Romuviai Rokantiškių kapinėse pagerbs krivio Jono Trinkūno atminimą (1)

Jonas Trinkūnas | Alkas.lt, V.Daraškevičiaus nuotr.

Jonas Trinkūnas | Alkas.lt, V.Daraškevičiaus nuotr.

Vasario 20 dieną 18.30 val.  prie Rokantiškių kapinių pagrindinių vartų Romuvos nariai rinksis į apeigą, skirtą pagerbti Romuvos krivio Jauniaus Jono Trinkūno vėlę. Nuo kapinių vartų bus kopiama į kalnelį, ant kurio ilsisi J. Trinkūnas.

Tradiciškai praėjus mėnesiui po to, kai krivis J. Trinkūnas iškeliavo į Dausas, bendruomenė rinksis pagerbti bičiulio ir Mokytojo atminimo, paaukoti Dievams ir protėvių Vėlėms. Prie kapo bus atliekamos apeigos, giedamos giesmes dievams ir protėviams, aukojama, prisiminti J. Trinkūno darbai.

Primename, kad J. Trinkūnas pas protėvius iškeliavo sausio 20 dieną eidamas 75-tus metus. J. Trinkūnas buvo Lietuvos etnokultūrinio judėjimo pradininkas, etnologas, folkloristas, religijotyrininkas, iškiliausias senojo baltų tikėjimo puoselėtojas, Lietuvos Romuvos Krivis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

1 komentaras

  1. Algirdas:

    Kuo daugiau skaitau ir klausau didžiai gerbiamo a.a. Krivio Jauniaus – Jono Trinkūno darbus, tuo labiau suprantu, kokio didžio lietuvių tautos patrioto netekome. Dar kartą užjaučius Trinkūnų Šeimą ir ponią Iniją – nepakartojamą pagalbininkę ir , ko gero velionies ĮKVĖPĖJĄ DIDIEMS DARBAMS, KAI BUVO GALIMA PASITIKĖTI IR TIKĖTI, KAD VISKAS- VISOS MINTYS IR SVAJONĖS ĮGAVO PRASMĘ- TIKROVĘ – REALYBĘ. TVĖRĖJAU AUKŠČIAUSIAS IR mūsų ŽEME – MAITINTOJA, VANDUO- GVYBĖS- SVEIKATOS NEŠJAU , DANGAU – DIDINGASIS SUTEIK MŪSŲ KRIVIUI AMŽINĄ RAMYBĘ, O MUMS LIKUSIEMS – TVIRTYBĖS IR VIENYBĖS. SU MEILE IR PAGARBA JUMS VISIEMS -TAIP TOLI IR ARTI ESANTIEMS.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė