15-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė skirta klasikinei literatūrai ir K.Donelaičio 300-ioms gimimo metinėms (1)

Vilniaus knygų mugė 2013 m.

Vilniaus knygų mugė 2013 m.

Vasario 20 – 23 dienomis vyks 15-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė. Šių metų knygų mugė bus skirta klasikinei literatūrai ir Kristijono Donelaičio 300-ioms gimimo metinėms.

Tai pagrindinė leidėjų, autorių ir skaitytojų susitikimų ir bendravimo vieta, reikšmingas kultūros renginys Lietuvoje, didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse. Mugė yra orientuota į skaitytoją, joje svarbiausia – knygos ir kultūriniai renginiai, diskusijos ir naujos pažintys, autoriai ir skaitytojai. Mugės dalyviai – leidyklos, knygų prekybininkai, užsienio šalių kolektyviniai stendai, mokslo institutai, aukštųjų mokyklų leidybos centrai, visuomeninės organizacijos, kultūros centrai, žiniasklaidos priemonės, muziejai ir galerijos, kt.

Anot M. Proust‘o, klasikinės knygos yra optikos instrumentas, be kurio negalėtume patys savęs matyti, negebėtume perskaityti to, kas mumyse yra.  Tai mūsų kultinės knygos apie mus pačius, tai knygos visiems gyvenimo atvejams, visiems istorijos momentams. Laisvė, meilė, žmogus, vertybės, išgyvenimai, orumas, garbė ir dar daug tiesų sugula į sakinius, kuriais prabyla ištisos kartos – puslapiais, pastraipomis ar atskirais žodžiais atmintinai cituodamos amžinas, laiko patikrintas knygas.

Kas yra klasikinė literatūra kiekvienam iš mūsų? Koks yra mūsų sąmonės lobynas? Homeras (Homer‘as), Petrarka, Džoisas (Joyces), Dante, Šekspyras (Shakespeare), Bulgakovas (Bulgakov), Šatrijos Ragana, Tolstojus (Tolstoj), Gėtė (Goethe), Marcinkevičius, Folkneris (Faulkner), Markesas (Marquez), Geda, Eco, Dumas, Dostojevskis (Dostojevskij), Hugo, Prustas (Proust), Parulskis… ir žinoma Donelaitis – kiekvienas gali sudaryti savo kultinių knygų sąrašą.

Ar klasika yra laiko įvertintos knygos? Ar mes skaitome tas pačias knygas ir ką jos pasako apie mus? – apie tai kvies diskutuoti 15-oji Vilniaus knygų mugė.

Visą Vilniaus knygų mugės programą rasite čia.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. G pavardės nesakysiu:

    Pasišaipysiu truputį: jeigu Tolstojus (Tolstoy) ar Dostojevskis (Dostojevsky), tai gal ir Marcinkevičius (Marcinkiewicz)? Aš suprantu kai parašoma autoriaus pavardė lietuviškai ir skliausteliuose jo gimtąja kalba, tačiau nemanau, kad Dostojevskio ar Tolstojaus gimtoji kalba anglų ar kokia ten kalba skliausteliuose parašyta…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė