai… pakilo gyvenimo kokybe… isaugo zmoniu pasitikejimas seimu…???
   Klausykite, kur jus gyvenate? Akivaizdziai ne Lietuvoje. Pas jus gal ir ‘pakilo, isaugo, isgrazejo’, o Lietuvoje, deja, viskas atvirksciai. Dziaugiuosi uz jus ir siunciu labu dienu. Grizkite mielasis i Tevyne, bendrai suremsime pecius pries liaudies priesus, kad ir cia pakiltu.

 8. 200 bobučių revoliucija:

  🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

 9. jėga vienybėje:

  Būtina vienytis prieš sistemines partijas, kurios ima pinigus iš mūsų visų mokesčių mokėtojų

 10. paulauskinių provokacija prieš Lietuvą:

  Deja, “besivienijančių” (tai APGAULĖ!!!) tautinių jėgų provokatoriai su Paulausku priešakyje sudirbs viską taip, kad už dyką pergalę atiduos Briuselio statytinei. Paulauskas- provokacijų meistras- žinom nuo Sąjūdžio laikų. Ir šįkart jis pasamdytas grybauskinių, nuneš balsus nuo rimtų antisisteminių kandidatų (pvz., Vaišvilos).

 11. Atgalinis pranešimas: Z.Vaišvila. Valstybės ir Tautos apsisprendimo metas (tiesioginė transliacija) | Alkas.lt

 12. Vytautas iš Šlavėnų kaimo:

  Perskaičiau straipsnio pavadinimą, bet nepažiūrėjau į datą.
  Tada, beskaitydamas komentarus, pastebėjau, kad pernykščio, negausaus sniego patalus kedenu…..
  Bet PRINCIPAS aktualus ir šiai dienai. Susivienyti, kada yra daug norinčių būt pirmaisiais….Taip matyt ir lemta Lietuvėlei ištirpti ”broliškų” tautų liberalistiniame tirpale….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė