Lietuvos Prezidentė susitiko su Vokietijos Federaline Kanclere A.Merkel (video) (2)

Dalia Grybauskaitė ir Angela Merkel | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Dalia Grybauskaitė ir Angela Merkel | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Vasario 8 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Erfurte susitiko su Vokietijos Federaline Kanclere Angela Merkel.

Dvišaliame darbo susitikime aptartas Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimas, verslo ir ekonominių ryšių stiprinimas, energetinio saugumo klausimai. Prezidentė su Vokietijos Kanclere taip pat kalbėjo apie Lietuvos perspektyvas 2015 m. įsivesti eurą ir Rytų partnerystės programos svarbą.

Kanclerės kvietimu garbės svečio teisėmis Prezidentė dalyvavo ir A. Merkel vadovaujamos didžiausios Vokietijoje politinės jėgos – Krikščionių demokratų partijos kongrese, kur buvo aptariamos aktualiausios ES problemos.

Ekonominė Lietuvos žmonių gerovė ir finansinis stabilumas, pasak Prezidentės, neatsiejami nuo visos ES sėkmės. Bendradarbiavimas su Vokietija tiek dvišaliame, tiek europiniame lygmenyje padeda rasti geriausius mūsų žmonėms sprendimus.

„Vokietija yra patikima Lietuvos sąjungininkė Europoje sprendžiant ekonominio, finansinio ir energetinio saugumo klausimus. Tvirti dvišaliai ekonominiai ryšiai su Vokietija atveria naujas galimybes Lietuvos žmonėms plėtoti skaidrius verslus, turėti prognozuojamas eksporto rinkas, kurti naujas darbo vietas, atsakingai tvarkyti šalies finansus. Tai mūsų ekonominio saugumo ir stabilumo garantas“, – sakė Prezidentė.

Lietuvos prekybos partnerių sąrąše Vokietija yra antroje pagal prekybos apyvartą ir yra trečia didžiausia investuotoja mūsų šalyje–- pernai tiesioginės Vokietijos investicijos Lietuvoje siekė 4,3 milijardus litų.

lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Pasak Prezidentės, Vokietija tvirtai remia ir Lietuvos energetinio savarankiškumo siekius bei trečiojo ES energetikos paketo įgyvendinimą, kuris leis sukurti konkurencingą energetikos rinką ir užkirs kelią neteisingoms energijos kainoms. Vokietijos energetikos kompanija „E.ON“ taip pat palaiko Lietuvos pozicijas derantis su „Gazpromu“ dėl mažesnių dujų kainų.

Prezidentė su Vokietijos kanclere taip pat kalbėjo apie Lietuvos siekį kitamet įsivesti eurą. Šį pusmetį 18 euro zonos šalių, įvertinusios Lietuvos ekonomikos raidą ir perspektyvas, išsakys savo nuomonę, ar Lietuva yra pasirengusi eurui. Vokietija remia Lietuvos pastangas įstoti į euro zoną ir yra pasirengusi palaikyti Lietuvos narystę euro zonoje, jei mūsų šalis atitiks Maastrichto kriterijus. Galutinį sprendimą dėl Lietuvos prisijungimo prie euro zonos ES finansų ministrai turėtų priimti šių metų viduryje. Pasirengimas eurui, Prezidentės teigimu, apsaugos šalį nuo finansinio populizmo ir užtikrins atsakingą elgesį su valstybės pinigais.

Susitikime taip pat kalbėta apie tiek Lietuvai, tiek ir visai Europos Sąjungai skaudžiausią – nedarbo mažinimo problemą. Prezidentės teigimu, ES yra numačiusi finansines priemones jaunimo garantijų iniciatyvai įgyvendinti, struktūrinę paramą regionų plėtrai, socialinės atskirties mažinimui.

Jeigu ši parama bus panaudota skaidriai ir efektyviai, realią jos naudą pajus kiekvienas žmogus. Vokietijos patirtis sprendžiant jaunimo užimtumo problemas, pasak Prezidentės gali tapti pavyzdžiu ir Lietuvai bei kitoms ES šalims.

Pasisakymas po susitikimo su Vokietijos Federaline Kanclere A. Merkel:

Bendra Prezidentės ir Vokietijos Federalinės Kanclerės A. Merkel spaudos konferencija:

Vasario 8 d. Prezidentė aplankė lietuvišką Vasario 16-osios gimnaziją Hiutenfelde, kur susitiko su jos mokytojais, mokiniais ir lietuvių bendruomene.

Tai unikali lietuviška mokykla ir vienas ryškiausių lietuvybės židinių visame pasaulyje. Čia mokosi lietuviai ne tik iš Vokietijos, bet ir iš kitų šalių.

Prezidentė bendravo su gimnazijos mokytojais, mokiniais, susitiko su Vokietijos lietuvių bendruomene, svarbiais gimnazijos rėmėjais – Heseno federalinės žemės Federacijos ir Europos reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Marku Veinmeisteriu (Mark Weinmeister), Lampertheimo miesto meru Gotfriedu Štiormeriu (Gottfried Störmer), Mainco vyskupijos generalvikaru prelatu Dietmaru Giebelmanu (Dietmar Giebelmann), Bergštrase (Bergstrasse) apskrities bei Hiutenfeldo seniūnijos atstovais.

Pasak Prezidentės, tai, kad Vokietijos lietuvius telkiančią gimnaziją remia ne tik Lietuva, bet ir Vokietija, yra gražus šalių bendradarbiavimo ir tarpusavio supratimo pavyzdys, konkretus stiprių Lietuvos ir Vokietijos politinių ryšių rezultatas. Prezidentė padėkojo visiems už lietuvybės puoselėjimą ir paramą gimnazijai.

lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

„Vasario 16-osios gimnazijai tenka ypatinga misija – telkti ir padėti išlaikyti ryšį su Lietuva ne tik Vokietijos, bet ir viso pasaulio lietuvius, ugdyti mūsų jaunimą, puoselėti gimtąją kalbą, kultūrą ir tradicijas. Džiugu, kad šios misijos svarbą supranta ir Vokietijos Vyriausybė, visokeriopai padėdama lietuvių bendruomenei išlaikyti unikalų lietuvybės židinį ir suteikti kokybišką išsilavinimą mūsų vaikams“, – sakė Prezidentė.

Vasario 16-osios gimnazija – pirmoji lietuviška gimnazija, įsteigta užsienyje, kuri suteikia pilną gimnazinį išsilavinimą lietuvių kalba. Jos baigimo atestatas yra pripažįstamas Vokietijos švietimo sistemoje ir abiturientams suteikia galimybę stoti į Europos universitetus. Gimnazijoje taip pat vykdomos specialios švietimo programos lietuviams iš Lotynų Amerikos.

Vokietijoje gyvena apie 60 tūkstančių lietuvių. Aktyviai veikia Vokietijos lietuvių bendruomenė, lietuvių jaunimo sąjunga, Lietuvių kultūros institutas, Europos lietuvių kultūros centras, leidžiami lietuvių leidiniai, vyksta įvairūs kultūros renginiai, švenčiamos lietuviškos šventės.

Prezidentė su Vokietijos bendruomenės atstovais kalbėjo apie ryšių su Lietuva palaikymą, lietuvybės puoselėjimui svarbius projektus. Šalies vadovė pakvietė bendruomenės narius savo patirtimi, žiniomis ir ryšiais aktyviai prisidėti skatinant Lietuvos ekonominį, verslo ir kultūrinį bendradarbiavimą su Vokietija. Taip pat būtinai dalyvauti šią vasarą vyksiančioje dainų šventėje „Čia mano namai“ ir pasaulio lietuvių bendruomenės suvažiavime.

Apsilankymas Vasario 16-osios gimnazijoje Hiutenfelde:

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė