„Misija Sibiras’13“ ekspedicijos akimirkos atgis Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (0)

„Misija Sibiras'13“

„Misija Sibiras’13“

Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijos erdvėje jau trečius metus iš eilės įsikurs jaunimo pilietiškumą, patriotiškumą ir istorinę atmintį puoselėjančio projekto „Misija Sibiras’13“ fotografijų paroda. Praėjusią vasarą Sibiro taigą aplankiusi jau dvyliktoji projekto „Misija Sibiras“ ekspedicijos komanda visas ten patirtas emocijas, nuveiktus darbus įamžino ir parvežė į Lietuvą.

Ekspedicijos dalyviai vyko į Tiumenės sritį, esančią Vakarų Sibire. Už tūkstančių kilometrų nuo Lietuvos nutolusioje vietovėje ekspedicijos komanda aplankė ir sutvarkė Kulemeso, Verch Kamenkos, Novyj Tap, Lesnoja, Lebediovkos kapinaites. Ekspedicijos dalyviai taip pat susitiko su Sibire tebegyvenančiais lietuviais.

„Galimybė eksponuoti parodą šioje erdvėje reiškia ne tik didžiulį įvertinimą, tikėjimą ir pasitikėjimą šiuo projektu. Tai taip pat atspindi pasaulio bendruomenės dėmesį ir domėjimąsi Lietuvai bei visam regionui aktualiomis vertybėmis, jaunimo siekiu jas išsaugoti. Paroda tradiciškai sujungs dvi svarbiausias valstybines šventes – Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją. Ji bus atvira visiems – tiek šį projektą palaikantiems, tiek jį atrandantiems ar norintiems pažinti žmonėms“, – teigia „Misija Sibiras“ projektą organizuojančio labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ direktorius Arnas Marcinkus.

Parodos atidaryme, kuris Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijos erdvėje įvyks vasario 12 dieną 17:30 val., dalyvaus užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, „Misija Sibiras“ Patarėjų tarybos nariai, organizatoriai, globėjai, rėmėjai, ekspedicijų dalyviai, projekto draugai bei partneriai.

Atidarymo metu renginio svečiai turės galimybę ne tik pirmieji apžvelgti ekspedicijos dalyvių užfiksuotas akimirkas lankant lietuvių tremties ir kalinimo vietas, tačiau taip pat išgirsti jų įspūdžius, pažinti įgytą patirtį, perteiktą išties originaliu ir unikaliu būdu.
„Misija Sibiras’13” fotografijų paroda veiks iki pat kovo 11 dienos, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje, Šv. Jono g. 11, I–IV 8:00–17:00, V 8:00–16:00.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė