Prie Rusijos ambasados surengtas piketas (nuotraukos, video) (26)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Vasario 7 d. prie Rusijos ambasados Vilniuje (Latvių g. 53) Tautininkų sąjunga (TS) ir pilietiška visuomenė surengė protesto akciją – piketą prieš olimpines žaidynes rengiamas vasario 7–23 dienomis Rusijoje, Sočyje.

„Sočis – tai Rusijos okupuotos čerkesų-adygų tautos žemės, jų etnocido ir genocido vieta. Daugybei ištremtų čerkesų-adygų tautos atstovų iki šiol trukdoma grįžti į savo istorinę Tėvynę. Lietuviams, patyrusiems rusiškąją ir sovietinę okupaciją, savo tautiečių ir piliečių genocidą (o Mažojoje Lietuvoje – ir visišką krašto išvalymą), puikiai suprantamas panašus pavergtų tautų likimas“ , – sako TS pirmininkas Julius Panka.

Pasak jo daugumai pasaulio valstybių aišku, kad Rusija – totalitarinė šalis.  „Ji kraujyje paskandino Čečėniją, ginklu okupavo dvi Gruzijos provincijas, nuolatos grasina savo kaimynams. Tačiau turime liūdną faktą – 2014 metų žiemos olimpinės žaidynės vyksta Rusijoje. Ne vienos šalies politikai ir žurnalistai jau atvirai lygina Vladimiro Putino asmeninį dėmesį šioms žaidynėms su 1936 metų Adolfo Hitlerio globotomis Berlyno olimpinėmis žaidynėmis“, – teigia TS pirmininkas.

Tautininkai primena, kad Rusija deda milžiniškas pastangas siekdama išlaikyti nusikalstamą Viktoro Janukovyčiaus režimą Ukrainoje, nuolatos kursto Baltijos kraštuose gyvenančias rusakalbių bendruomenes prieš šių šalių valdžią.

Tautininkų Sąjunga pareiškė abejones ar tarptautinė bendruomenė turėtų pritarti olimpiados organizavimui šalyje, kurioje garbinama jos totalitarinė praeitis, kurioje nėra pasmerkti bolševizmo nusikaltimai ir sąmoningai vykdyti genocidai, aneksijos bei okupacijos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė