Visuomenininkai pirmą kartą rengia sueigą „Už valstybę be melo“ (sueigos temos) (5)

uz-valstybe-be-meloŠių metų vasario 9 dieną 11 val. Vilniuje, Kaštonų g.7, Lietuvos Medicinos bibliotekos salėje, įvyks sueiga „Už valstybę be melo“.

Įvairaus spektro visuomenininkai ir piliečiai, neabejingi valstybėje vykstantiems nusikalstamiems procesams, organizuoja pirmąją konferenciją, kur iki tol atskirai veikę ir dirbę organizacijos ir visuomeniniai judėjimai sutelks jėgas realiems pokyčiams Lietuvoje.

Sueigos temos:

 • Už stiprią Lietuvos valstybę stiprioje Europoje. Konferencijos organizatoriai siekia, kad Lietuva būtų stipri ir ori valstybė Europos Sąjungoje, o ne nusmurgusi, korumpuota ir gėdingai nustekenta korumpuotos valdžios.
 • Už konstitucinę santvarką ir laisvą viešąją erdvę. Lietuvoje turi veikti ,,įstatymo diktatūra”, kai įstatymas yra privalomas visiems – nuo šalies prezidentės, privalančios laikytis konstitucijos, iki vairuotojo, kuris turi laikytis kelių eismo taisyklių. Visuomeninis transliuotojas LRT turi būti prieinamas visiems (referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams iniciatoriai dirbo visiškos informacinės blokados sąlygomis, maža to, iš jų buvo netgi šaipomasi, nepaisant to, kad sprendžiamas valstybinės reikšmės klausimas).
 • Už skaidrius valstybės finansus, už viešą ir skaidrų valstybės biudžetą. Už tai, kad visa informacija apie valstybės piniginę būtų prieinama kiekvienam Lietuvos piliečiui ir mokesčių mokėtojui. Tokia informacija turėtų būti teikiama internete be jokių išlygų ir kliūčių – nuo valstybinės įstaigos valytojo algos, iki viešųjų pirkimų ir milijoninių sandorių biudžetų.
 • Už teisėsaugos kontrolę. Už tai, kad Lietuvoje būtų įsteigta visuomeninė prokuratūros ir teismų darbo kontrolės institucija.
 • Už realią savivaldą. Šiuo metu piliečių inicijuojamas referendumas dėl žemės pardavimo užsieniečiams yra įžanga į realią savivaldą Lietuvoje, kai svarbiausi valstybės klausimai bus sprendžiami referendumų keliu, surinkus 100 tūkst. piliečių balsų.

Sueigos dienotvarkė:

10.00–11.00 – registracija

11.00–11.10 – sveikinimo žodis

11.10–11.30 – Vytautas Bakas, teisininkas, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo garbės narys, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų profesinių sąjungų delegatas Europos policijos profesinių sąjungų konfederacijoje, Pareigūnų kredito unijos valdybos pirmininkas, ekspertai.eu steigėjas:
„Teisėsaugos atskaitomybė ir jos pilietinė kontrolė – ar tai įmanoma? Ką galėtume padaryti patys, kad būtume saugesni, o teisinė sistema atitiktų visuomenės lūkesčius?“

11.30–11.50 – Vytautas Rubavičius, rašytojas, filosofas:
„Vakarietiškieji Valstybės demokratizavimo principai“

11.50–12.00 – Algirdas Endriukaitis, Nepriklausomybės Akto signataras:
„Tautos konferencijos idėja“

12.00–12.40 – kavos pertrauka

12.40–13.00 – Dalius Stancikas, bernardinai.lt apžvalgininkas:
„Kodėl politinis elitas bijo tautos?“

13.00 – 13.20 – prof. Krescencijus Stoškus, filosofas:
„Septyni tautos savižudybės būdai. Kaip jiems užkirsti kelią?“

13.20–14.00 – klausimai ir diskusijos

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

5 komentarai

 1. nepamirškit:

  iškelkit kandidatą į Prezidentus ZIGMĄ VAIŠVILĄ ir susidarykit planus aktyviam palaikymui. Tai dabar svarbiausia.

 2. Kęstutis:

  Pirma tuos įstatymus reikia suderinti su teisingumu,nes bus,”vsio zakonno” diktatūra,kaip yra dabar.

 3. Kemblys:

  Dar reikėtų pridėti:
  Už bealkoholinę degtinę!
  Už sveiką vėžinį auglį!
  Už kvapnius bezdalus!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė