Sekmadienį į Vilniaus ir Kauno gatves išriedės Automaidano automobilių virtinė (7)

„Už demokratiją. Ukraina“

„Už demokratiją. Ukraina“

Šį sekmadienį, vasario 9 d. į dviejų didžiausių Lietuvos miestų gatves išrieda automobilių virtinės, pasipuošusios Ukrainos, Europos Sąjungos ir Lietuvos atributika. Tai – parodomoji akcija, skirta paremti Ukrainos protestuotojų kovą už laisvę ir demokratiją bei atkreipti visuomenės dėmesį į netolimoje šalyje vykstančius nerimą keliančius įvykius.

Akcija buvo inicijuota keturių Lietuvoje politinio prieglobsčio pasiprašiusių žurnalistų bei AutoMaidano aktyvistų iš Ukrainos, o iniciatyvą kuruoja ir organizuoja pilietinis judėjimas „Už demokratiją. Ukraina“. Tuo pat metu Kaune vyksiančią analogišką akciją rengia Kauno miesto savivaldybės tarybos narys Aušrys Kriščiūnas.

Abejuose miestuose akcija yra pradedama 12:00 val. Vilniečiai yra kviečiami rinktis „Siemens arenos“, o kauniečiai – „Žalgirio arenos“ stovėjimo aikštelėje. Organizatoriai patys rūpinasi reikalinga atributika ir dalį dalyvių galės ja aprūpinti, tačiau žmonės yra kviečiami pagal galimybes patys apsirūpinti Ukrainos, Europos Sąjungos bei Lietuvos simbolika.

„Tik sausio viduryje įkurtas pilietinis judėjimas „Už demokratiją. Ukraina“ įrodė, kad Lietuvoje yra daugybė pilietiškų ir aktyvių žmonių, organizacijų, kurioms rūpi ne tik savas kiemas, bet ir tai, kaip gyvena kaimynas. Džiaugiamės, kad sekmadienio akciją tiek iniciavo, tiek organizuoti padeda šiuo metu Lietuvoje apsistoję žurnalistai bei tikrojo AutoMaidan‘o aktyvistai iš Ukrainos. Judėjimas ketina ir toliau prie ukrainiečių kovos prisidėti tiek materialiai, t.y. rinkdamas pinigines lėšas medikamentams, tiek rengdamas įvairias viešas akcijas kaip ši, kuriomis siekiame išreikšti solidarumą bei skatinti Lietuvos visuomenės susidomėjimą“, – teigė pilietinio judėjimo iniciatorius Šarūnas Matulevičius.

AutoMaidano akcijas Lietuvos keliuose bus ketinama paversti ne vienkartiniu reiškiniu. Dar viena analogiška akcija bus rengiama ir kitą savaitgalį, šeštadienį, vasario 15 d. Tuomet galutiniu automobilių kolonos tašku taps Užupis, kur bus atidengiama „Užupio Respublikos“ konstitucija ukrainiečių kalba. Čia bus simboliškai blokuojama viena iš Užupio gatvių, statomos simbolinės barikados, verdami ukrainietiškai barščiai, prie atidarymo ketina prisijungti ir įvairūs muzikantai. Prisidedant pilietiniam judėjimui „Už demokratiją. Ukraina“, renginį inicijuoja ir organizuoja Užupio bendruomenė.

„Kito savaitgalio akcijos vyks Lietuvai itin svarbios Vasario 16 d. išvakarėse, taigi tai taps labai simbolišku reiškiniu, tarsi sujungiančiu ir solidarizuojančiu dviejų tautų kovas už laisvę. Padėti už laisvę kovojantiems – mūsų mažos, bet drąsios šalies moralinė pareiga. Todėl visus Lietuvos piliečius ir svečius kviečiame aktyviai dalyvauti šį ir kitą savaitgalį vyksiančiuose renginiuose ir akcijose“, – priduria Š. Matulevičius.

Tikslius sekmadienį vyksiančios akcijos maršrutus galima bus rasti ČIA.

Pilietinis judėjimas „Už demokratiją. Ukraina“ vienija aktyvius, pilietiškus ir ukrainiečių kovai už demokratiją prijaučiančius Lietuvos žmones. Pagrindinis judėjimo tikslas – visomis įmanomomis priemonėmis remti pilietinės visuomenės ir demokratijos plėtrą Ukrainoje.

Pilietinis judėjimas „Už demokratiją. Ukraina“ kartu su „Demokratijos ir vystymo paramos fondu“ ragina neabejingus ukrainiečių likimui Lietuvos piliečius prisidėti prie lėšų rinkimo akcijos. Už jos metu surinktas lėšas bus perkami reikalingiausi medikamentai, reabilitacijos paslaugos bei, esant poreikiui, paremiami ir Lietuvoje gydyti ar reabilituoti atvežti sužeisti Ukrainos protestuotojai.

Paaukoti galite naudodamiesi aukok.lt sistema ar norimą pinigų sumą pervesdami į Demokratijos ir vystymo paramos fondo sąskaitą.

Rekvizitai:
Sąsk. nr.: LT297300010109811391 (Swedbank)
Demokratijos ir vystymo paramos fondas
Įmonės kodas: 300604085
Mokėjimo paskirties laukelyje nurodyti: „Parama Ukrainos pilietinei visuomenei“

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė