Vienoje didžiausių kino mugių lietuviai ieško tarptautinių partnerių (0)

A.Juzėno filmo „Ekskursantė“ kadras

A.Juzėno filmo „Ekskursantė“ kadras

Europos filmų mugėje, vykstančioje 64-ojo Tarptautinio Berlyno kino festivalio metu, specialiuose kino industrijos profesionalams skirtuose seansuose bus parodyti du lietuviški filmai –  Audriaus Juzėno „Ekskursantė“ ir Igno Jonyno „Lošėjas“. Filmų kūrėjai tikisi, kad po seansų, į kuriuos kviečiami tarptautiniai kino platintojai, pardavimo agentai, festivalių programų sudarytojai ir kiti kino profesionalai, bus užmegztas dialogas su potencialiais filmų pirkėjais ir festivalių rengėjais.

Vasario 7 dieną, įvyks Audriaus Juzėno filmo „Ekskursantė“ peržiūra. Filmo premjera Lietuvoje įvyko praėjusių metų rugsėjo 27 d., juosta buvo palankiai įvertinta kino kritikų ir patenka į daugiausiai pajamų už bilietus surinkusių lietuviškų filmų dešimtuką. Filmas sukurtas pagal tikrą vienuolikmetės lietuvaitės istoriją. Pabėgusi iš tremtinių traukinio, kuris vežė ją ir jos šeimą į Sibirą, ji įveikė pilną pavojų bei nuotykių 6 000 km kelią namo – į Lietuvą. Kai kurie jos sutikti žmonės ją skriaudė, kai  kurie abejingai nusisuko. Tik keli ryžosi pagelbėti, padėjo grįžti namo. Tai filmas apie viltį ir lemtį, draugystę ir pasiaukojimą bei neišmatuojamą meilę Tėvynei.

„Lietuvoje „Ekskursantė“ buvo gerai įvertinta ir rado savo žiūrovą, tad buvo nutarta, kad filmas turi tarptautinio platinimo potencialą. Manau, kad  nėra geresnės vietos ir laiko nei Berlyno filmų mugė pristatyti filmą užsienio kino profesionalams. Berlyne tikimės rasti pardavimo agentą bei sulaukti festivalių dėmesio“, – sako „Ekskursantės“ prodiuseris Algirdas Šemeškevičius.

Vasario 8 ir vasario 11 dienomis vyks Igno Jonyno debiutinio pilnametražio vaidybinio filmo „Lošėjas“ peržiūros. Filmas jau sulaukė pasisekimo užsienyje: buvo apdovanotas specialiuoju žiuri prizu Varšuvos filmų festivalyje, tapo pirmuoju lietuvišku filmu, atrinktu į tarptautinį San Sebastiano kino festivalį Ispanijoje, taip pat dalyvavo tarptautiniame Indijos filmų festivalyje Goa, tarptautiniame Marakešo filmų festivalyje Maroke, filmo premjera Amerikoje įvyko Santa Barbara kino festivalyje. Filmo premjera Lietuvoje numatyta rugsėjo 26 dieną.

Pagrindinis „Lošėjo“ herojus Vincentas yra geriausias greitosios pagalbos stoties darbuotojas, o jo aistra – įvairiausi azartiniai žaidimai. Patekęs į keblią padėtį, medikas priverstas imtis ko nors radikalaus, kad grąžintų nuolat pralošiamus pinigus. Vincentui kyla idėja sukurti su jo profesija susijusį nelegalų žaidimą. Finansiniai reikalai vis gerėja, bet žaidimui pasipriešina bendradarbė Ieva, su kuria Vincentą sieja ką tik užsimezgęs aistringas ryšys. Netrukus jis bus priverstas lemtingai pasirinkti – žaidimas ar meilė.

„Džiaugiamės, kad vienoje didžiausių kino mugių pasaulyje su tarptautinio pardavimų agento iš Prancūzijos ir Lietuvos kino centro pagalba galėsime surengti dvi filmo peržiūras. Jose lauksime tarptautinių platintojų, festivalių programų sudarytojų, televizijos ir interneto platformų atstovų. Mugės metu taip pat susitiksime su kitų dviejų mūsų projektų „Senekos diena“ ir „Stasis“ parteriais. Laukia intensyvus metas, kuris, tikimės, atneš teigiamų rezultatų,“ – sako filmo prodiuserė Uljana Kim.

Lietuvos stendą ir filmų peržiūras Europos filmų mugėje finansuoja Lietuvos kino centras.

Tarptautinis Berlyno kino festivalis yra vienas seniausių ir reikšmingiausių kino renginių Europoje ir pasaulyje, kasmet pritraukiantis tūkstančius žiūrovų ir kino industrijos atstovų. Šiame festivalyje įteikiami Auksinio lokio ir Sidabrinio lokio apdovanojimai.

Berlyno kino festivalio metu kasmet vykstanti Europos filmų mugė yra vienas svarbiausių ir didžiausių šio pobūdžio renginių pasaulyje. Renginio metu šalys ir kino kompanijos pristato savo produkciją ir paslaugas mugėje bei specialiose filmų peržiūrose, rengia neformalaus pobūdžio susitikimus, priėmimus.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė